Jaki wideodomofon do domu jednorodzinnego?

18 Kwiecień 2017 Poradniki

Jaki wideodomofon do domu jednorodzinnego?

Wideodomofon jest to młodszy brat domofonu pozwalający nie tylko na rozmowę z osobą dzwoniącą, ale także na jej obserwację. Wbudowana w panel bramowy kamera pozwala na podgląd osoby odwiedzającej, na monitorze zamontowanym w domu.

Przed wyborem wideodomofonu powinniśmy, określić jaki panel zewnętrzny do wideodomofonu możemy zastosować. Aby to określić, należy zmierzyć słupek ogrodzenia na którym będzie on mocowany oraz czy panel chcemy zamontować natynkowo czy podtynkowo. W przypadku wąskiego słupku można zamontować tylko wąski panel, natomiast jeśli słupek jest szeroki oraz murowany, bądź panel docelowo ma być zainstalowany na ścianie można użyć większych paneli. Wysokość oraz miejsce instalacji panela należy określać indywidualnie sugerując się warunkami jakie panują w miejscu jego pracy. W przypadku montażu panelu od strony źródła światła czy oświetlenia ulicy zaleca się instalację zewnętrznej kamery wideo, natomiast jeśli mamy możliwość zamontowania większego panelu, dobrym rozwiązaniem jest wersja podtynkowa. Pozytywną cechą takiej wersji jest to że, niewiele wystaje poza ścianę, dzięki czemu wzrastają walory estetyczne oraz działanie antysabotażowe jest w dużej mierze zmniejszone. Kolejną decyzją jaką trzeba podjąć to, czy panel ma być wyposażony w czytnik kart zbliżeniowych RFID lub zamek szyfrowy. Zaletą tej funkcji jest możliwość zastąpienia tradycyjnych kluczy do zamków mechanicznych, brelokami lub kablem.

Po wybraniu panelu, należy dobrać do niego odpowiedni monitor wideodomofonu. W tym przypadku najważniejsze jest aby sugerować się własnym gustem, możliwościami finansowymi, przyszłymi potrzebami oraz jakością sprzętu. W tym momencie dużym zainteresowaniem na rynku cieszą się wideodomofony marki VIDOS i PROCOMM Należy jednak wziąć pod uwagę monitor o dużej ilości funkcji.

Przy wyborze wideodomofonu należy skonsultować się ze specjalistami Eltrox.pl. Ich zadaniem jest zebranie szczegółowych informacji odnośnie lokalizacji panelu, wideomonitora czy rozdzielni. Dzięki przeprowadzeniu krótkiej rozmowy podpowiedzą jakie urządzenie wybrać, aby być zadowolonym z jego działania.

Sprawdź proponowane produkty