Jaki UPS Power Walker wybrać do ochrony przed przepięciami podczas burzy?

Korzystając z różnych rozwiązań zasilania awaryjnego kierujemy się różnymi aspektami. Najczęściej są nimi: utrata zasilania z powodu awarii lub przerw technologicznych po stronie operatora energii, a także niekorzystne warunki pogodowe, ponieważ gwałtowne wyładowania atmosferyczne mogą uszkodzić każdy rodzaj elektroniki. 

Można jednak zminimalizować wystąpienie takiej sytuacji wykorzystując zasilacze awaryjne UPS Power Walker pracujących w trybie online. Będą one najlepszym rozwiązaniem. 

Czym się różni UPS online od UPS interactive i który jest najlepszy do ochrony przed burzą?

Istnieje fundamentalna różnica pomiędzy UPS-em pracującym w trybie interactive oraz online. 

Forma interaktywna zasilacza awaryjnego przewiduje pracę, w której urządzenia zasilane są przez UPS bezpośrednio z sieci omijając wbudowany akumulator. Pozostaje on w pełni naładowany i podejmuje pracę dopiero w czasie zaniku głównego zasilania. 

Korzystając z UPS Power Walker pracujących w trybie online korzystamy z wbudowanego akumulatora przez cały czas, który pełni rolę bufora energii i równocześnie pozostaje cały czas naładowany. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Otóż wbudowany bufor i technologia online posiada najbardziej rozbudowaną możliwość regulowania napięcia, które podawane jest na podłączone do UPS-a odbiorniki.

Najczęściej zadawane pytania

Poszukując odpowiedzi na pytania typu: “jak najlepiej zabezpieczyć komputer burzą” postaramy się odpowiedzieć na te, które pojawiają się najczęściej.

    • Czy UPS całkowicie eliminuje negatywne skutki skoków napięcia spowodowanych uderzeniem pioruna?

      • Zasilacze awaryjne UPS zapobiegają i minimalizują uszkodzenie sprzętu elektronicznego w takich sytuacjach. Należy jednak pamiętać, że w pierwszej obrony jest nasza instalacja elektryczna wyposażona w odpowiednie ograniczniki przepięć, bezpieczniki oraz instalacja odgromowa. Pamiętajmy, że systemy awaryjnego zasilania Power Walker to ostatnia linia obrony w momencie kiedy nasza infrastruktura energetyczna nie została przystosowana na takie zdarzenia.

    • Czy UPS po gwałtownym skoku napięcia w sieci po uderzeniu pioruna musi być wymieniony?
  • Nie zawsze. Często okazuje się, że uszkodzeniu ulega pojedynczy podzespół (np.: warystor). Dzięki przemyślanym schematowi działania podczas skoków napięcia nasz UPS zadziała adekwatnie do sytuacji chroniąc nasze urządzenia. W przypadku bardzo dużych przeciążeń warto wcześniej zdiagnozować usterkę gdyż jej usunięcie wcale nie musi być kosztownym przedsięwzięciem.
    • Czy mogę zostawić UPS wpięty do sieci elektrycznej podczas burzy?
  • Silne wyładowania atmosferyczne (w szczególności w bezpośrednim otoczeniu naszego domu lub mieszkania) zawsze są niebezpieczne. Wówczas bez względu na posiadane przez nas zabezpieczenia warto odłączyć kluczowe dla nas urządzenia. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie mamy takiej możliwości, a posiadany i wpięty do sieci UPS zawsze zminimalizuje niekorzystny efekt takich sytuacji.
  • Czy podczas burzy mogę korzystać z zasilacza UPS, który nie jest wpięty do sieci?
  • Oczywiście, że tak. Wówczas UPS działa jako swoisty powerbank. Pytanie to nie jest bezpośrednią korelacją ochrony przed skokami napięcia, ale każdy domowy użytkownik podczas zakupu swojego pierwszego UPS-a zadaje takie pytanie.

Podsumowując: każde dodatkowe zabezpieczenie naszych urządzeń przed skutkami burzy będzie właściwe. Pamiętajmy jednak, że bazą będzie odpowiednio przygotowana instalacja elektryczna domu lub mieszkania.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zabezpieczyć ciągłość działania różnych urządzeń w Twoim domu zapraszamy do lektury z poniższej listy artykułów:

 

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92