Jaki wybrać switch z zasilaniem PoE?

Zasilanie PoE czyli Power over Ethernet może okazać się bardzo dobrą inwestycją minimalizującą koszty uruchomienia urządzeń sieciowych w projektowanej przez nas infrastrukturze.

Bardzo dobrym tego przykładem będzie budowa systemu domowego monitoringu bazującego np. na 4 kamerach IP. Kluczowym aspektem rozwiązania typu PoE jest możliwość zasilania urządzeń tym samym przewodem (skrętką), którą wykorzystuje się do stworzenia połączenia przewodowego pomiędzy urządzeniem transferującym dane, a routerem.

Zasilanie monitoringu z wykorzystaniem PoE

Budując monitoring nie zawsze będziemy musieli korzystać z dwóch urządzeń - na przykład z routera i switcha. Często wykorzystuje się instalacje, które mają pracować wyłącznie lokalnie bez możliwości streamingu.

Załóżmy jednak, że posiadamy już własną instalację sieci domowej do której chcemy dołączyć monitoring IP. Kiedy już zdecydujemy się na punkty instalacji kamer należy doprowadzić do nich zasilanie. Wydawać by się mogło, że nie jest to skomplikowany proces. Jednak chcemy posiadać monitoring nieczuły na zakłócenia bezprzewodowe i decydujemy się na połączenie przewodowe wszystkich kamer. 

W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem nie jest budowa osobnych linii zasilających, na które przeznaczylibyśmy kolejne fundusze kupując gniazdka, przewody, peszle i spinki do mocowań.

Jeden z najpopularniejszym modeli oferowanych przez TP-Link eliminuje konieczność kolejnych wydatków i prac. W większości przypadków koszt zakupu switcha jest znacznie niższy niż budowa osobnych punktów zasilania dla każdej z kamer.

Istotnym aspektem jest ilość portów - jest ich aż 8. Routery przeważnie wyposażone są w 4 porty LAN co ogranicza możliwość rozbudowy monitoringu opartego o przewodowe połączenie. Korzystając z popularnej skrętki minimalizujemy utraty szybkości transferu spowodowanego tłumieniem sygnału WiFi przez elementy budynku.

Kiedy stosować zasilanie PoE?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że poza monitoringiem PoE znajdzie rozwiązanie w elementach automatyki budynkowej. Połączenie przewodowe z radioodbiornikami nie tylko w budynku, ale i poza nim oferuje nam dużo prostszą integrację switcha PoE z zasilaniem awaryjnym.

Projektowanie dodatkowych punktów umożliwiających podpięcie centralnego alternatywnego zasilania nie jest jeszcze powszechne. Dlatego każdy element drobnej elektroniki użytkowej właśnie z wykorzystaniem zasilanie PoE będzie zawsze w zasięgu naszego telefonu. 

Fakt, że switch nie jest w stanie zasilić siłownika do bramy, ale będziemy mogli otrzymać informację o błędzie działania danego urządzenia podczas naszej nieobecności. A to tylko dlatego, że wszelkie czujniki nie potrzebują dużych mocy i napięć do funkcjonowania. Stąd bazowanie na switchu z PoE jest jednym z bezpieczniejszych i stabilnych rozwiązań dla monitoringu oraz instalacji smart home.

Jeżeli jesteście zainteresowani innymi artykułami związanymi ze sprzętem TP-Link zapraszamy do lektury listy artykułów poniżej:

 

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92