Kamery termowizyjne w obronie przed koronawirusem

23 Październik 2020 Nowości i testy

Kamery termowizyjne w obronie przed koronawirusem

Szybkie rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 postawiło ludzkość w obliczu pandemii. Naukowcy na całym świecie stanęli przed wyzwaniem, jak osłabić tempo rozprzestrzenia się choroby? Okazało się, że kluczowe jest wczesne wykrywanie. Człowiek zarażony, przez pierwsze dwa tygodnie, poza lekko podniesioną temperaturą ciała, nie ma żadnych objawów. Może przemieszczać się, kontaktować z innymi, jednocześnie roznosząc wirusa. Osoba zakażona, jest szczególnie niebezpieczna w miejscach użyteczności publicznej: na dworcach, w galeriach handlowych, w marketach.

Podstawową obroną przed pandemią jest wczesna identyfikacja oraz izolacja potencjalnych nosicieli SARS-CoV-2. Najlepszym rozwiązaniem jest mierzenie temperatury u wszystkich ludzi wchodzących na teren obiektu (marketu, szkoły, siłowni czy biura). W przypadku gorączki, ochrona może odizolować osobę będącą potencjalnym nosicielem.

RĘCZNA KAMERA TERMOWIZYJNA HIKVISION

3 205,38 zł

2 689,00 zł

Oszczędzasz: 516,38 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 268,90 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Ręczna kamera termowizyjna, to urządzenie przeznaczone do selektywnego mierzenia temperatury osób. Zaprojektowana specjalnie dla służb porządkowych, w celu wyeliminowania ludzi potencjalnie zakażonych SARS-CoV-2. Sprawdzi się również w zakładach pracy, marketach, galeriach handlowych, szpitalach czy siłowniach. Dokładność pomiaru wynosi 0,5 stopni Celsjusza. Urządzenie jest przenośne, w kompaktowej obudowie, zasilane baterią litowo-jonową. Może pracować do 8 godzin na jednym ładowaniu. Pomiar temperatury trwa 1 sekundę. Ręczna kamera termowizyjna nie wymaga przerwy kalibracyjnej.

Kolejne rozwiązanie tym razem marki Dahua, jest oparte o bispektralną kamerę termowizyjną, współpracującą ze wzorcem kalibrującym black body, które może dokonać szybkiego i dokładnego odczytu temperatury wielu osób jednocześnie. Każdy klient, przechodzący w polu widoczności kamery, o podwyższonej temperaturze ciała, (przekraczającej 37,3 stopnia Celsjusza) zostaje wychwycony i system natychmiast informuje o tym operatora. Dzięki temu, możemy szybko zidentyfikować osoby potencjalnie zakażone wchodzące na teren supermarketu.

System pomiaru temperatury ludzkiego ciała - Thermal Body Temp

build
Montaż już od 800 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475

Kamera będąca częścią systemu, posiada wysokiej klasy wydajny przetwornik CMOS, który generuje obraz FULL HD w paśmie widzialnym. Zastosowanie wzornika kalibrującego, który jest odpowiedzialny za emitowanie stałej zadanej temperatury, umożliwia pomiar z dokładnością do 0,3 stopnia Celsjusza. Kalibracja jest dokonywana w czasie rzeczywistym, uwzględniając zmienne warunki otoczenia (takie jak temperatura, wilgotność czy podmuchy powietrza).

System dokonuje pomiaru z bezpiecznej odległości 2 metrów, i potrafi skontrolować kilka osób wchodzących na teren sklepu wielkopowierzchniowego, w ciągu jednej sekundy. Kamera posiada wbudowany głośnik, który informuje o wykrytym zagrożeniu.

KONTROLER DOSTĘPU DAHUA ASI7223X-A-T1

17 226,15 zł

Produkt pod zamówienie telefoniczne
build
Montaż już od 800 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475

Rozwiązanie dedykowane do kontroli dostępu oraz pomiaru temperatury. Kamera jest w stanie wykrywać podwyższoną temperaturę osoby. Może być stosowana do wstępnej kontroli temperatury w miejscach takich jak urzędy celne, lotniska, szkoły i szpitale. Rozpoznawanie twarzy o rozszerzonej funkcjonalności pozwala określić czy obserwowana osoba posiada maseczkę ochronną oraz w przypadku braku maseczki wykonać odpowiednią akcję, np. wywołać głosowy komunikat przypominający o obowiązku zasłaniania twarzy.

ZESTAW HIKVISION DO POMIARU TEMPERATURY CIAŁA

72 396,48 zł

build
Montaż już od 800 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 7 239,65 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Bispektralna kamera Hikvision, umożliwia pomiar temperatury osób przechodzących w polu widzenia obiektywu, z dokładnością do 0,3 stopni Celsjusza (przy zastosowaniu modułu kalibracyjnego black body). Kamera umożliwia pomiar temperatury z odległości 2 - 7 metrów. Dedykowane oprogramowanie odpowiada za obserwację i analizę obrazu. Dzięki temu można bezdotykowo w ciągu jednej sekundy kontrolować kilka osób naraz, wchodzących na teren galerii handlowej, siłowni, zakładu pracy czy dworca kolejowego.Kompleksowe usługi montażowe

Poza szeroką ofertą i dostępnością asortymentu, sieć sklepów Eltrox, gwarantuje swoim klientom fachową usługę montażu, serwisu i jego konserwacji. Dzięki dobrze prosperującej współpracy z najlepszymi w branży instalatorami na terenie całej Polski, jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować czas dotarcia do klienta.

800 zł *

Kompleksowe rozwiązania systemu wraz z montażem

Skorzystaj z naszej oferty usług montażowych, dzięki czemu nie będziesz musiał martwic się o instalację i konfigurację systemu. Na miejsce przyjedzie Autoryzowany Instalator Eltrox, który kompleksowo wykona usługę montażu.

Nasi specjaliści zagwarantują niezbędne wsparcie techniczne oraz skonfigurują zestaw.

Przy zakupie usługi montażowej otrzymujesz gwarancję 12 miesięcy na wykonaną usługę. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość wykonanych prac.

*Cena jest orientacyjna. Może ulec zmianie w zależności od infrastruktury.

Jeżeli interesuje Cię zakup wraz z montażem, skontaktuj się z naszym specjalistą

Mateusz Kurowski
tel: 517 015 475
email: inwestycje@eltrox.plZastosowanie

W czasie pandemii koronawirusa, w celu ograniczenia jego rozprzestrzeniania, system zdalnego pomiaru temperatury ciała, powinien być zainstalowany we wszystkich miejscach użyteczności publicznej np: galeriach handlowych, szpitalach, klubach fitness.

Galeria handlowa

Szpital

Klub fitness

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Mateusz Chaberski

tel: 517 015 463

e-mail: m.chaberski@eltrox.pl