0 opinii
(0)
Dostępny
 • KAMERA IP KENIK KG-5430DAS-ILCD (2.8mm)
 • KAMERA IP KENIK KG-5430DAS-ILCD (2.8mm)
Nr kat: 47222

KAMERA IP KENIK KG-5430DAS-ILCD (2.8mm)

KAMERA IP KENIK KG-5430DAS-ILCD (2.8mm)
KAMERA IP KENIK KG-5430DAS-ILCD (2.8mm)
Najważniejsze cechy:
 • Rozdzielczość kamery: 5MPX
 • Widoczność w nocy: 30.00 m
 • Kąt widzenia: 103°
 • Obsługa WiFi: Nie
Pełna specyfikacja Pełna specyfikacja
Biuro obsługi klienta

Dodaj do ulubionych
Do ulubionych
Porównaj Porównaj produkt

KAMERA IP KENIK KG-5430DAS-ILCD

Najważniejsze cechy:

Najważniejsze cechy:

 • Rozdzielczość 5MPX (2880x1620) przy 25kl/s
 • Kompresja H.265+/H.264+
 • WDR (120dB), ROI, 2/3DNR, HLC, BLC,
 • Obiektyw 2.8mm (F1.0)
 • Wbudowany mikrofon i głośnik
 • Reflektor Dual Light (IR + Ciepłe światło) do 30m
 • Diody czerwone/niebieskie
 • Czytnik kart MicroSD do 256GB
 • Przekroczenie linii, wykrycie intruza, wyzwalanie alarmu przez określone cele - człowiek/pojazd (SMD + P.P 2.0), detekcja twarzy, detekcja ruchu (klasyfikacja obiektu człowiek/pojazd), zasłonięcie obrazu,
 • Funkcja Defog, ROI
 • 3 strumienie
 • Przycisk reset
 • Tryb korytarzowy
 • Dualne zasilanie 12V DC / PoE (802.3af)
 • Obudowa o klasie szczelności IP67
 • Wspiera standard ONVIF (Profile S, G, T), SDK
 • Podgląd mobilny na smartfonie (Android, iPhone)
 • Darmowe oprogramowanie w języku polskim do rejestracji na komputerze

Przeznaczenie

Kamera jest przeznaczona do zastosowań na zewnątrz pomieszczeń. Obudowa pozwala na montaż kamery zarówno na suficie, jak i na ścianie. Kamera swoje zastosowanie znajdzie w monitoringu: parkingu, boiska, hali, placu, instytucji państwowych, szkół itp.

Opis

Kamera IP Kenik idealnie sprawdzi się w systemach monitoringu wymagających najwyższej jakości obrazu. Zastosowany w niej przetwornik 4MPX oraz zaawansowana kompresja H.265+ zapewnia rozpoznanie wielu szczegółów zarówno w dzień jak i w nocy. Nowoczesny reflektor podczerwieni z diodami SMD sprawia, że obszar jest w pełni doświetlony przy panującej całkowitej ciemności otoczenia. Co więcej użytkownik może skorzystać z inteligentnej analizy obrazu dla zwiększenia bezpieczeństwa chronionego obiektu. Wiele innych funkcjonalności tj.ROI, sprzętowy WDR dba o to, aby obraz był jak najbardziej wyraźny, bez zniekształceń oraz pozwolił na identyfikację osób czy też przedmiotów. W dodatku kamera może pracować w chmurze, a połączenie jest niezwykle proste. Użytkownik z dowolnego miejsca na świecie przy użyciu swojego smartfona może sprawdzić co się dzieje w monitorowanym obiekcie. Dodatkowo zastosowano w kamerze Kenik zasilanie Power over Ethernet (POE) dzięki czemu nie musimy kłaść dwóch przewodów, gdyż wystarczy nam sama skrętka do połączenia kamer z pozostałymi urządzeniami w sieci.

Aktywne odstraszanie

Aktywne odstraszanie to nowa technologia, która została zastosowana w kamerach Kenik. Wbudowana syrena oraz migające diody światła niebieskiego i czerwonego sygnalizują wykrycie obiektu w strefie obserwowanej przez kamerę. Technologia umożliwia również dwukierunkową komunikację audio.

Aktywne odstraszanie
SMD i ochrona perymetryczna 2.0

SMD i ochrona perymetryczna 2.0

Jakie są różnice w SMD + P.P 2.0 względem standardowej analizy obrazu :


▪ Dokładność wykrywania (człowieka i pojazdu) wynosi do 99%.

▪ Małe zwierzęta (koty, psy) <0,5%

▪ Duże zwierzęta (bydło, konie, owce) <1%

▪ Zasięg wykrywania ludzi wynosi do 30 metrów w dzień

(Zasięg w nocy będzie mniejszy w zależności od sceny)

▪ Zasięg wykrywania pojazdów wynosi do 50 metrów

(Kamera o stałym ogniskowaniu 2,8 mm)

Opierając się na funkcji ochrony obwodu, alarm jest wywoływany tylko w przypadku ruchu człowieka lub pojazdu, co może oszczędzić użytkownikom kłopotów z niechcianymi alarmami.

Technologia STARLIGHT

Technologia STARLIGHT

W kamerze użyto przetwornika SONY Starvis o wysokiej czułości zapewniającego dobrą widoczność nawet przy minimalnym oświetleniu. Zastosowana technologia STARLIGHT umożliwia uzyskanie obrazu w kolorze również w warunkach nocnych.

Inteligentna analiza obrazu (IVS)

Inteligentna analiza obrazu (IVS)

Dużą zaletą kamery jest obsługa inteligentnej analizy obrazu wideo z klasyfikacją obiektu (człowiek/pojazd). Wykorzystano wykrywanie zdarzeń w przypadku: wykrycie intruza, przekroczenie linii, zniknięcie/pojawienie się przedmiotu, wejście w obszar, opuszczenie obszaru, szybki ruch, detekcja wałęsania się, detekcja rozmycia obrazu, wykrycie zmiany sceny, detekcja dźwięku, statystyki prekroczenia linii, detekcja twarzy (przy wyłączonym SMD + P.P.). Zwiększa to skuteczność systemu monitoringu i bezpieczeństwo kontrolowanego obiektu.

Onvif

Onvif

Onvif (Open Network Video Interface Forum), to organizacja producentów z branży CCTV skupionych nad problematyką ujednolicenia standardu, wspólnego protokołu dla tych właśnie urządzeń. Grupa ta powstała w celu ujednolicenia protokołu, czyli sposobu komunikacji pomiędzy urządzeniami różnych dostawców. W chwili obecnej cała organizacja zrzesza około 450 firm i instytucji z całego świata.

Sam standard Onvif od jego wprowadzenia, przechodził kolejne fazy rozwoju i napotykał na różne niespodziewane problemy. Zdarzało się iż dwa różne urządzenia z zaimplementowanym protokołem nie działały lub ich funkcjonalność była ograniczona. Dziś standard oferowany jest w wersji 2.6 i w zdecydowanej większości przypadków pozwala na bezproblemowe integrowanie dowolnych urządzeń.

Podgląd mobilny Kenik Mobile

Dzięki darmowej aplikacji Kenik Mobile mamy możliwość zdalnego podglądu obrazu z kamery na swoim telefonie komórkowym. Wystarczy ją pobrać ze sklepu z aplikacjami. Wspiera takie systemy jak: Android, iOS. Daje nam to możliwość kontroli tego co się dzieje w monitorowanym obiekcie z każdego miejsca na świecie. Przy połączeniu w chmurze wystarczy wpisać numer ID kamery i cieszyć się zdalnym dostępem do urządzenia.

Podgląd mobilny Kenik Mobile
Praca w chmurze Kenik

Praca w chmurze Kenik

Każda kamera IP Kenik posiada możliwość połączenia poprzez chmurę. Dzięki temu rozwiązaniu bez skomplikowanej konfiguracji każdy użytkownik w łatwy sposób może połączyć się z kamerą i zobaczyć obraz. Nie jest konieczne przekierowanie portów ani publiczny adres IP, wystarczy podłączenie do internetu (również LTE) i założenie konta na KENIKP2P (www.kenikp2p.com). Usługa jest darmowa.

Oprogramowanie VMS Pro

VMS Pro to oprogramowanie pozwalające na podgląd obrazu i zarządzanie rejestratorem na komputerze. Umożliwia łączenie kilkunastu rejestratorów znajdujących się w różnych lokalizacjach i podglądu obrazu nawet ze 128 kamer. W dodatku tworzenie e-mapy ułatwia przeglądanie oraz pozwala na podział systemu na strefy. Pomocna w tym na pewno będzie obsługa do 4 monitorów jednocześnie.


Oprogramowanie VMS Pro
WDR

WDR

Funkcja WDR pozwala na uzyskanie obrazu o równomiernej jasności w każdej części kadru. Jest ona niezbędna w miejscach o bardzo dużych różnicach w poziomie oświetlenia w różnych obszarach. Kamery z WDR znajdą szczególnie zastosowanie w wejściach do budynków, przeszklonych ścianach itp.

Czytnik kart SD

Czytnik kart SD

Kamera umożliwia zapis materiału wideo na karcie pamięci na podstawie ustawionego harmonogramu, czy też detekcji ruchu. Czytnik obsługuje karty o pojemności do 128GB. Pozwala to na autonomiczną pracę kamery bez użycia rejestratora lub stworzenie awaryjnej kopi zapasowej.

Detekcja ruchu

Detekcja ruchu

Detekcja ruchu to jedna z funkcji kamery, która odpowiada za rejestrację obrazu. Detekcja odbywa się na zasadzie wychwytywania zmian w obrazie, a nastąpienie załączenie nagrywania wybranego kanału. Funkcja ta posiada szereg dodatkowych możliwości między innymi definiowania pola detekcji, dostosowywania odpowiedniej czułości zachodzących zmian, które odpowiadają za zapis.

KAMERA IP KENIK KG-5430DAS-ILCD (2.8mm)

Specyfikacja techniczna

Przetwornik1/2.7" Progressive scan CMOS Sensor
Czułość0.003 lux(kolor), 0 lux(IR wł.)
Szybkość migawkiAuto/Ręczna, 1/3~1/10000s
Obiektyw2.8 mm, F1.0 kąt widzenia w poziomie: 103°
Mocowanie obiektywuM12
Dzień/nocAuto
WDR120 dB
Redukcja szumów2/3D DNR
Zasięg reflektora IR30M (IR) 30M (światło białe)
Smart IRTak
MikrofonTak
GłośnikTak
Czytnik kart MicroSDTak do 256 GB
NASNAS (NFS, SMB/CIFS), ANR
Wejście/wyjście audio1/1
Wejście/wyjście alarmowe1/1
Rotacja obrazuTak
Przycisk resetTak
Diody czerwone/niebieskieTak
Sygnał dźwiękowyTak
Kompresja wideoH.264/H.264+/H.265/H.265+
Profil kodeka H.264podstawowy/główny/wysoki
Profil kodeka H.265główny
Kompresja audioG.711A/G.711U
Bitrate wideo11 Kbps~10Mbps
Bitrate audio64 Kbps
Maks. rozdzielczość5MP (2880 x 1620)
Liczba klatekStrumień główny50Hz: 25 kl/S 5MP (2880 x 1620), 25 kl/s 4MP (2560 x 1440), 25 kl/s 1080P (1920 x 1080), 60Hz: 30 kl/s 4MP (2688 x 1520), 30 kl/s 4MP (2560 x 1440), 30 kl/s 1080P (1920 x 1080),
Strumień dodatkowy50Hz: 25 kl/s 720P (1280 x 720) 25 kl/s D1 (704 × 576), 25kl/s CIF (352 x 288) 60Hz: 30 kl/s 720P (1280 x 720) 30 kl/s D1 (704 × 480), 30 kl/s CIF (352 x 240)
Trzeci strumień50Hz: 25 kl/s CIF (352 x 288) 60Hz: 30 kl/s CIF (352 x 240)
Ustawienia obrazuJasność/Kontrast/Nasycenie/Odcień/Ostrość
BLCTAK
HLCTAK
ROITAK
Zdarzeniadetekcja ruchu (klasyfikacja obiektu człowiek/pojazd), zasłonięcie obrazu
Inteligentna analiza obrazuPrzekroczenie linii, wykrycie intruza, wyzwalanie alarmu przez określone cele - człowiek/pojazd (SMD + P.P 2.0), wykrywanie zmiany sceny i rozmycia obrazu, detekcja twarzy
ProtokołyTCP/IP,ICMP,HTTP,HTTPS,FTP,DHCP,DNS,DDNS,RTP,RTSP,RTCP,NTP,IGMP,UPnP,SMTP,UPnP-TM,P2P
Wspierane standardyOnvif (Profile S, G, T), SDK
ZabezpieczeniaUwierzytelnianie użytkowników, filtrowanie adresów IP, maska wideo
Podgląd mobilnyiOS,Android
WebIE, Chrome, Firefox
ZabezpieczeniaOchrona hasłem, skomplikowane hasło, szyfrowanie HTTPS, filtr adresów IP, uwierzytelnianie podstawowe i skrócone dla HTTP/HTTPS, TLS 1.1/1.2, WSSE i uwierzytelnianie skrócone dla otwartych interfejsów sieciowych wideo
Interfejs komunikacyjny1x RJ45 10M/100M Ethernet Port
Warunki pracy -40°C ~ 60°C (-40°F ~ 140°F) Wilgotność 95% lub mniej (bez kondensacji)
Napięcie zasilaniaDC12V ± 25%
Zasilanie POEPoE (802.3af)
Pobór mocyMax. 8W
Klasa szczelnościIP67
MateriałMetal
WymiaryΦ 144.5 × 113.5 mm
Waga1045g
Dane techniczne

Marka KENIK
Indeks 47222
Rodzaj przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/2.7''
Model KG-5430DAS-ILCD
Widoczność w nocy 30.00 m
Gwarancja dla firm 36 miesięcy
Gwarancja 36 miesięcy
Typ kamery Zewnętrzna/wewnętrzna
Rozdzielczość 2880x1620
Ogniskowa obiektywu 2.8mm
Wbudowany obiektyw Tak
Mechaniczny filtr podczerwieni Tak
Wbudowany reflektor podczerwienii Tak
Wielostrumieniowość (ilość strumienii) 3.00 szt.
WDR Tak
Balans bieli Tak
Strefy prywatności Tak
Detekcja ruchu Tak
Obsługa WiFi Nie
Onvif Tak
Obsługa kart pamięci Tak
Max. liczba użytkowników 40
Język interfejsu WEB polski
Interfejs sieciowy RJ45(10/100Mbps)
Klasa szczelności IP67
Klasa odporności Nie dotyczy
Pobór mocy 8.00 W
Wymiary przedmiotu Φ144.5x 113.5mm
Temperatura pracy -40°C ~ +60°C
Czułość przetwornika 0.003lux (kolor), 0lux (IR wł.)
Wspierane protokoły sieciowe TCP/IP,ICMP,HTTP,HTTPS,FTP,DHCP,DNS,DDNS,RTP,RTSP, RTMP,RTCP,NTP,IGMP,UPnP,SMTP,UPnP-TM,P2P,Bonjour,IPV6
Audio Tak
Wejścia/wyjścia audio 1/1
Wbudowany mikrofon Tak
Wbudowany głośnik Tak
Typ obudowy Kopułkowa
Jakość obrazu 5 Mpx
IVS (inteligentna analiza obrazu) Tak
Model przetwornika2 Inny
Kąt widzenia 103°
Zasilacz w komplecie NIE
Seria Pro
Rozdzielczość kamery 5MPX
Obiektyw Stały
Wandaloodporność Nie
Materiał wykonania obudowy Metalowa
Prędkość transmisji strumienia głównego 25 kl/s @ 5MPX
Przeznaczona do transmisji na żywo Nie
Wbudowany reflektor światła białego Tak
Kompresja audio G.711a/G.711u/AAC
Współczynnik S/N *50db
Wejścia/wyjścia alarmowe 1/1
Zasięg diod LED 30.00 m
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Do tego produktu nie dodano jeszcze żadnej opinii. Bądź pierwszy i podziel się wrażeniami.

Dlaczego warto pisać opinie?

 • Klienci mogą podejmować świadome decyzje
 • Zdobywaj punkty za opinie
 • Pozwala Nam udoskonalać ofertę
 • Pozwól polepszać jakość produktów
Pytania i odpowiedzi

Nie ma żadnych pytań dotyczących tego produktu.

 

Nie znalazłeś odpowiedzi?
Zapytaj naszego eksperta