Jak dobrać napęd do bramy skrzydłowej oraz przesuwnej?

20 Maj 2020 Bez kategorii

Jak dobrać napęd do bramy skrzydłowej oraz przesuwnej?

Brama powinna umożliwiać wygodny wjazd na posesję oraz być trwała i solidna. To najważniejsza część ogrodzenia chroniącego naszą posiadłość. Automatyczny napęd do bramy wjazdowej to nie tylko komfort, ale też bezpieczeństwo. Podjeżdżając pod dom, już kilkadziesiąt metrów od wjazdu, możemy otworzyć skrzydła bramowe bez konieczności wysiadania z samochodu. Jest to szczególnie istotne, gdy nasz dom jest ulokowany w niezbyt bezpiecznej okolicy. Wygodne, zdalne otwieranie jest nie do przecenienia, gdy na dworze pada deszcz lub szaleje śnieżyca.

Rodzaje bram

Rozróżniamy bramy przesuwne i skrzydłowe. W zależności od szerokości wjazdu oraz jego lokalizacji możemy zadecydować, czy pragniemy, by skrzydła otwierały się do wewnątrz czy na zewnątrz. Możemy również wybrać tylko jedno skrzydło poruszające się wzdłuż ogrodzenia. Prawo budowlane określa, że minimalna szerokość bramy nie może być mniejsza niż 2,4 metra, jednak w praktyce warto zdecydować się na bramę szerszą, umożliwiającą wjazd nawet większym gabarytowo samochodom.

Dużą rolę odgrywa materiał, z którego wykonane są skrzydła. Bramy metalowe są z reguły cięższe od drewnianych, warto wziąć to pod uwagę, planując zakup siłowników do napędu. Oczywiście, konieczne jest również doprowadzenie energii elektrycznej do zasilania mechanizmu.

Automatyczny napęd do bram

Napęd do bram składa się z kilku elementów. Najważniejszymi są silnik napędzający (lub dwa silniki), siłowniki oraz centrala sterująca. Poza nimi jest jeszcze mechanizm przenoszący siłę ciągu silnika na bramę oraz pilot zdalnego sterowania. Siłownik w bramach automatycznych pełni rolę głównego elementu mechanicznego napędzającego skrzydła. Musi on wykonać sporą pracę, by pokonać opór powietrza, zwłaszcza jeżeli skrzydło ma dużą powierzchnię. W bramach przesuwnych napęd jest realizowany za pomocą listwy zębatej oraz tzw. wózków jezdnych. Planując montaż napędu, warto postawić na sprawdzone rozwiązania o dużej trwałości. Awaria siłownika kończy się najczęściej brakiem możliwości automatycznego otwarcia bramy, co może być szczególnie uciążliwe, gdy np. zaraz wyruszamy w drogę do pracy. Jednocześnie z uwagi na bezpieczeństwo, każdą bramę można otworzyć ręcznie.

W Eltrox.pl posiadamy szeroką gamę rozwiązań przeznaczonych do zdalnego otwierania różnych typów bram.

Napędy do bram skrzydłowych

Bramy skrzydłowe posiadają inną konstrukcję niż te przesuwne, dlatego też napęd do nich znacząco się różni. Mając na uwadze jakość i niezawodność, nasi specjaliści rekomendują zestawy marek BFT, NICE oraz KEY AUTOMATION.

Zestaw BFT PHOBOS BT A25 do bram skrzydłowych

2 583,00 zł

1 845,00 zł

Oszczędzasz: 738,00 zł

build
Montaż już od 650 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 184,50 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Prezentowany zestaw składa się z siłowników do bram nie przekraczających 250kg wagi oraz długości 2,5m na skrzydło. W naszej ofercie można również znaleźć siostrzane rozwiązanie (PHOBOS BT A40) do bram o szerokości skrzydła 4 metry. W komplecie znajduje się zaawansowana centrala sterująca THALIA LIGHT, która może obsługiwać do 63 pilotów zdalnego sterownia jednocześnie.

Bezpieczeństwo zapewniają bramie siłowniki wyposażone w magnetyczne wyłączniki krańcowe, które, w połączeniu z funkcją amperometrycznego wykrywania przeszkód, zapobiegają niekontrolowanemu zamknięciu się skrzydeł.

W przypadku braku zasilania bramę można otworzyć przy pomocy klucza podobnego do takiego używanego przy drzwiach. Po jego przekręceniu w zamku umieszczonym w siłowniku sprzęgło umożliwia ręczne otwarcie skrzydła.

System D-Track

Proponowany zestaw jest wyposażony w system D-Track. Napęd bramy, z uwagi na pracę w trudnych warunkach, przy zmiennej aurze pogodowej, z czasem się zużywa. W elementach mechanicznych pojawiają się luzy oraz wycierają się siłowniki. Klasyczne systemy, niezależnie od pogody lub stopnia zużycia, otwierają i zamykają skrzydła ze stałą siłą. System D-Track to inteligentny sterownik, który analizuje pracę napędu i dobiera odpowiednią siłę oraz moment obrotowy silnika. Dzięki temu D-Track przykłada większą siłę, by otworzyć bramę zimą, kiedy leży śnieg, a zmniejsza ją latem. Gdy pojawią się pierwsze symptomy zużycia systemu, D-Track skompensuje je zwiększeniem momentu obrotowego. A wszystko po to, żeby mechanizm był bezpieczny i pracował bezawaryjnie przez długi czas.

U-link

Pilot do bramy to niewielkie urządzenie, które łatwo zgubić. Natomiast telefon mamy zawsze przy sobie. Zainstalowanie opcjonalnej karty rozszerzającej B EBA WI-FI GATEWAY systemu U-link umożliwia sprawdzenie statusu oraz otwieranie i zamykanie bramy przy wykorzystaniu smartfona.

ZESTAW NICE WINGO 2024 24V DO BRAMY DWUSKRZYDŁOWEJ

3 198,00 zł

2 150,00 zł

Oszczędzasz: 1 048,00 zł

build
Montaż już od 650 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 215,00 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Zestaw napędowy Nice Wingo Era jest przeznaczony do bram o długości pojedynczego skrzydła do 2m i wadze do 200kg. Składa się on z szeregu komponentów. Najważniejszymi z nich są dwa siłowniki Wingo 2024 charakteryzujące się cichą pracą i wysoką niezawodnością. Producentowi udało się ograniczyć w nich liczbę ruchomych elementów, co znacząco zmniejszyło ich awaryjność i poprawiło kulturę pracy. Na dodatek siłowniki są proste w montażu i posiadają wbudowane ograniczniki krańcowe. Zaawansowana centrala sterująca MC424LR10 posiada bogaty zestaw funkcji, między innymi:

  • obsługę do 100 pilotów jednocześnie,
  • kodowanie w standardzie FLO, FLOR, SMILO, OPERA,
  • miejsce na akumulator lub zintegrowany transformator zasilający,
  • fotokomórki o zasięgu pracy do 30m, które umożliwiają automatyczne otwieranie bramy po wykryciu zbliżającej się osoby
  • dwa piloty dwukanałowe kodowane w standardzie FLOR, którymi można zdalnie otworzyć bramę.

Nice Wingo Era 2024 to zestaw zasilany napięciem 24V, odporny na uszkodzenia oraz prosty w montażu. Amperometryczny system umożliwia wykrycie przeszkody, która znajduje się na drodze ruchomych skrzydeł oraz odpowiednią reakcję w postaci zatrzymania się mechanizmu. Jest to szczególnie istotne, gdy na podwórku bawią się nasze dzieci, które przez przypadek mogą znaleźć się na drodze poruszającego się skrzydła. Funkcja furtki umożliwia częściowe otwarcie jednego skrzydła, by, na przykład, wyprowadzić rower. Napęd rygluje się samoczynnie, dlatego też nie jest konieczna instalacja dodatkowego zamka w bramie. Centrala obsługuje również akumulator PS 124 (sprzedawany oddzielnie), który zadba o poprawne działanie mechanizmu w przypadku braku zasilania. Zestaw można rozszerzać o dodatkowe komponenty, takie jak lampa sygnalizacyjna czy dodatkowe anteny zwiększające zasięg pilotów.

Podobnie jak w przypadku zestawu BFT, napędy do bram NICE mogą być zarządzane przez Internet przy użyciu smartfona. Opcjonalny sterownik NICE WIFI umożliwia otwieranie i zamykanie bramy oraz sprawdzanie jej statusu.

Zachęcamy do skorzystania z naszego konfiguratora, który umożliwi dobranie odpowiedniego rozwiązania do bramy.

Napędy do bram przesuwnych

Do bram przesuwnych nasi specjaliści rekomendują urządzenia marki BFT, NICE oraz KEY AUTOMATION.

Zestaw BFT DEIMOS ULTRA BT A 600 do bram przesuwnych

1 992,60 zł

1 499,00 zł

Oszczędzasz: 493,60 zł

build
Montaż już od 650 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 149,90 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Zestaw BFT DEIMOS ULTRA BT A 600 to napęd przeznaczony do bram przesuwnych o masie nie przekraczającej 600kg. W skład zestawu wchodzą: centrala sterująca MERAK, pilot, fotokomórki oraz elementy montażowe. Silnik napędu jest zasilany napięciem 24V. Centrala umożliwia obsługę do 63 pilotów zdalnego sterowania jednocześnie. Amperometryczny zestaw wykrywania przeszkód oraz magnetyczne wyłączniki krańcowe sprawiają, że użytkowanie napędu jest bezpieczne w każdych warunkach. BFT DEIMOS ULTRA BT A 600 jest wyposażony w system D-Track (inteligentny system zarządzania momentem obrotowym) oraz może być rozbudowany o technologię komunikacji U-link (możliwość zdalnego zarządzania smartfonem).

Zestaw Key SUN 7024EK 24V do bram przesuwnych

2 521,50 zł

2 050,00 zł

Oszczędzasz: 471,50 zł

build
Montaż już od 650 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 205,00 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Zestaw Key SUN 7024EK 24V jest dedykowany do bram przesuwnych o masie do 400 kg. W jego skład wchodzą: siłownik wraz z centralą, lampa doświetlająca, radioodbiornik, pilot, fotokomórki oraz moduł do sterowania automatyką za pomocą smartfona. Napęd charakteryzuje się cichą pracą mechanizmu oraz systemem doświetlania Night Light. Dzięki zastosowaniu przekładni dopasowanej do mocy silnika znacząco zoptymalizowano wydajność oraz zwiększono niezawodność. Napęd pozwala na opcjonalny montaż akumulatora, który zapewnia pracę nawet podczas przerw w dostawie prądu. Funkcja furtki umożliwia otwarcie bramy na pożądaną szerokość.

Zachęcamy również do skorzystania z naszego konfiguratora, który umożliwi dobranie odpowiedniego rozwiązania do bramy.

Bramy garażowe

Wybierając zestaw napędzający bramę wjazdową, warto również pomyśleć o systemie umożliwiającym zdalne otwieranie garażu. Jeżeli zdecydujemy się na tego samego producenta, możemy liczyć na to, że obydwa rozwiązania będą ze sobą współpracowały i, przykładowo, jednym pilotem będziemy mogli otwierać zarówno bramę wjazdową jak i tę garażową. Proponowane przez nas zestawy to napędy renomowanych producentów, którzy w swojej ofercie posiadają również napędy garażowe. Jeśli jednak posiadamy rozwiązania różnych marek, wówczas możemy dopasować sterowniki firmy PROXIMA, które potrafią łączyć systemy różnych producentów.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nasi specjaliści służą pomocą.

Kompleksowe usługi montażowe

Poza szeroką ofertą, największą osiągalnością i dostępnością asortymentu, sieć sklepów Eltrox gwarantuje swoim klientom fachową usługę montażu, serwisu i jego konserwacji bez konieczności powierzania prac innym podmiotom w razie konieczności naprawy lub wymiany. Dzięki dobrze prosperującej współpracy z najlepszymi w branży instalatorami na terenie całej Polski, jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować czas dotarcia do klienta.

650 zł *

Kompleksowe rozwiązania systemu wraz z montażem

Skorzystaj z naszej oferty usług montażowych, dzięki czemu nie będziesz musiał martwic się o instalację i konfigurację systemu. Na miejsce przyjedzie Autoryzowany Instalator Eltrox, który kompleksowo wykona usługę montażu.

Nasi specjaliści zagwarantują niezbędne wsparcie techniczne oraz skonfigurują zestaw.

Przy zakupie usługi montażowej otrzymujesz gwarancję 12 miesięcy na wykonaną usługę. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość wykonanych prac.

*Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt z naszym specjalistą, który po przeprowadzeniu wizji lokalnej, przedstawi ostateczną cenę.

Mateusz Kurowski
tel: 517 015 475
email: inwestycje@eltrox.pl

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Kornelia Jusiewicz

tel: 500 220 623

e-mail: k.jusiewicz@eltrox.pl