Monitoring mieszkania - jaką kamerę wewnętrzną IP wybrać?

19 Sierpień 2020 Poradniki

Monitoring mieszkania - jaką kamerę wewnętrzną IP wybrać?

Kamery IP pozwalają na kontrolę tego co dzieje się w mieszkaniu podczas naszej nieobecności. Potrafią nagrywać obraz wysokiej rozdzielczości i dzięki podłączeniu do internetu przesyłać go bezpośrednio na nasz smartfon. Stanowią doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżą, ale również sprawdzą się przy obserwacji osób starszych, dzieci czy pozostawionych zwierząt.

Sprzęt tego typu to estetycznie wyglądające niewielkie urządzenie, które podłączamy do routera przewodowo lub przy wykorzystaniu WIFI. Sam proces instalacji i uruchomienia kamery jest niezwykle intuicyjny. Po podłączeniu do prądu oraz do sieci internetowej, wystarczy ustawić obiektyw w kierunku jaki chcemy obserwować. Następnie należy na naszym smartfonie zainstalować aplikację umożliwiającą zarządzanie sprzętem. Kamery potrafią rozpocząć transmisję gdy wykryją ruch w pomieszczeniu. Dzięki inteligentnemu śledzeniu automatycznie podążają za przemieszczającą się osobą lub przedmiotem. Posiadają wbudowany mikrofon, który natychmiastowo zareaguje, gdy wykryje dźwięk np. rozbicie szyby lub płacz dziecka, oraz prześle powiadomienie. Zapis nagrań odbywa się lokalnie na karcie microSD lub na zdalnym serwerze w chmurze (kradzież kamery nie powoduje utraty nagrań). Podświetlenie diodami podczerwonymi IR pozwala na rejestrowanie obrazu również w ciemności.

Zastosowanie

Najlepszym zabezpieczeniem naszych mieszkań przed kradzieżą są drzwi antywłamaniowe oraz system alarmowy. Kamery wewnętrzne IP doskonale sprawdzą się w prostym monitoringu. Pomogą ustalić sprawcę oraz odzyskać skradzione mienie. W przypadku wykrycia ruchu w naszym mieszkaniu od razu poinformują nas o tym zdalnie (prześlą powiadomienie na nasz smartfon) oraz rozpoczną nagrywanie sprawców. Oczywiście nie jest trudno zniszczyć tego typu kamerę podczas włamania natomiast, nagrany obraz od razu jest transmitowany internetowo na zewnętrzne serwery (w chmurę), stając się cennym materiałem dla organów ścigania. Otrzymując powiadomienie z kamery o wtargnięciu do mieszkania możemy niezwłocznie zadzwonić po pomoc (ochronę lub policję), która złapie włamywacza na gorącym uczynku.

Klienci, którzy instalują monitoring w mieszkaniu nie zawsze robią to w celu zabezpieczenia przed kradzieżą. Kamery w mieszkaniach często montuje się po to aby mieć podgląd na mieszkające samotnie osoby starsze. Zwykle mamy swoje zobowiązania i nie możemy poświęcić całego czasu naszym seniorom. Warto jednak mieć ich na oku, aby szybko zareagować jeśli dzieje się coś niepokojącego. Kamera IP umieszczona w mieszkaniu, pozwala na dwustronną komunikację głosową. Dzięki temu możemy spokojnie pójść do pracy, jednocześnie mając wszystko pod kontrolą.

Kolejna grupa klientów to opiekuńczy rodzice, którzy chcą mieć na oku swoje pociechy podczas gdy sami przebywają w sąsiednim pokoju lub poza domem. Stąd też kamery IP często są nazywane elektronicznymi nianiami. Kamera wewnętrzna IP pozwala również dyskretnie sprawdzić jak zachowuje się opiekunka zajmująca się naszym dzieckiem. Zdarzały się przypadki, gdy niania sam na sam z dzieckiem okazywała się agresywna i niekompetentna. Lepiej mieć wszystko pod kontrolą.

Urządzenie umieszczone przy łóżeczku noworodka pozwoli matce na czuwanie i obserwację nawet w nocy. Kiedy maluszek się obudzi kamera zarejestruje płacz dziecka i od razu poinformuje o tym rodziców.

KAMERA IP IMOU Cue2 IPC-C22E-Imou

119,99 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Kamera Cue2 to niewielkie i estetycznie wykonane urządzenie. Pozwala na nagrywanie obrazu w rozdzielczości FULL HD, lokalnie na kartę SD lub na zewnętrznym serwerze (w chmurze). Nagrywany obraz jest kompresowany kodekiem H.265 co pozwala znacząco zredukować rozmiar filmu. Dzięki temu na tej samej karcie pamięci można nagrać dwa razy więcej materiału. Po zainstalowaniu aplikacji IMOU, oraz podłączeniu do internetu, możemy kontorolować wszystko co dzieje się w naszym mieszkaniu przy użyciu smartfona. Cue 2 posiada wbudowany głośnik oraz mikrofon, które umożliwiają dwustronną komunikację. Dzieci mogą komunikować się z rodzicami mówiąc bezpośrednio do kamery.

Zintegrowana funkcja Human Detection wykrywa osobę w chronionym obszarze co pozwala wyeliminować fałszywe alarmy wyzwalane przez domowe zwierzęta.

W przypadku wystąpienia nietypowego dźwięku, na przykład płaczu dziecka, kamera natychmiast nas o tym poinformuje. Dzięki obsłudze Google Home, kamera Cue2 może być kontrolowana za pomocą komunikatów głosowych.

Cue 2 dzięki wbudowanym diodom IR zapewnia wyraźny obraz nawet w nocy

KAMERA IP IMOU Ranger2 IPC-A22E-Imou

159,99 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 16,00 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Prezentowany model kamery Ranger2 to bardziej zaawansowana wersja monitoringu domowego. Główną zaletą jest tu ruchomy obiektyw, który umożliwia obserwację w poziomie od 0 do 355 stopni oraz w pionie od 5 do 80 stopni. Obraz rejestrowany jest w rozdzielczości FULL HD, na karcie micro SD lub w chmurze. Kamera obsługuje kompresje H.265, co znacząco redukuje wielkość nagrywanych filmów. Wbudowana syrena odstraszy nieproszonych gości. Urządzenie poinformuje o wykryciu nietypowego dźwięku np: płaczu dziecka. Wbudowany głośnik oraz mikrofon z funkcją tłumienia echa pozwala na dwukierunkową komunikację.

Ranger 2 obsługuje inteligentne śledzenie, potrafi automatycznie odnaleźć oraz śledzić poruszające się w mieszkaniu osoby. W przypadku włamania kamera będzie obserwowała oraz nagrywała wszelkie poczynania przestępców, zapewniając materiał dowodowy dla policji.

Wbudowane diody IR pozawalają na obserwację zarówno w dzień jak i w nocy. Zaimplementowana tzw. maska prywatności to funkcja która umożliwia zasłonięcie obiektywu wówczas, kiedy nie chcemy być nagrywani. Range 2 obsługuje tzw. wirtualne ogrodzenie, jest to wyznaczony obszar, który w przypadku przekroczenia przez intruza, wywoła reakcję kamery (zostanie wysłana wiadomość na smartfona).

KAMERA IP IMOU RANGER PRO IPC-A26H-IMOU

299,99 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 30,00 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Ranger PRO to model umożliwiający rejestrowanie obrazów w rozdzielczości FULL HD 1080P. Obraz jest zapisywany na karcie microSD oraz w chmurze. Ruchomy obiektyw pozwala na obrót w poziomie od 0 do 355 stopni i w pionie od 5 do 90 stopni. Kamera automatycznie potrafi śledzić poruszajace się obiekty. Maska prywatności, pozwala na zakrycie obiektywu, kiedy nie chcemy być obserwowani. Wbudowany mikrofon i głośnik umożliwia dwukierunkową komunikację. Podświetlenie diodami IR gwarantuje dobrą jakość nagrania również w nocy.

KAMERA IP LITTLELF LF-P1t ELEKTRONICZNA NIANIA TUYA

LF-P1t to urządzenie, które sprawdzi się idealnie w roli elektronicznej niani. Pozwala nie tylko na monitorowanie dziecka, a dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi, umożliwi z nim dwustronną komunikację. Obraz z kamery jest dostępny na smartfonie lub tablecie. Dodatkowo kamera LP-P1s posiada funkcję walkie talkie dzięki której dziecko naciskając przycisk na kamerze może porozmawiać z swoim rodzicem a nam wyskoczy powiadomienie push-up o przychodzącej rozmowie. Kamera idealnie również sprawdzi się podczas naszej nieobecności przy opiece nad osobą starszą czy podczas zostawienia naszego pupila czworonożnego samego w domu. Zapewnij swojemu dziecku maksimum bezpieczeństwa i bądź z nim w stałym kontakcie!

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Krystian Dąbrowski

tel: 501 945 253

e-mail: k.dabrowski@eltrox.pl