Jaką kamerę szpiegowską wybrać?

9 Marzec 2021 Poradniki

Jaką kamerę szpiegowską wybrać?

Kamery szpiegowskie – choć mogą się kojarzyć głównie z działalnością detektywów i tajnych agentów oraz aferami politycznymi – mają bardzo szerokie i praktyczne zastosowanie, również w domu. Współcześnie tego typu urządzenia dostępne są dla każdego. Wybór jest naprawdę duży, dlatego podjęcie decyzji związanej z zakupem może być trudne. Dowiedz się, jaką kamerę szpiegowską wybrać.

Po co Ci kamera szpiegowska?

Nazwa „kamera szpiegowska” sugeruje dość wąskie zastosowanie tego urządzenia. Dlatego też czasami nazywa się je po prostu mini kamerą. Kiedy się przydaje? Takich sytuacji jest naprawdę sporo. Mini kamera służy przede wszystkim do dyskretnego nagrywania. Celem jej stosowania jest takie uchwycenie sytuacji, by osoby postronne nie zorientowały się, że jest używana. Tego typu urządzenia są oczywiście wykorzystywane przez profesjonalistów, m.in. detektywów, agentów, dziennikarzy śledczych do zdobycia konkretnych materiałów – najczęściej w celu obciążenia danej osoby czy instytucji lub udowodnienia pewnych zarzutów. Kupują je jednak również osoby prywatne.

Kamera szpiegowska może się przydać również w domu czy w pracy. Bez problemu posłuży do monitorowania tego, co dzieje się w otoczeniu (np. na terenie posesji) oraz we wnętrzach. Są bardzo przydatne, jeśli podejrzewasz, że pod Twoją nieobecność, coś dziwnego dzieje się w domu lub w jego pobliżu. Niektórzy wykorzystują dyskretne urządzenia nagrywające np. do kontroli opiekunki do dziecka. Inni tropią w ten sposób zdrady małżeńskie. Miniaturowe kamerki mogą posłużyć także do zarejestrowania rozmowy odbywającej się w domu, w pracy lub w miejscu publicznym. Potrzebujesz dowodów na to, że ktoś łamie prawo lub zachowuje się nieprzyzwoicie? Nie jest to trudne, jeśli masz odpowiednią kamerę szpiegowską.

Rodzaje kamer szpiegowskich

Zanim zaczniesz porównywać parametry i ceny, warto wiedzieć, jakie rodzaje kamer szpiegowskich są dostępne na rynku. Podstawowe różnice pomiędzy nimi są związane z budową i zastosowaniem. Jakie typy mini kamer wyróżniamy?

 • Kamery przewodowe wymagają podłączenia zewnętrznego rejestratora lub odbiornika sygnału. Pozwalające na nagrywanie w bardzo wysokiej jakości. Najwygodniej wykorzystywać je do stacjonarnego nagrywania, ale mogą się przydawać w rozmaitych sytuacjach. Mają bardzo małe wymiary, dlatego łatwo je ukryć.
 • Kamery szpiegowskie ze zintegrowanym rejestratorem oraz wbudowanym akumulatorem są wygodne i łatwe w użytkowaniu. Mają nieco większe wymiary, dlatego trudniej je ukryć, ale nadają się do wielu zastosowań.
 • Kamery szpiegowskie ukryte są zamaskowane w taki sposób, że przypominają przedmioty codziennego użytku (np. długopis, okulary). Służą do nagrywania z ukrycia, bardzo trudno je zidentyfikować. To szeroka grupa produktów, które można wykorzystywać w wielu sytuacjach.
 • Fotopułapki to rodzaj mini kamer szpiegowskich, które są wyposażone w czujnik ruchu – zaczynają nagrywać, gdy wykryją aktywność w pobliżu. Zazwyczaj są przystosowane do pracy w każdych warunkach i wyposażone w pojemne baterie. Najczęściej wykorzystuje się je do nagrywania przyrody (np. zwierząt w lasach czy parkach narodowych), ale zdarza się również, że są stosowane do innych celów.

Co wybrać? Wiele zależy od tego, do czego chcesz używać mini kamery. W domu może się sprawdzić np. kamera ukryta – szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, by nikt nie wiedział, że w danym miejscu znajduje się urządzenie rejestrujące. Do mobilnego nagrywania odpowiednie będzie urządzenie typu „wszystko w jednym” z akumulatorem i wbudowanym rejestratorem. Tego typu urządzenia są jednak wszechstronne – sprawdzą się w wielu sytuacjach, zapewniając wygodę użytkowania. Jakość rejestrowanego obrazu może być w tym przypadku nieco niższa, ale często nie stanowi to problemu. Jeśli zależy Ci na maksymalnie wyraźnym obrazie, wybierz kamerę przewodową. Jej zastosowanie sprawia nieco więcej trudności, ale w zakresie jakości nie ma sobie równych. Ponadto jest bardzo mała, dzięki czemu łatwo ją ukryć.

Kamera szpiegowska – na co zwracać uwagę?

Jeśli zamierzasz kupić mini kamerę, w pierwszej kolejności zdecyduj, jakiego typu urządzenia potrzebujesz. Pamiętaj o wzięciu pod uwagę sposobu wykorzystania oraz warunków, w których będzie pracować (we wnętrzach czy na zewnątrz, w dzień czy w nocy). Następnie warto wziąć pod uwagę czynniki takie jak:

 • jakość rejestrowanego obrazu – sprawdź, jaką rozdzielczość obsługuje kamera i w jaką optykę jest wyposażona; współcześnie dostępnych jest wiele kamer szpiegowskich nagrywających w jakości Full HD lub nawet Ultra HD (4K); dzięki temu rejestrowany obraz jest bardzo wyraźny i pozwala na rozpoznanie nawet drobnych szczegółów;
 • ilość klatek na sekundę – to parametr, który ma wpływ na płynność nagrania i możliwość zaobserwowania większej ilości detali, szczególnie w ruchu; rekomenduje się korzystanie z kamer nagrywających w co najmniej 25 fps (klatkach na sekundę);
 • kąt widzenia – odpowiada za to, jak szeroki kadr można uzyskać, nagrywając daną kamerą; im jest szerszy, tym łatwiej uchwycić rozmaite zdarzenia, nawet jeśli obiektyw nie jest skierowany precyzyjnie we właściwym kierunku;
 • czas pracy – jeśli wybierasz urządzenie akumulatorowe, należy sprawdzić, jaki czas pracy zapewnia naładowana do pełna bateria; warto również sprawdzić, czy istnieje możliwość zastosowania zewnętrznego zasilania, czyli np. podłączenia do gniazdka lub dodatkowego akumulatora;
 • pojemność karty pamięci – większość kamer korzysta z kart pamięci SD, ale nie są one dołączone do urządzenia; warto sprawdzić, jak pojemną kartę można zastosować z konkretną kamerą i jak wiele materiału da się na niej zapisać; należy pamiętać, że im wyższa jest jakość nagrań, tym więcej pamięci zajmują;
 • nadpisywanie nagrań – to funkcja przydatna w przypadku wykorzystania kamery do ciągłego nagrywania; wówczas po wyczerpaniu całego miejsca na karcie pamięci nowy materiał jest zapisywany w miejsce najstarszych nagrań;
 • łączność bezprzewodowa – umożliwia łatwiejsze przeglądanie nagrań oraz podgląd na żywo za pośrednictwem laptopa lub urządzenia mobilnego;

Ponadto warto zwrócić uwagę na cechy typowo użytkowe – przede wszystkim łatwość i wygodę obsługi. Dzięki temu praca z kamerą będzie znacznie przyjemniejsza.

Polecane kamery szpiegowskie – przykładowe produkty

Niezależnie od tego, do czego chcesz wykorzystać swoją kamerę szpiegowską, w sklepie Eltrox na pewno znajdziesz odpowiedni produkt. Proponujemy skuteczne rozwiązania z każdej kategorii.

SZPIEG ZASILACZ USB FULL HD 1080p pamięć 16GB

159,00 zł

129,99 zł

Oszczędzasz: 29,01 zł

build
Montaż już od 0 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
room
Sprawdź dostępność w sklepach

SZPIEG ZASILACZ USB FULL HD 1080P PAMIĘĆ 16GB to bardzo ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy chcą filmować w niezauważony sposób. Kamera jest ukryta w obudowie w pełni funkcjonalnego zasilacza USB, za którego pomocą można np. naładować telefon lub inne urządzenie elektroniczne. Mikroskopijny obiektyw pozostaje niezauważony, podczas gdy kamera rejestruje obraz w jakości Full HD. Wbudowana pamięć pozwala na zapisanie aż 3 godzin nagrań. To niezwykle proste w obsłudze urządzenie, które włącza się automatycznie po włożeniu do gniazdka.

SZPIEG ZASILACZ USB FULL HD 1080p pamięć 16GB

build
Montaż już od 0 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
room
Sprawdź dostępność w sklepach

KAMERA IP KENIK KG-21P to urządzenie w bardzo małej obudowie, które zapewnia wysoką jakość obrazu. To sprzęt o bardzo wielu zastosowaniach, przeznaczony do użytku we wnętrzach. Wyróżnia go również prostota konfiguracji i obsługi. Kamera stosuje system inteligentnej analizy obrazu (IVS), przez co świetnie nadaje się do prowadzenia dozoru. Wykrywa rozmaite zdarzenia takie jak: pojawienie się intruza, zniknięcie lub pojawienie się przedmiotu, przekroczenie linii, szybko poruszający się obiekt.

KAMERA AHD, HD-CVI, HD-TVI, PAL APTI-H14MP-37 PINHOLE - 720p, 3.7 mm

241,77 zł

199,99 zł

Oszczędzasz: 41,78 zł

build
Montaż już od 0 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
room
Sprawdź dostępność w sklepach
access_time
Produkt dostępny w magazynie wysyłkowym 29 października

KAMERA AHD, HD-CVI, HD-TVI, PAL APTI-H14MP-37 PINHOLE - 720P, 3.7 MM to typowe urządzenie przewodowe, które wyróżnia się bardzo małymi wymiarami i wysoką rozdzielczością roboczą. Rejestrowany przez nią obraz jest bardzo wyraźny, przez co idealnie sprawdzi się w sytuacjach, w których znaczenie mają najdrobniejsze szczegóły. Idealnie nadaje się do filmowania stacjonarnego. Urządzenie pozwala na wybór jednego z czterech standardów materiału wyjściowego – AHD, HD-CVI, HD-TVI lub PAL. Jego obsługa jest bardzo prosta.

W ofercie Eltrox znajdziesz również inne kamery szpiegowskie i mini kamery do różnych celów – monitoringu, dozoru, obserwacji, zdobywania materiału dowodowego itd. Asortyment zawiera również wszelkie potrzebne akcesoria – m.in. rejestratory, przewody czy karty pamięci. Nie wiesz, co wybrać? Nasz personel służy pomocą. Zachęcamy do kontaktu – chętnie zasugerujemy Ci właściwy sprzęt dostosowany do określonych potrzeb, oczekiwań oraz budżetu.

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Maciej Kawa

tel: 501 945 219

e-mail: m.kawa@eltrox.pl