Recenzja rejestratora Dahua HDCVI XVR5104HE

5 Wrzesień 2017 Nowości i testy

Recenzja rejestratora Dahua HDCVI XVR5104HE

Rejestrator to serce monitoringu IP, bez którego nie może obejść się żaden efektywny system zabezpieczeń wykorzystujący kamery. Ważne jest zatem, by ten element był jak najwyższej jakości. Ciekawą propozycją jest rejestrator HDCVI XVR5104HE marki Dahua ­– warto przyjrzeć się bliżej jego atutom.

Rejestrator to swoiste centrum dowodzenia monitoringu IP, od jakości którego zależy skuteczność działania całego systemu. Warto więc, by takie urządzenie posiadało nie tylko odpowiednie parametry takie jak wysoka rozdzielczość wyświetlanego obrazu, ale też było łatwe w obsłudze nawet dla laika stawiającego pierwsze kroki w świecie elektronicznych zabezpieczeń. Czy rejestrator Dahua HDCVI XVR5104HE rzeczywiście spełnia te warunki?

Przejrzyście i wydajnie

Komfort użytkowania i przejrzystość interfejsu to jedne z istotniejszych kwestii w przypadku rejestratorów, gdyż pozwalają na łatwy dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji i dostosowanie pracy urządzenia do własnych preferencji. W rejestratorze HDCVI XVR5104HE od Dahua zdecydowanie na plus można zaliczyć profesjonalnie spolszczone i przejrzyste w swojej konstrukcji menu, dzięki któremu z urządzeniem poradzą sobie również osoby słabiej władające językiem angielskim. Użytkowanie ułatwia też tak zwany system pracy pentaplex, umożliwiający rejestratorowi wykonywanie kilku operacji jednocześnie bez spadków w wydajności. Przyjazny interfejs i wielozadaniowość sprawia, że obsługiwanie systemu monitoringu przy użyciu urządzenia HDCVI XVR5104HE marki Dahua przebiega zawsze sprawnie i płynnie, co może okazać się szczególnie istotne w kryzysowych sytuacjach związanych z ochroną mienia.

Co z rozdzielczością?

Rejestrator HDCVI XVR5104HE marki Dahua pracuje na systemie Linux i posiada cztery wejścia audio oraz video. W kwestii wyświetlania obrazu rejestrator posiada zarówno interfejs HDMI, jak i VGA, ma także możliwość wyświetlania obrazu wysokiej rozdzielczości dochodzącej nawet do 1920 x 1080. Dobra jakość dotyczy również nagrywania (1080p), co może w szczególności zainteresować osoby, którym zależy na przejrzystości materiału zarejestrowanego przez monitoring. Na każdym z podłączonych urządzeń video może być wyświetlany obraz z nawet sześciu źródeł – to przydatna opcja zwłaszcza przy bardziej rozbudowanych sieciach. Współpracę z innymi urządzeniami ułatwia standard ONVIF, który stanowi swoisty znak rozpoznawczy zaawansowanych systemów monitoringu i jest powszechny w produktach marki Dahua.

Ogólnodostępność na plus

Niewątpliwą zaletą rejestratora HDCVI XVR5104HE marki Dahua jest swoboda, z jaką można zdalnie korzystać z jego możliwości. Standardowo dostęp do przekazu z kamer dostępny jest z poziomu programu komputerowego bądź przeglądarki, ale możliwy jest też pogląd z urządzeń mobilnych. Za pomocą darmowych dedykowanych aplikacji użytkownik korzystający z iPada, iPhone’a bądź urządzenia z systemem Android może w dowolnym czasie i miejscu podejrzeć, co dzieje się na obserwowanym przez kamery obszarze. Warto podkreślić, że rejestrator XVR5104HE marki Dahua może zostać także zaprogramowany do odpowiedniej reakcji na ustalone wcześniej wydarzenia. Może to być na przykład rozpoczęcie nagrywania oraz wykonanie serii zdjęć połączone z wysłaniem e-maila o wydarzeniu na ustalony wcześniej adres. Dzięki mnogości opcji zachowanie rejestratora może zostać łatwo dostosowane do charakteru monitorowanej nieruchomości.

Podsumowanie

Rejestrator HDCVI XVR5104HE marki Dahua to urządzenie przystępne w obsłudze, z którym poradzi sobie bez problemu nawet osoba nieobcująca na co dzień z zaawansowanymi elektronicznymi gadżetami. Prosta obsługa nie oznacza jednak prostoty całego systemu – rejestrator wyposażony jest w liczne opcje, które pozwalają dostosować urządzenie do określonego typu monitoringu. Biorąc pod uwagę, że rejestrator oferuje przy tym świetną jakość wyświetlanego obrazu oraz płynną wielozadaniowość, można stwierdzić, że jest to urządzenie godne polecenia.