bw_banner
bw_banner

Jaki alarm do piwnicy?

26 Czerwiec 2017 Poradniki

Jaki alarm do piwnicy?

Dobierając zabezpieczenie do piwnicy najlepiej wcześniej oszacować wartość przechowywanych w niej przedmiotów. Jeśli piwnica pełni rolę spiżarni, a przetwory to najbardziej wartościowe produkty jakie składujemy, może zamiast systemu alarmowego wystarczą wzmocnione drzwi i solidna kłódka.

W ostatnim czasie policja notuje zwiększoną liczbę kradzieży w piwnicach. Giną przede wszystkim rowery, narty oraz inny sprzęt sportowy, elektronarzędzia, opony samochodowe itp. Złodzieje łatwo przenikają na klatki schodowe, ponieważ pomimo zainstalowanych domofonów, mieszkańcy sami zostawiają otwarte drzwi. W blokach lokatorzy zapominają o zamykaniu drzwi do piwnic, co ułatwia kradzieże. Zabezpieczenie samych piwnic jest często prowizoryczne, drzwi zbite z desek zamknięte na kłódkę.

Tymczasem złodzieje, kradną wszystko co ma jakąkolwiek wartość. Czują się bezkarnie, ponieważ wykrywalność tego typu przestępstw jest niska. Mieszkańcy narzekają na bezczynność policji, tymczasem sami ułatwiają dokonywanie kradzieży.

W przypadku kradzieży, kluczowy jest czas. Im dłużej przestępcy zajmie dostanie się do piwnicy, tym ryzyko, że zostanie nakryty, rośnie. W samej piwnicy również możemy utrudnić kradzież przestępcy. Jeżeli stoją szafki – zamontujmy zamki. Nawet najprostsze zabezpieczenie to cenny czas konieczny na ich sforsowanie. Rowery przypnijmy do solidnej rurki lub zepnijmy razem, pokonanie drzwi, a potem kolejnej blokady może okazać się na tyle ryzykowne, że złodziej zrezygnuje.

Jaki alarm zamontować w piwnicy?

Na początek musimy ustalić czy w piwnicy jest poprowadzone zasilanie. Baterie w systemach alarmowych pełnią funkcję jedynie podtrzymującą. Nawet najprostszy system alarmowy to poważna przeszkoda dla złodzieja okradającego piwnice. Jeśli zapadła decyzja o zainstalowaniu alarmu najlepiej wybrać profesjonalne rozwiązanie z GSM-em, taki alarm zbudowany na module np.: SATEL MICRA wystarczy nam w zupełności, centrala zabudowana w skrzynce zapewni bezpieczeństwo, dodatkowe zasilanie z akumulatora zadba o to, aby po odcięciu zasilania alarm dalej działał. Czujnik ruchu i kontaktron zainstalowane na drzwi zapewnią wykrycie intruza, a dodatkowy czujnik dymu – może okazać się skutecznym rozwiązaniem, dla ochrony całego budynku mieszkalnego w przypadku pożaru zaczynającego się w piwnicy. Ważne, aby zastosować sygnalizator wewnętrzny – emitowany dźwięk jest na tyle nieprzyjemny, że dość szybko złodziej zrezygnuje ze swojego działania, a sąsiedzi będą wiedzieć, że dzieje się coś złego.

ALARM SATEL CA-4 LED 1XLC-100 PI, SYG. ZEW. SPL-5010R

build
Montaż już od 500 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475

Proponowany alarm to podstawowe rozwiązanie renomowanej firmy SATEL. Posiada duże możliwości rozbudowy, jeden czujnik ruchu stanowi skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą. Czujnik ruchu PIR DSC LC-100-PI nie wywoła alarmu w przypadku wykrycia ruchu zwierząt o masie do 25 kg, co zabezpiecza przed fałszywymi powiadomieniami. Centrala z 4 wejściami programowalnymi i 2 wyjściami umożliwia rozbudowę systemu o inne czujniki (kontaktron, czujnik dymu czy zalania).

Kompleksowe usługi montażowe

Poza szeroką ofertą, największą osiągalnością i dostępnością asortymentu, sieć sklepów Eltrox gwarantuje swoim klientom fachową usługę montażu, serwisu i jego konserwacji bez konieczności powierzania prac innym podmiotom w razie konieczności naprawy lub wymiany. Dzięki dobrze prosperującej współpracy z najlepszymi w branży instalatorami na terenie całej Polski, jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować czas dotarcia do klienta.

od 500 zł*

Kompleksowe rozwiązania systemu wraz z montażem

Skorzystaj z naszej oferty usług montażowych, dzięki czemu nie będziesz musiał martwic się o instalację i konfigurację systemu. Na miejsce przyjedzie Autoryzowany Instalator Eltrox, który kompleksowo wykona usługę montażu.

Nasi specjaliści zagwarantują niezbędne wsparcie techniczne oraz skonfigurują zestaw.

Przy zakupie usługi montażowej otrzymujesz gwarancję 12 miesięcy na wykonaną usługę. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość wykonanych prac.

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Karol Drabik

tel: 515 066 539

e-mail: k.drabik@eltrox.pl