bw_banner
bw_banner

Praca zdalna - jak bezpiecznie i efektywnie pracować w domu

23 Październik 2020 Poradniki

Praca zdalna - jak bezpiecznie i efektywnie pracować w domu

Coraz częściej decydujemy się na pracę z domu przy wykorzystaniu łącza internetowego. Firmowe spotkania zastąpiły telekonferencje, a laptop i połączenie sieciowe stały się naszymi najważniejszymi narzędziami pracy. Również szkoły, w trosce o uczniów, postanowiły o prowadzeniu zajęć online. Znaleźliśmy się w kompletnie nowej sytuacji, z którą musimy sobie radzić. Nikt, niestety, nie jest w stanie przewidzieć, jak długo potrwa stan izolacji, natomiast jedno jest pewne, praca zdalna stała się koniecznością. W związku z tym Eltrox przygotował zestaw niezbędnych urządzeń do wygodnej pracy i nauki z domu.

Niezawodny dostęp do internetu

Szybki i sprawny Internet to podstawa pracy zdalnej. Dobre połączenie sieciowe umożliwi przesyłanie plików oraz płynną komunikację ze współpracownikami. Z reguły w domu posiadamy kilka urządzeń, które wymagają podłączenia do sieci (np. laptopy, tablety, telewizory smart czy konsole do gier). W związku z tym potrzebujemy router, który umożliwi rozdzielenie sygnału i korzystanie z bezprzewodowego Internetu.

Do pracy zdalnej nasi specjaliści polecają model: TP – LINK MR 6400 4G LTE.

ROUTER TP-LINK MR6400 4G LTE

355,00 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 35,50 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Ten łatwy w konfiguracji router, oferuje dużą wygodę użytkowania i wielofunkcyjność. Umożliwia jednoczesne podłączenie bezprzewodowe 32 urządzeń. Dodatkowo jest wyposażony w slot na kartę SIM, która może być awaryjnym źródłem Internetu. Podwójne zintegrowane anteny o dużej mocy gwarantują duży zasięg oraz stabilne połączenie. Routerem można zarządzać w łatwy sposób, również przy pomocy telefonów komórkowych z systemem Android lub IOS.

Duży dom - słaby zasięg

Czasem, pomimo zainstalowania dobrego routera, zasięg Internetu nie jest wystarczający. W dużych, kilkupiętrowych domach mogą występować zakłócenia sygnału. Na to również mamy rozwiązanie. W ofercie sklepu Eltrox znajduje się domowy system WIFI TENDA MESH NOVA MW5 2-PACK.

DOMOWY SYSTEM WI-FI TENDA MESH NOVA MW5 2-PACK

269,99 zł

Tenda mesh nova MW5 to szerokopasmowy system sieci WIFI zaprojektowany dla dużych budynków. Pozwala rozprowadzić Internet w całym domu (3-pak MW5 obejmuje powierzchnię do 200 metrów kwadratowych). Urządzenia zapewniają przepustowość 100 Mb/s lub większą. Konfiguracja jest bardzo łatwa, główny moduł podłączamy do źródła sygnału, a każdy następny węzeł automatycznie łączy się z kolejnym, tworząc rozproszoną sieć i zapewniając wysoki poziom sygnału.

Jeżeli natomiast posiadamy mniejsze mieszkanie, a mimo to sygnał WIFI jest słaby, możemy zdecydować się na prostsze rozwiązanie – repeater.

Większy ekran – wygodniejsza praca

Laptop to, niewątpliwie, bardzo wygodne urządzenie. Mały, lekki, przenośny, można na nim pracować przy biurku, siedząc na kanapie lub leżąc na leżaku. Niestety, jego największa zaleta – mobilność, czasem jest również największą wadą. Każdy, kto edytował arkusz Excel na wyświetlaczu notebooka, wie o czym mowa. Mały ekran bardzo męczy wzrok. A może by tak, na czas pracy, podłączyć do laptopa większy monitor?

Dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje oczy nasi specjaliści rekomendują IIYAMA E2282HS-B1 21,5" HDMI DVI.

MONITOR LED IIYAMA E2282HS-B1 21,5 cala HDMI DVI

Ten 22 calowy monitor FULL HD wykorzystuje technologię podświetlania LED. Doskonałe parametry techniczne zapewniają wysoką jakość obrazu i duży komfort użytkowania. ProLite E2282HS wyposażony jest w dwa złącza cyfrowe (HDMI i DVI) oraz jedno analogowe (VGA). Technologia Flicker-free niweluje problem migotania obrazu, a, dodatkowo, funkcja redukcji niebieskiego światła ogranicza szkodliwe promieniowanie.

Jak przenieść dużą ilość danych?

Współczesne komputery coraz częściej są wyposażone w dyski SSD. Potrafią one znacząco przyspieszyć pracę. Odczyt i zapis jest tu zdecydowanie szybszy niż przy klasycznym dysku talerzowym. Dzięki temu system operacyjny ładuje się kilkanaście sekund. Poza całą masą zalet posiadają one jedną zasadniczą wadę, są dość drogie. Dlatego w komputerach, z reguły, montuje się dyski SSD o małej pojemności (do 500 Gb). Są one przeznaczone przede wszystkim do instalacji systemu oraz niezbędnego oprogramowania. Jako magazyn na pliki, wciąż są wykorzystywane klasyczne dyski talerzowe HDD.

A co jeśli nasz ultra mobilny laptop jest wyposażony w jeden dysk SSD o małej pojemności a na drugi klasyczny, zwyczajnie brakuje miejsca w obudowie? Wówczas warto zaopatrzyć się w dysk zewnętrzny. Nasi doradcy rekomendują ADATA HD710P 1TB 2.5'' USB3.1.

DYSK ZEWNĘTRZNY ADATA HD710P 1TB 2.5 cala USB3.1 BLACK

244,99 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 24,50 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Zewnętrzny dysk HD710 jest wykonany z trwałych materiałów, obudowa zapewnia ochronę przed wstrząsami oraz wilgocią (certyfikat IP68). Obsługuje Interfejs SuperSpeed USB 3.1 oraz oferuje dużą pojemność rzędu 1TB. Certyfikat militarny MIL-STD-810G 516.6, nadawany przez amerykańską armię, gwarantuje, że dysk wytrzyma upadek z wysokości ok. 1,5 metra. Dysk jest dodatkowo wyposażony w czujnik Shock, który, natychmiast po wykryciu wstrząsu, zatrzyma pracę dysku, tak by głowice nie uszkodziły talerzy. Od tej pory Twoje dane będą zawsze bezpieczne.

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Krzysztof Szczechowski

tel: 504 904 554

e-mail: k.szczechowski@eltrox.pl