Jaki alkomat wybrać?

13 Kwiecień 2017 Poradniki

Jaki alkomat wybrać?

Alkomat to urządzanie mające dość prostą zasadę działania. Wystarczy dmuchnąć w ustnik a ten dzięki czujnikom ustali, czy w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol, oraz w jakim stężeniu występuje.

Wyróżnia się trzy grupy alkomatów:

  1. Z sensorem półprzewodnikowym, który znajduje się w najtańszych urządzeniach. Wadą jest tu mała skuteczność działania, ponieważ bardzo łatwo może dojść do zafałszowania wyników. Wystarczy zapalić papierosa lub zażyć lekarstwo tuż przed badaniem. aby wynik był niepoprawny. Ceny za ten rodzaj alkomatu zaczynają się już od 50 zł.

  2. Z sensorem elektrochemicznym, jest to najskuteczniejszy sensor do wykrywania alkoholu. Zaletą jest to że, na badanie nie ma wpływu inna substancja znajdująca się w wydychanym powietrzu. Za taki alkomat możemy zapłacić od 219,99 zł do nawet kilku tysięcy

  3. Z sensorem spektrofotometrycznym jest najdroższym typem alkomatu, oferującym najdokładniejsze wyniki pomiarów. Minimalna cena zakupu tego urządzenia to nawet kilkanaście tysięcy złotych

Przy wyborze alkomatu należy zwrócić szczególną uwagę na producenta oraz dystrybutora urządzenia. Powinien on posiadać własny serwis oraz laboratorium do kalibracji. Przed zakupem należy również określić czy potrzebny sprzęt będziemy wykorzystywać sporadycznie czy regularnie oraz czy będzie stosowany dla wielu osób. Jeśli chodzi o ceny konkretnego modelu to może być ona różna w zależności od sklepu w jakim się znajduje. W takim przypadku należy sprawdzić czy sklep jest godny zaufania, czy nie kupujemy u prywatnego sprzedawcy, który nie posiada prawa do reklamacji czy zwrotu.

Podsumowując alkomaty półprzewodnikowe są niedrogie oraz nieskomplikowane w obsłudze, są odpowiednie dla osób korzystających z alkomatu niezbyt często. W przypadku kiedy zależy nam na urządzeniu które daje stabilne i rzetelne pomiary oraz przeznaczone jest do częstego użytku lepszym rozwiązaniem będzie kupno alkomatu elektrochemicznego. Dobór alkomatu nie powinien być sprawą trudną, należy tylko przed zakupem zapoznać się z urządzeniami dostępnymi na rynku. Cena nie powinna przeważać nad decyzją jaki alkomat kupić. Osoby, które sporadycznie sprawdzają zawartość alkoholu powinny kupić atestowany tester jednorazowy bądź urządzanie półprzewodnikowe, natomiast dla zawodowych kierowców powinien to być alkomat elektrochemiczny.

W asortymencie firmy Eltrox.pl znaleźć można 2 rodzaje alkomatów, z sensorem półprzewodnikowym oraz elektrochemicznym . Jeśli chodzi o alkomaty półprzewodnikowe wymienić tu można alkomat ALCOSAFE S4, alkomatem elektrochemicznym polecanym jest Pro X-5. Warto zaznaczyć, że wybrane alkomaty mają darmowy serwis na 24 miesięcy, co obniża koszty użytkowania, gdyż jedyny koszt jaki ponosimy to przesyłka do laboratorium w celu kalibracji. Kalibracja dla alkomatów półprzewodnikowych możliwa jest w ciągu 6 miesięcy do 500 pomiarów, natomiast dla alkomatów elektrochemicznych 12 miesięcy do 1000 pomiarów.

Sprawdź proponowane produkty

ALKOMAT ALCOSAFE F8 BLACK

208,00 zł

189,99 zł

Oszczędzasz: 18,01 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 19,00 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach
shopping_cart
Kup outlet za 159,90 zł

F8 Black jest wysokiej klasy urządzeniem służącym do kontroli zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat bazuje na platynowym sensorze elektrochemicznym, reagującym wyłącznie na alkohol etylowy, dzięki czemu wyniki pomiarów są dokładne i powtarzalne. Tester posiada dwa tryby pomiarowe (manualny i automatyczny), pamięć pozwalającą na zapisanie ostatnich 16 wyników pomiarów oraz licznik wszystkich wykonanych pomiarów. Niewątpliwą zaletą testera jest intuicyjny sposób obsługi oraz możliwość automatycznego przeliczania jednostek pomiędzy ‰ BAC, % BAC i mg/l. To wyjątkowo przydatne funkcje np. dla osób często podróżujących, które potrzebują szybko uzyskać wynik pomiaru w jednostkach obowiązujących na terenie danego państwa. F8 zasilany jest z jednej baterii alkalicznej 1.5V typ AA. Urządzenie wyposażono w funkcję auto-off pozwalającą na ograniczenie zużycia baterii, sygnalizację źle przeprowadzonej próby oraz moduł kontroli temperatury urządzenia.

ALKOMAT alcofind Elite -24mc kalibracji 5 lat gwarancji

284,99 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 28,50 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Alkomat Alcofind Elite to podręczny kontroler, który przeznaczony jest do wykonywania pomiaru ilości zawartego alkoholu w wypuszczanym powietrzu. Model ten jest najnowszym produktem firmy Datech, która posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji jakościowego sprzętu. Alcofind Elite wyposażony jest nowoczesną komórkę pomiarową pod postacią elektrochemicznego sensora. Czujnik ten zapewnia bardzo precyzyjne wyniki pomiarów dla całego zakresu pomiaru.

Alkomat Alcofind Pro x-5 5 lat gwarancji, 24mc serwisu

409,99 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 41,00 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Alkomat osobisty AlcoFind PRO X-5 to najnowszy przedstawiciel linii PRO, czyli alkomatów serii profesjonalnej, o czym świadczy 5 lat gwarancji. Charakteryzuje się on najbardziej zaawansowanym sensorem generacji PRO X - jeszcze bardziej precyzyjnym i jeszcze bardziej wytrzymałym niż dotychczasowe sensory produkcji AlcoFind. Jednak nie tylko stronie technicznej trudno coś zarzucić - zadbano również o stronę wizualną alkomatu. Urządzenie zaprojektowano w duchu praktycznego minimalizmu i uzupełniono dodatkami takimi jak podświetlany ustnik i czytelny wyświetlacz. Dodatkowo alkomat został wyposażony w nowatorskie funkcje takie jak pamięć 10 pomiarów wraz z informacją ile czasu minęło od danego pomiaru, jak również ile czasu pozostało do koniecznej kalibracji!

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Michał Grzelak

tel: 504 904 558

e-mail: m.grzelak@eltrox.pl