Czy wiesz jak zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka?

18 Czerwiec 2021 Poradniki

Czy wiesz jak zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka?

Nowoczesne urządzenia elektroniczne zarządzane za pomocą aplikacji na smartfonie coraz częściej stanowią ważny element systemów bezpieczeństwa. Umożliwiają nieustanne monitorowanie pomieszczeń i znajdujących się w nich osób, a także terenów na zewnątrz budynków. Do takich rozwiązań zaliczają się kamery IP IMOU, które doskonale zastępują elektroniczne nianie. Poznaj bliżej te urządzenia i ich zalety.

IMOU – nowoczesne technologie dla domu

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe zmienia swoje oblicze – weszło już w etap automatyzacji wielu procesów. Standardem stają się systemy smart home, za pomocą których można sterować np. roletami, centralnym ogrzewaniem czy klimatyzacją. Istotne jest też bezpieczeństwo, które można poprawić, stosując takie rozwiązania. Z pomocą przychodzą tu technologie teleinformatyczne, a w szczególności urządzenia sterowane zdalnie za pomocą aplikacji.

Specjalistą w produkcji takich produktów jest firma DAHUA, producent IMOU. Dostarcza ona między innymi niezawodne i wyjątkowo proste w obsłudze kamery IP. Łącząc wysoką czułość, rozdzielczość obrazu i możliwości rejestrowania po zmroku, gwarantują one skuteczną ochronę domu oraz ich mieszkańców. Jednym z wielu zastosowań takich kamer jest funkcja elektronicznej niani, dzięki której możesz nieustannie monitorować zachowanie swoich pociech.

Kamery IP IMOU w nadzorowaniu maluchów

Narodziny dziecka są nie tylko wyjątkowo radosnym wydarzeniem w życiu rodziców, ale też kładą na ich barkach ogromną odpowiedzialność. Nieustanne obserwowanie zachowania malucha wymaga jednak poświęcenia mnóstwa czasu, co może doprowadzić do zaniedbania innych domowych obowiązków. Sytuację całkowicie zmienia kamera IP IMOU Cue2 IPC-C22E-Imou. Urządzenie umieszczone w pokoju dziecka pozwala nieustannie śledzić jego zachowanie, zarówno podczas snu, jak i w trakcie zabawy.

KAMERA IP IMOU Cue2 IPC-C22E-Imou

119,99 zł

room
Sprawdź dostępność w sklepach

Estetyczny wygląd kamery pozwala na umieszczenie jej w dowolnym miejscu, bez wpływu na wystrój wnętrza. Urządzenie jest też łatwe do skonfigurowania za pomocą specjalnej aplikacji. Wśród wielu zalet kamer IP tego typu można wymienić:

 • przystosowanie do monitoringu na żywo przez 24 godziny na dobę,
 • wysoką rozdzielczość obrazu,
 • dwukierunkową rozmowę,
 • detekcję osób, dzięki której nie są aktywowane fałszywe alarmy,
 • wykrywanie nietypowych dźwięków,
 • możliwość ustawienia nagrywania ciągłego, zgodnego z harmonogramem lub po detekcji,
 • możliwość sterowania kamerami za pomocą głosu,
 • błyskawiczne powiadomienia wysyłane na Twój smartfon.

Funkcje kamery IP IMOU umożliwiają kontrolę zachowania dziecka online, a także rejestrowania wideo w chmurze lub na karcie MicroSD. Wysyłanie natychmiastowych powiadomień o ruchu czy dźwiękach sprawia, że zostaniesz natychmiast poinformowany np. o płaczu dziecka czy zmianie zachowania maluszka.

Urządzenie umieszczone przy łóżeczku noworodka pozwoli matce na czuwanie i obserwację nawet w nocy. Kiedy maluszek się obudzi kamera zarejestruje płacz dziecka i od razu poinformuje o tym rodziców.

Georeferencing, czyli wirtualne ogrodzenie

Jedną z ciekawszych funkcji, w jakie została wyposażona kamera IP IMOU Cue2 IPC-C22E-Imou, jest tzw. wirtualne ogrodzenie. Funkcja opiera się na zjawisku georeferencji, czyli przypisywaniu konkretnym punktom w przestrzeni określonej lokalizacji. Takie mapowanie pozwala wyznaczyć linie, których przekroczenie jest rejestrowane przez kamerę. Informacja o takim zdarzeniu zostaje natychmiast wysłana do aplikacji w smartfonie. Dzięki temu możesz szybko zareagować, jeśli maluch opuści pokój.

Kamery IP w monitoringu terenu zewnętrznego

Ochrona pomieszczeń przed ingerencją osób z zewnątrz czy też nadzorowanie zachowania dzieci w sąsiednim pokoju to nie wszystkie funkcje ochronne, jakie mogą pełnić kamery IP IMOU. Podczas gdy praktyczna wirtualna niania chroni wnętrza domu, teren zewnętrzny możesz nadzorować za pomocą innego modelu. W tej roli doskonale sprawdzi się kamera IP IMOU IPC-F22FEP. Model jest przeznaczony do ochrony otoczenia budynku, a zastosowane technologie sprawiają, że świetnie sprawdza się również w nocy.

KAMERA IP IMOU BULLET 2 IPC-F22FEP

259,00 zł

249,99 zł

Oszczędzasz: 9,01 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 25,00 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Montaż kamery na zewnątrz budynku przynosi podwójne korzyści. Z jednej strony pozwala wykryć nieproszonych gości o każdej porze doby, z drugiej – zarejestrować zdarzenie i wysłać odpowiednie powiadomienie. Kolorowa kamera sprawdzi się też przy nadzorowaniu zabaw dzieci na świeżym powietrzu. Za jej pomocą możesz sprawdzać, czy maluchy nie opuściły placu i są na nim bezpieczne.

Najważniejsze cechy kamer IP IMOU IPC-F22FEP to:

 • rozdzielczość 1080P Full HD,
 • najwydajniejszy kodek H.265,
 • detekcja osób,
 • kolorowy obraz w nocy,
 • aktywne odstraszanie,
 • wbudowany mikrofon,
 • klasa szczelności IP67.

Rejestrowanie obrazu odbywa się na kilka sposobów, co w znacznym stopniu zwiększa funkcjonalność kamery. Zależnie od potrzeb możesz wybrać zapis na karcie MicroSD lub w Chmurze IMOU. Podobnie jak w przypadku przedstawionej wcześniej kamery wewnętrznej, do wyboru jest nagrywanie ciągłe, według harmonogramu oraz po detekcji. Zaletą urządzenia jest też komunikacja przez ethernet lub za pomocą łącza WiFi. Bullet 2 obsługuje też Access Point (Punkt Dostępu), umożliwiając nagrywanie i odtwarzanie bez połączenia z siecią.

Dlaczego warto zainwestować w kamery IP IMOU?

Bez względu na to, czy Twoim celem jest nadzorowanie zabaw dzieci i zapewnienie im maksimum bezpieczeństwa, czy też ochrona przed nieproszonymi gośćmi, w każdej sytuacji kamery IP IMOU spełnią swoje zadanie. Dzięki aplikacji w smartfonie w każdej chwili możesz sprawdzić co dzieje się w domu lub w jego otoczeniu. Jeśli pozostawiasz pociechę pod opieką obcej niani, zyskasz kontrolę nad tym, w jaki sposób zajmuje się dzieckiem. Dodatkowo możliwość nagrywania dostarczy Ci dowodów w celu ewentualnego wyciągnięcia konsekwencji.

Wybór modelu kamery IP nie jest prosty. Możesz jednak zamówić oba wymienione rozwiązania – tak zadbasz o ochronę wewnątrz i na zewnątrz domu. Ponadto w sklepie Eltrox znajdziesz też wiele innych urządzeń, które spełnią Twoje oczekiwania.

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Krystian Dąbrowski

tel: 501 945 253

e-mail: k.dabrowski@eltrox.pl