Streaming online na przykładzie Mszy Świętej

21 Październik 2020 Poradniki

Streaming online na przykładzie Mszy Świętej

Świadczenie usług streamingowych materiałów wideo eksplodowało w Internecie już dawno, ale to właśnie teraz, w dobie globalnego zagrożenia, wszyscy uświadomiliśmy sobie jak wiele korzyści ze sobą niesie i jak szerokie jest jej zastosowanie. Wydarzenia sportowe czy kulturalne od lat transmitowane są w sieci, ale dotychczas większość z nas była tylko odbiorcami tych treści i nie koniecznie zastanawiała się w jaki sposób odbywa się sam proces strumieniowania.

W czasach dzisiejszych technologii narzędzia do uruchomienia „live’a” są ogólnodostępne dla każdego, a prostota ich obsługi pozwala nam bez problemu z nich skorzystać. W czasie kwarantanny możemy zaobserwować wzmożoną aktywność relacji online na żywo w różnych formach - konferencji, nauczania, wypowiedzi sportowców, artystów, osób znanych czy właścicieli firm. Kolejnym, dobrze rozwijającym się, trendem są transmisje z kościołów, na których w tym artykule się skupimy. Choć tego typu rozwiązania istnieją już od jakiegoś czasu w wielu z nich, to, do tej pory, skierowane one były do osób, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć osobiście we mszy świętej – chorych, podróżujących, przebywających w krajach o innej dominującej religii. W obecnym momencie, kiedy dookoła nas istnieje zagrożenie epidemiologiczne, a wszelkiego rodzaju zgromadzenia wiążą się z dużym ryzykiem zachorowania, rozwiązania streamingowe są świetnymi narzędziami, których możliwości powinniśmy wykorzystywać.

Stworzenie transmisji na żywo jest rzeczą stosunkowo prostą. Istnieje kilka możliwości jej realizacji. Najprostszą metodą jest użycie kamery IP, która bezpośrednio prześle obraz i dźwięk, np. do serwisu YouTube. W takim przypadku jedyne co musimy zrobić, to podpiąć kamerę do zasilania, a w jej panelu konfiguracyjnym wprowadzić klucz strumieniowania, który otrzymujemy po rejestracji oraz aktywacji naszego konta na YouTube. Kamerę montujemy przed ołtarzem, podpinamy do zasilania oraz routera, który ma połączenie z Internetem, a nasza transmisja rozpocznie się automatycznie już w kilka sekund. Takie rozwiązanie umożliwi odbiór naszych treści praktycznie nieograniczonej liczbie widzów.

Proponowany system przeznaczony do streamingu

W naszej ofercie posiadamy kilka kamer marki Dahua, które pozwolą nam, w prosty sposób, rozpocząć przygodę z Live Streamingiem.

Zestaw Dahua do streamingu

1 990,00 zł

Produkt pod zamówienie telefoniczne

Powyższa kamera oferuje wysoką jakość nagrywanego obrazu o rozdzielczości 4 mpx. Dodatkowo zapewnia możliwość przybliżania lub oddalania kadru oraz regulacji kąta widzenia. Urządzenie posiada również wbudowaną obsługę dźwięku, która jest niezwykle ważną funkcją podczas prowadzenia mszy. Poprzez wejście audio możemy podpiąć mikrofon lub wykorzystać, znajdujący się już w kościele, system nagłośnienia, podpinając wzmacniacz bezpośrednio do kamery. Obraz oraz dźwięk może być zapisywany na karcie microSD.

Wyżej wymieniona metoda jest najprostsza pod kątem ilości zastosowanego sprzętu, jak również jego konfiguracji. Jeżeli mieliby Państwo życzenie dowiedzieć się w jaki sposób tworzyć bardziej zaawansowane transmisje na żywo, np. dodając do obrazu napisy, loga czy efekty lub realizować transmisję z wielu kamer, wówczas zapraszamy do śledzenia naszych wpisów oraz portali społecznościowych, gdzie postaramy się przybliżyć temat streamowania bardziej kompleksowo.

Kompleksowe usługi montażowe

Poza szeroką ofertą, największą osiągalnością i dostępnością asortymentu, sieć sklepów Eltrox gwarantuje swoim klientom fachową usługę montażu, serwisu i jego konserwacji bez konieczności powierzania prac innym podmiotom w razie konieczności naprawy lub wymiany. Dzięki dobrze prosperującej współpracy z najlepszymi w branży instalatorami na terenie całej Polski, jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować czas dotarcia do klienta.

1 990 zł

Zestaw do samodzielnego montażu

Wybierając ofertę z samodzielnym montażem otrzymujesz Kamerę IP Dahua, zasilacz PoE oraz niezbędne akcesoria.

W zestawie znajdziesz również schemat połączeń oraz instrukcje konfiguracji systemu i kanału YouTube.

2 400 zł

Zestaw do samodzielnego montażu ze wsparciem technicznym online

Wybierając ofertę z samodzielnym montażem oraz wsparciem technicznym online otrzymujesz Kamerę IP Dahua, zasilacz PoE oraz niezbędne akcesoria.

W zestawie znajdziesz również schemat połączeń oraz instrukcje konfiguracji systemu i kanału YouTube.

Przy konfiguracji systemu i kanału Youtube zapewniamy zdalną pomoc techniczną prowadzoną przez naszych wykwalifikowanych specjalistów.

3 400 zł*

Kompleksowe rozwiązania systemu wraz z montażem

Skorzystaj z naszej oferty usług montażowych, dzięki czemu nie będziesz musiał martwic się o instalację i konfigurację systemu. Na miejsce przyjedzie Autoryzowany Instalator Eltrox, który kompleksowo wykona usługę montażu.

Nasi specjaliści zagwarantują niezbędne wsparcie techniczne oraz skonfigurują Twój kanał na Youtube.

Przy zakupie usługi montażowej otrzymujesz gwarancję 12 miesięcy na wykonaną usługę. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość wykonanych prac.

*Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt z naszym specjalistą, który po przeprowadzeniu wizji lokalnej, przedstawi ostateczną cenę.

Mateusz Kurowski
tel: 517 015 475
email: inwestycje@eltrox.pl

Przykładowy schemat połączenia

Połączenie wzmacniacz-kamera:

powinno być wykonane z zastosowaniem przewodu mikrofonowego zakończonego złączami RCA

Połączenie router-kamera:

powinno być wykonane za pomocą skrętki internetowej

Parafia posiada inne rozmieszczenie urządzeń:

skontaktuj się z naszym technikiem w godz.8-16

Uruchomienie streamingu online

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Mateusz Serwotka

tel: 514 759 367

e-mail: m.serwotka@eltrox.pl