bw_banner
bw_banner

Jak poprawić działanie sieci WiFi w mieszkaniu lub w domu?

15 Wrzesień 2020 Poradniki

Jak poprawić działanie sieci WiFi w mieszkaniu lub w domu?

Internet zdominował wszystkie dziedziny naszego życia. Dzięki niemu pracujemy, uczymy się i spędzamy wolny czas. Większość naszych urządzeń domowych wymaga bezprzewodowego podłączenia do sieci. Tymczasem w dużych mieszkaniach często zdarzają się problemy z zasięgiem. Wszystkiemu może być winna konstrukcja ścian oraz zewnętrzne zakłócenia sygnału. Grube mury, urządzenia wykorzystujące bluetooth, kuchenki mikrofalowe, inne sieci WIFI, to wszystko wpływa na jakość i niezawodność połączenia. Aby temu zaradzić powstała technologia MESH.

Sieć MESH - pełne pokrycie Internetem

Klasyczna, bezprzewodowa sieć internetowa WIFI jest tworzona przy użyciu jednego routera, który przy pomocy anten rozsyła sygnał radiowy po całym mieszkaniu. Wystarczy jednak gruba ściana między pokojami, aby niemalże całkowicie go wytłumić. Wówczas zasięg WIFI w sąsiednim pomieszczeniu drastycznie spada, co w praktyce uniemożliwia korzystanie z Internetu szerokopasmowego.

W sieciach zbudowanych w oparciu o technologię MESH stosuje się dodatkowe urządzenia zwane punktami dostępowymi, które rozmieszcza się w różnych częściach mieszkania. Przekazują one sygnał WIFI między sobą, jednocześnie eliminując martwe strefy. Dzięki temu Internet jest dostępny w każdym punkcie lokalu. Sieć MESH działa na zasadzie łańcucha, w którym poszczególne punkty dostępowe, są jego ogniwami. Pierwszy, główny router podłączany jest bezpośrednio do Internetu. Każde następne urządzenie jest jednocześnie nadajnikiem oraz odbiornikiem, łączy się ze sobą bezprzewodowo a jednocześnie samo rozsyła sygnał dookoła, drogą radiową. Poruszając się ze smartfonem w ręku po mieszkaniu, punkty dostępowe MESH będą się automatycznie przełączały aby zapewnić najlepszy sygnał w każdym miejscu apartamentu. Rozwiązanie to jest w pełni skalowalne, jeśli mieszkamy w domu, nic nie stoi na przeszkodzie aby rozbudować sieć o dodatkowe punkty dostępowe. Sieć MESH zapewnia lepsze pokrycie sygnałem, większą niezawodność oraz szybkość Internetu.

Propozycje produktów

MESH, to urządzenia efektownie wykonane, pasujące do każdego wystroju wnętrza. Pobierają małe ilości energii elektrycznej, są łatwe w konfiguracji i zarządzaniu. Intuicyjna aplikacja umożliwia zdalną konfigurację oraz monitorowanie stanu sieci. Urządzenia można dowolnie łączyć zwiększając w ten sposób pokrycie bezprzewodową siecią WIFI.

DOMOWY SYSTEM WI-FI TENDA MESH NOVA MW3 3-pack

379,00 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 37,90 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Nova M3 to zestaw trzech punktów dostępowych, obsługujących dwupasmowy system Wi-Fi o przepustowości 1200 Mb/s, stworzony z myślą o mieszkaniach i domach o powierzchni do 300m2. Eliminuje strefy, do których nie dociera internet szerokopasmowy i zapewnia bardzo dobry zasięg w każdym miejscu mieszkania. Nova M3 sprawnie przełącza użytkowników między punktami dostępowymi co zapewnia stabilne i ciągłe połączenie z siecią. Technologia QoS automatycznie przydziela przepustowość, aby zapewnić płynne odtwarzanie multimediów, gry online i rozmowy wideo.

DOMOWY SYSTEM WI-FI MESH TP-LINK DECO M3 (2-pack)

312,99 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 31,30 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

DECO M3 to zestaw dwóch urządzeń, zapewniający silny i bezprzewodowy sygnał na powierzchni do 220 m2. Dwa pasma sieci bezprzewodowej 2,4 GHz i 5 GHz zapewniają razem jeszcze większą prędkość połączeń i lepszy zasięg. Zestaw może być rozszerzony o kolejne urządzenia, z linii DECO. Technologia TP-Link Mesh sprawia, że routery Deco współpracują ze sobą, aby tworzyć jednolitą sieć Wi-fi. Transmisja strumieniowa, pobieranie, gry online bez zakłóceń oraz brak konieczności przełączania się pomiędzy sieciami podczas przemieszczania się pod domu zapewniają bezproblemowe korzystanie z sieci bezprzewodowej.

DOMOWY SYSTEM WI-FI MESH TP-LINK DECO P9 (3-pack)

1 045,00 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 104,50 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Kolejny proponowany zestaw TP-Link DECO P9 to sieć MESH hybrydowa. Jest to połączenie sieci WIFI z siecią opartą na PLC (internet przesyłany po przewodach elektrycznych). W przypadku grubych ścian w kamienicach, które w znacznym stopniu wytłumiają sygnał, punkty dostępowe można połączyć przy wykorzystaniu gniazdka elektrycznego. Połączenie przy wykorzystaniu sieci elektrycznej zapewnia stabilność i jednocześnie znacząco poszerza zasięg. Dzięki połączeniu hybrydowemu prędkość jest znacznie wyższa niż w przypadku urządzeń korzystających wyłącznie z rozwiązania Wi-Fi.

DOMOWY SYSTEM WI-FI MESH TP-LINK DECO X20 (3-PACK)

1 459,00 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 145,90 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

DECO X20 zapewnie silny sygnał Wi-Fi wzmocniony kolorowaniem BSS i technologią Beamforming, który dociera do wszystkich zakamarków domu, obejmując swoim zasięgiem powierzchnię nawet 540 m2. Zestaw obsługuje technologię WI-FI 6 , co gwarantuje wyższe prędkości Wi-Fi 6 sięgające aż 1800 Mb/s — 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz i 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz większą niezawodność działania.

Kompleksowe usługi montażowe

Poza szeroką ofertą, największą osiągalnością i dostępnością asortymentu, sieć sklepów Eltrox gwarantuje swoim klientom fachową usługę montażu, serwisu i jego konserwacji bez konieczności powierzania prac innym podmiotom w razie konieczności naprawy lub wymiany. Dzięki dobrze prosperującej współpracy z najlepszymi w branży instalatorami na terenie całej Polski, jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować czas dotarcia do klienta.

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Mariusz Ząbecki

tel: 515 066 571

e-mail: m.zabecki@eltrox.pl