bw_banner
bw_banner

Jaki napęd do bramy przesuwnej?

10 Wrzesień 2020 Poradniki

Jaki napęd do bramy przesuwnej?

Brama to ważny element każdego ogrodzenia. Umożliwia wjazd na posesję a jednocześnie chroni ją przed dostępem osób niepowołanych. Wyposażona w mechanizm do automatycznego otwierania jest wygodna w użytkowaniu. Jeśli nasza działka jest wystarczająco szeroka warto wybrać bramę przesuwną.

Bramy przesuwne są trwałe i niezawodne. Przesuwając się po wewnętrznej stronie nie ograniczają przestrzeni i umożliwiają parkowanie przy samej krawędzi ogrodzenia. Brama wjazdowa przesuwna może być zainstalowana na specjalnej szynie lub może być samonośna. W pierwszym przypadku musimy zadbać o czystość szyny nośnej, bowiem zalegające liście, błoto oraz kamienie mogą utrudniać otwieranie się skrzydła. Skrzydło bramy samonośnej znanduje się około 5 cm nad ziemią, co eliminuje problem zanieczyszczeń na prowadnicy. Z uwagi na przeciwwagę, brama samonośna wymaga sporo miejsca, oraz na torze jej pracy nie można zamontować furtki, ponieważ otwarta brama zasłaniałaby wejście. Jeśli szerokość bramy wynosi 5 metrów, to aby skrzydło mogło swobodnie przesuwać się potrzebujemy około 10 metrów wolnego miejsca (szerokość bramy plus przeciwwagi).

Automat do bramy przesuwnej składa się z silnika elektrycznego z przekładnią, sterowanego za pomocą centrali. Koło zębate napędzane przez silnik zazębia się z listwą poprowadzoną wzdłuż dolnej krawędzi bramy. Dobierając napęd do bramy przesuwnej należy wziąć pod uwagę jej typ, wielkość, częstotliwość zamykania i otwierania oraz ciężar. Podstawowym parametrem podawanym przez producentów automatów jest maksymalna waga oraz długość skrzydła. Aby mechanizm pracował sprawnie i bezawaryjnie, ciężar bramy powinien być mniejszy od maksymalnego obciążenia podawanego przez producenta napędu. Jeśli konstrukcja bramy jest samonośna już 30% zapas mocy będzie wystarczający, natomiast dla bram jeżdżących po szynie automat powinien być mocniejszy o 50% lub więcej. Warto pamiętać, że zmienne warunki atmosferyczne mają duży wpływ na opory tarcia podczas pracy siłownika (np. zimą przy niskiej temperaturze smar gęstnieje jednocześnie zwiększając opór). Decydując się na zakup napędu do bramy należy pomyśleć również o bezpieczeństwie. Zestaw powinien zawierać zabezpieczenia przed przypadkowym zamknięciem skrzydła. Stąd w renomowanych mechanizmach można spotkać specjalne wyłączniki krańcowe oraz czujniki wykrywające przeszkody.

Napędy do bram przesuwnych

Do bram przesuwnych nasi specjaliści rekomendują urządzenia marki BFT, NICE oraz KEY AUTOMATION.

Zestaw BFT DEIMOS ULTRA BT A 600 do bram przesuwnych

2 103,30 zł

1 593,99 zł

Oszczędzasz: 509,31 zł

build
Montaż już od 650 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 159,40 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Zestaw BFT DEIMOS ULTRA BT A 600 to napęd przeznaczony do bram przesuwnych o masie nie przekraczającej 600kg. W skład zestawu wchodzą: centrala sterująca MERAK, pilot, fotokomórki oraz elementy montażowe. Silnik napędu jest zasilany napięciem 24V. Centrala umożliwia obsługę do 63 pilotów zdalnego sterowania jednocześnie. Amperometryczny zestaw wykrywania przeszkód oraz magnetyczne wyłączniki krańcowe sprawiają, że użytkowanie napędu jest bezpieczne w każdych warunkach. BFT DEIMOS ULTRA BT A 600 jest wyposażony w system D-Track (inteligentny system zarządzania momentem obrotowym) oraz może być rozbudowany o technologię komunikacji U-link (możliwość zdalnego zarządzania smartfonem).

Zestaw NICE ROBUS 400 ERA ONE BiDi do bramy przesuwnej do 400kg

2 500,59 zł

1 849,99 zł

Oszczędzasz: 650,60 zł

build
Montaż już od 650 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 185,00 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Kolejny zestaw to NICE ROBUS 400 ERA ONE BiDi, napęd do bram przesuwnych o masie do 400 kg. W skład zestawu wchodzi siłownik 400 z wbudowaną centralą BLUEBUS, radioodbiornik 0xi BD, dwa piloty ERA ONE BD, fotokomórki oraz lampa ostrzegwacza. Dzięki zastosowaniu siłownika ROBUS 400 napęd jest bardzo trwały i bezawaryjny (dzięki zastosowaniu przekładni z brązu i stali). Dwukierunkowy pilot NICE ERA ONE BiDi pozwala nie tylko na otwieranie skrzydła ale również na sprawdzanie statusu (brama otwarta, zamknięta, częściowo otwarta itd.).

Zestaw Key SUN 7024EK 24V do bram przesuwnych

2 829,00 zł

2 199,99 zł

Oszczędzasz: 629,01 zł

build
Montaż już od 650 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 220,00 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Zestaw Key SUN 7024EK 24V jest dedykowany do bram przesuwnych o masie do 400 kg. W jego skład wchodzą: siłownik wraz z centralą, lampa doświetlająca, radioodbiornik, pilot, fotokomórki oraz moduł do sterowania automatyką za pomocą smartfona. Napęd charakteryzuje się cichą pracą mechanizmu oraz systemem doświetlania Night Light. Dzięki zastosowaniu przekładni dopasowanej do mocy silnika znacząco zoptymalizowano wydajność oraz zwiększono niezawodność. Napęd pozwala na opcjonalny montaż akumulatora, który zapewnia pracę nawet podczas przerw w dostawie prądu. Funkcja furtki umożliwia otwarcie bramy na pożądaną szerokość.

Zachęcamy również do skorzystania z naszego konfiguratora, który umożliwi dobranie odpowiedniego rozwiązania do bramy.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nasi specjaliści służą pomocą.

Kompleksowe usługi montażowe

Poza szeroką ofertą, największą osiągalnością i dostępnością asortymentu, sieć sklepów Eltrox gwarantuje swoim klientom fachową usługę montażu, serwisu i jego konserwacji bez konieczności powierzania prac innym podmiotom w razie konieczności naprawy lub wymiany. Dzięki dobrze prosperującej współpracy z najlepszymi w branży instalatorami na terenie całej Polski, jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować czas dotarcia do klienta.

900 zł *

Kompleksowe rozwiązania systemu wraz z montażem

Skorzystaj z naszej oferty usług montażowych, dzięki czemu nie będziesz musiał martwic się o instalację i konfigurację systemu. Na miejsce przyjedzie Autoryzowany Instalator Eltrox, który kompleksowo wykona usługę montażu.

Nasi specjaliści zagwarantują niezbędne wsparcie techniczne oraz skonfigurują zestaw.

Przy zakupie usługi montażowej otrzymujesz gwarancję 12 miesięcy na wykonaną usługę. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość wykonanych prac.

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Łukasz Żak

tel: 501 257 441

e-mail: l.zak@eltrox.pl