test-tomek

Jak kompleksowo zabezpieczyć nasze mieszkanie, dom czy firmę?

Zaawansowany monitoring oraz systemy alarmowe w naszych domach oraz miejscach pracy zapewniają nam wygodę oraz bezpieczeństwo. Inteligentne budynki potrafią zadbać o nasz komfort pracy oraz odpoczynek. Nowoczesne wideodomofony umożliwiają podgląd na smartfonie z dowolnego miejsca na świecie, a napędy do bramy zapewniają nam pełną kontrolę nad dostępem do naszej posiadłości. Pozostaje tylko odpowiedzieć sobie na pytanie: czego potrzebujemy i jaki system najlepiej wybrać?

Po pierwsze: monitoring

Podstawowy monitoring można realizować już za pomocą jednej kamery, która będzie zapisywała obraz w chmurze lub na karcie SD. Niestety możliwości takiej instalacji są mocno ograniczone i nie zapewniają pełnego bezpieczeństwa. O wiele lepszym rozwiązaniem jest system zbudowany z kilku kamer IP podłączonych do rejestratora. Współczesne kamery, to urządzenia zapewniające wysoką jakość obrazu zarówno w dzień jak i w nocy. Budynek zabezpieczony w ten sposób to poważna przeszkoda dla złodzieja. System monitoringu na pewno go odstraszy i spowoduje, że wybierze inny niezabezpieczony obiekt.

Po drugie: system alarmowy

System alarmowy to przede wszystkim instalacja zapewniająca bezpieczeństwo. Zintegrowane czujniki wyspecjalizowane w reagowaniu na różne zagrożenia umożliwiają ochronę nie tylko przed włamaniem ale również przed zalaniem czy pożarem. Dobry system alarmowy czuwa nad naszym domem zawsze. W przypadku wykrycia jakiegokolwiek zagrożenia, potrafi natychmiast zaalarmować właściciela (wysyłając powiadomienie bezpośrednio na smartfon) oraz powiadomić odpowiednie służby ratunkowe (ochronę, straż czy policję).

Systemy alarmowe to obecnie również centra zarządzania całym budynkiem. Umożliwiają sterowanie wieloma elementami inteligentnego domu czy biura. Ruchome rolety, które opuszczają się, gdy wzrasta nasłonecznienie w pomieszczeniu, czy termometry, które uruchamiają klimatyzację, gdy zrobi się gorąco, to tylko niewielka część możliwości systemu. A to wszystko by zapewnić nam komfort w domu oraz w pracy.

Warto wspomnieć że system alarmowy oraz monitoring to instalacje, które się uzupełniają i dopiero ich połączenie zapewnia wysoki stopień ochrony budynku.

Po trzecie : domofon i wideodomofon

Domofony i wideofony to podstawowe systemy kontroli dostępu. Są szeroko stosowane zarówno w mieszkaniach, domach jak i w firmach. Dzięki nim łatwo można sprawdzić, kto do nas przyszedł i na tej podstawie zdecydować, czy chcemy go wpuścić na teren naszej posesji czy nie. W nowoczesnych domach coraz częściej są wykorzystywane wideodomofony, które umożliwiają podgląd osoby na zewnątrz. Zainstalowana kamera szerokokątna, rejestruje obraz a następnie przesyła go do małego ekranu umieszczonego wewnątrz. Domownik zanim zdecyduje się czy, otworzyć furtkę, może bacznie przyjrzeć się przybyszowi. Dzięki podświetleniu podczerwonemu, nawet w nocy, kamera rejestruje obraz dobrej jakości. Nowoczesne wideodomofony oferują szereg dodatkowych funkcji, między innymi podgląd na smartfonie, możliwość robienia zdjęć czy nagrywania filmów.

Dodatkowo domofony i wideodomofony pozwalają na instalowanie klawiatur kodowych, czytników kart magnetycznych czy nawet biometrycznych (rozpoznających odcisk palca). Jest to szczególnie przydatne w firmach, gdzie każdy pracownik może być rozpoznany przez system, gdy wchodzi do budynku, co może być wykorzystywane również przy rozliczaniu jego czasu pracy.

Po czwarte: napęd do bramy

Niezależnie od tego jaki typ bramy posiadamy (przesuwną czy skrzydłową) warto wyposażyć ją w nowoczesny napęd. Zapewni on wysoki komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Każdy kto wysiadał z samochodu po to by otworzyć bramę wjazdową podczas deszczu, od razu doceni to rozwiązanie. Posiadając napęd, wystarczy nacisnąć jeden przycisk na pilocie a skrzydła otworzą się automatycznie. Dodatkowo mechanizm zadba również o zamknięcie, kiedy wyjedziemy autem. Fotokomórki zapobiegną wypadkowi, gdy dziecko znajdzie się w świetle zamykania skrzydeł. Zamknięta brama jest natomiast trudna do sforsowania dla złodzieja. Oznacza to, że nasz samochód, a także nasze rowery czy inne przedmioty, znajdujące się na posesji są dobrze zabezpieczone. Zintegrowane napędy bramy wjazdowej oraz garażowej umożliwiają otwieranie i zamykanie wszystkiego jednym pilotem.

Systemy bezpieczeństwa szyte na miarę

Każdy z wymienionych powyżej systemów, aby był skuteczny, wymaga przygotowania planu instalacji oraz dobrania odpowiedniego sprzętu. Tylko wykwalifikowany specjalista określi strefy, które należy zabezpieczyć, oraz odpowiednio wybierze komponenty. Zadba o to, aby poszczególne rozwiązania bezproblemowo współpracowały ze sobą. Inwestycja w profesjonalny sprzęt oraz montaż to przede wszystkim spokój oraz gwarancja, że wszystko będzie sprawnie funkcjonowało. Eltrox gwarantuje swoim klientom kompleksowe usługi obejmujące sprzedaż, doradztwo, montaż i konfigurację w dowolnym miejscu. Dzięki szerokiej wiedzy technicznej naszych przedstawicieli możesz mieć pewność, że gotowy system będzie niezawodny i skuteczny.