bw_banner
bw_banner

Jaki wybrać zestaw telewizji satelitarnej do domu lub mieszkania?

12 Sierpień 2020 Poradniki

Jaki wybrać zestaw telewizji satelitarnej do domu lub mieszkania?

Telewizja satelitarna w domu to dostęp do szerokiego pakietu kanałów zapewniających informacje, rozrywkę, edukację oraz sport. Choć telewizja internetowa oraz platformy streamingowe są coraz popularniejsze to wciąż dekoder satelitarny wraz z anteną to podstawowe wyposażenie w naszych domach oraz mieszkaniach.

Instalacja telewizji satelitarnej nie jest skomplikowana, jednak aby cieszyć się dobrą jakością odbieranych kanałów należy ją właściwie zamontować oraz ustawić. Zestaw do odbioru telewizji składa się zwykle z anteny satelitarnej (tzw.czaszy), konwertera, dekodera (tunera), przewodów oraz elementów montażowych (obejmy, itp.).

Antena

Podstawą każdego zestawu telewizji satelitarnej jest antena. Jej wielkość, kształt oraz parametry techniczne muszą być dostosowane do lokalizacji naszego domu. Im większa czasza tym lepiej. Zapewnia mocniejszy sygnał oraz łatwiej ją ustawić. W Polsce stosuje się anteny o średnicy od 70 do 90 cm. Jeśli mieszkamy na zachodzie Polski, do odbioru sygnału wystarczy antena o średnicy 60 cm. Antenę montuje się zwykle na dachu budynku, przy zastosowaniu odpowiedniego uchwytu do komina, lub przy użyciu masztu. W mieszkaniach, można antenę satelitarną zainstalować za oknem lub na balkonie, jednak ważne jest umiejscowienie, ponieważ nie w każdym miejscu odbiór sygnału satelitarnego będzie możliwy.

CZASZA ANTENA SATELITARNA 90 CM STANDARD GRAFITOWA

203,48 zł

159,99 zł

Oszczędzasz: 43,49 zł

build
Montaż już od 350 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 16,00 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Antenę najlepiej ustawić stosując miernik satelitarny. Jeśli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu, można posłużyć się również miernikiem sygnału w dekoderze. Nie jest to wygodny sposób, ale przy odrobinie cierpliwości, ustawienie anteny jest możliwe. Antena do odbioru sygnału satelitarnego musi być ustawiona precyzyjnie, już małe odchylenie uniemożliwi odbiór telewizji. Antenę należy ustawić w kierunku satelitów emitujących sygnał telewizyjny Astra oraz Hot Bird. Rozpoczynamy od zainstalowania czaszy, konwertera (urządzenie na wysięgniku przed czaszą), rozprowadzeniu przewodów, podłączeniu do dekodera oraz telewizora. Następnie w ustawieniach dekodera uruchamiamy tryb diagnostyczny (sprawdzenie sygnału z anteny). Na ekranie telewizora pojawi się kolorowy pasek, manipulując czaszą obserwujemy wzrost lub spadek siły sygnału. Optymalne ustawienie anteny zależy od kątu konwertera, kątu czaszy względem elewacji oraz kierunku anteny.

MIERNIK SAT CYFROWY MITON SF-200

59,99 zł

37,99 zł

Oszczędzasz: 22,00 zł

build
Montaż już od 350 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Konwerter

To urządzenie zamontowane na wysięgniku, które umożliwia odbiór sygnału satelitarnego odbitego od czaszy. Dobry konwerter powinien mieć solidną obudowę, odporną na działanie warunków atmosferycznych. Wyróżniamy konwertery: pojedyncze (Single LNB), podwójne (Twin LNB) z dwoma wyjściami i jednym promiennikiem oraz Monoblock Twin z dwoma promiennikami. Konwertery pojedyncze umożliwiają odbiór obrazu z jednej satelity, jeśli planujemy korzystanie z dekodera z możliwością nagrywania na dysk (PVR) musimy zastosować konwerter podwójny Twin LNB. Podwójny konwerter umożliwia oglądanie jednego kanału a jednocześnie nagrywanie innego. Jeśli planujemy instalację multiroom (dwa dekodery w dwóch różnych pomieszczeniach), wówczas również konieczny będzie konwerter podwójny. Konwerter Monoblock to tak naprawdę dwa konwertery w jednej obudowie umieszczone obok siebie. Stosuje się go do anten o średnicy czaszy 70-90 cm, umożliwia on odbiór sygnału z dwóch satelit naraz. Konwertery tego typu również można zastosować w instalacji multiroom.

KONWERTER INVERTO TWIN ULTRA BLACK

108,99 zł

97,99 zł

Oszczędzasz: 11,00 zł

build
Montaż już od 350 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Tuner satelitarny (dekoder)

Urządzenie, sterowane pilotem, do którego podłączamy przewód z zamontowanej anteny satelitarnej. Następnie wykorzystując kabel HDMI łączymy go z telewizorem. Współczesne tunery to centra multimedialne do odbioru telewizji z całego świata w jakości FULL HD oraz 4K. Dodatkowo, dzięki technologii PVR oferują możliwość nagrywania programów na twardy dysk. Dekodery obsługują szeroką gamę kodeków (mp3, mkv, avi, xvid itp.), potrafią odtwarzać filmy, zdjęcia i muzykę bezpośrednio z pendrive'a. Tunery wyposażone w kartę sieciową WIFI można podłączyć do internetu (obsługują przeglądarki internetowe, Youtube, itp.). Wbudowany czytnik kart dla płatnych telewizji CA, pozwala na oglądanie kodowanych kanałów (po zakupie odpowiedniej karty). Warto wspomnieć, że tuner uniwersalny obsługuje wiele rodzajów kart abonenckich, więc pozwala na korzystanie z ofert wielu platform satelitarnych w jednym dekoderze. Sami decydujemy, czy chcemy korzystać z płatnej telewizji, czy wystarczy nam szeroka oferta kanałów bezpłatnych. W dekoderze uniwersalnym możemy zdecydować o kolejności kanałów, w odróżnieniu od narzuconych z góry, ustawień od operatorów płatnych platform telewizyjnych.

Ferguson Ariva ATV Combo - dekoder DVB-S2 i DVB-T2

build
Montaż już od 350 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475

Prezentowany model to tuner satelitarny hybrydowy, posiadający zintegrowany moduł IP, który umożliwia odbiór zarówno telewizji w wysokiej rozdzielczości jak i korzystanie z zasobów internetu. Dekoder pozwala na oglądanie programów płatnych na kartę jak i kanałów bezpłatnych w rozdzielczości 4K oraz FULL HD. Podłączenie zewnętrznej pamięci USB umożliwia nagrywanie ulubionych programów, filmów oraz seriali. Efektowny design i obudowa z aluminium sprawiają, że Ariva ATV TT idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz.

Kompleksowe usługi montażowe

Poza szeroką ofertą, największą osiągalnością i dostępnością asortymentu, sieć sklepów Eltrox gwarantuje swoim klientom fachową usługę montażu, serwisu i jego konserwacji bez konieczności powierzania prac innym podmiotom w razie konieczności naprawy lub wymiany. Dzięki dobrze prosperującej współpracy z najlepszymi w branży instalatorami na terenie całej Polski, jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować czas dotarcia do klienta.

od 350 zł *

Kompleksowe rozwiązania systemu wraz z montażem

Skorzystaj z naszej oferty usług montażowych, dzięki czemu nie będziesz musiał martwic się o instalację i konfigurację systemu. Na miejsce przyjedzie Autoryzowany Instalator Eltrox, który kompleksowo wykona usługę montażu.

Nasi specjaliści zagwarantują niezbędne wsparcie techniczne oraz skonfigurują zestaw.

Przy zakupie usługi montażowej otrzymujesz gwarancję 12 miesięcy na wykonaną usługę. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość wykonanych prac.

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Michał Grzelak

tel: 504 904 558

e-mail: m.grzelak@eltrox.pl