Jaki UPS Power Walker wybrać do zapewnienia ciągłości działania kluczowej elektroniki domowej (np. lodówki) na wypadek braku zasilania?

Widmo braku zasilania w domu lub mieszkaniu zawsze budzi niepokój. Niezależnie czy pozostajemy w miejscu zamieszkania czy nie, problem pozostaje niezmienny. 

Bardzo często borykamy się z kumulacją niskiej temperatury chociażby w chłodziarce/ zamrażarce. O ile brak zasilania odbiornika telewizyjnego lub konsoli do gier nie przysporzy dodatkowych strat to utrata tygodniowych zapasów naraża nas na dodatkowe koszty.

Czy UPS to typowe rozwiązanie do podtrzymania działania lodówki?

Zasilanie awaryjne typu UPS jest budowane przede wszystkim z myślą o takich urządzeniach elektronicznych jak komputery, urządzenia sieciowe czy systemy monitoringu. UPS chroni przede wszystkim przed krótkimi przerwami w dostawie energii lub ich zniekształceniem, które mogą uszkodzić różnego rodzaju elektronikę.

Lodówki wymagają czystej fali sinusoidalnej. Takie UPS-y znajdują się w ofercie Power Walker - to seria VI. Jednak sam pobór energii jest na tyle duży i długi, że należałoby budować specjalistyczne banki energii, które permanentnie utrzymywałby pracę takiego urządzenia.

Jednak posiadając UPS z tak zwanym czystym sinusem i dodatkowy battery pack możemy zminimalizować ryzyko szybkiej utraty chłodu z domowej lodówki. Przede wszystkim na półkach chłodniczych oraz w zamrażalniku można pozostawić kilka butelek z wodą, które kumulują chłód. Najbardziej nieefektywne jest zasilanie pustej lodówki. 

Stosując odpowiednią eksploatację sprzętu co z zasilaniem? Zakładając średnie zużycie energii elektrycznej przez lodówkę na poziomie do 150 watów możemy uzyskać do 10 minut pracy UPS-a. Rozbudujemy go jednak o bank akumulatorów aby wydłużyć ten czas do przynajmniej 20, a nawet 30 minut.

Podnoszenie i opuszczanie rolet i żaluzji z wykorzystaniem UPS

Wykorzystanie rolet i żaluzji okiennych wpływa pozytywnie na komfort cieplny zarówno zimą jak i latem. Jednak ich całkowite opuszczenie wyklucza możliwość wpuszczenia światła dziennego do pomieszczeń. Typowy silnik do rolet posiada zapotrzebowanie na moc w przedziale 120 - 150 watów. Posiadając najprostszy zasilacz awaryjny UPS, który na wyjściu ma pełną falę sinusoidalną będziemy mogli z powodzeniem podnieść lub opuścić wszystkie rolety w domu lub mieszkaniu. W przypadku braku zasilania trwającego dłużej niż dobę możliwość sterowania osłonami okiennymi zdecydowanie podniesie komfort użytkowania pomieszczeń.

Awaryjne zasilanie instalacji smart home i monitoringu

W nowoczesnych domach sterowanie roletami, zdalnym zamkiem czy monitoringiem odbywa się dzięki zainstalowanej automatyce budynkowej. Centrala smart home może z powodzeniem sterować wszystkimi wymienionymi urządzeniami.

Takie rozwiązanie umożliwia sterowanie dowolnym elementem wyposażenia domu i mieszkania z poziomu aplikacji w telefonie. Centralizacja sterowania przede wszystkim oszczędza czas, w którym każde urządzenie musimy obsłużyć osobnym pilotem lub manipulatorem. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zabezpieczyć ciągłość działania różnych urządzeń w Twoim domu zapraszamy do lektury z poniższej listy artykułów:

 

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92