Premium Digital Signage od NEC

7 Styczeń 2019 Nowości i testy

Premium Digital Signage od NEC

Dynamicznie rozwijający się rynek Digital Signage stawia coraz wyższe wymagania wyświetlaczom stosowanym w systemach DS. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzi NEC prezentując nowe serie wielkoformatowych wyświetlaczy klasy premium do zastosowania w systemach komunikacji cyfrowej z klientem.

Jako jeden z wiodących producentów monitorów, projektorów ścian LED oraz dodatkowych akcesoriów NEC Display Solutions może zaproponować dwie ciekawe serie produktów szczególnie dedykowane do systemów reklamy cyfrowej.

NEC MultiSync® V to seria wielkoformatowych monitorów przystosowana do pracy 24/7 cechująca się najnowocześniejszymi technologiami dostępnymi w branży. Dostępne w rozmiarach 40, 48, 55, 65, 75, 86 oraz 98 cali monitory wyświetlają obraz z jasnością 500cd/m2 i rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli (modele do 55 cali) oraz UHD 3840 x 2160 pikseli (modele od 65 cali) wraz ze wsparciem dla kontentu HDR. Monitory wielkoformatowe z serii MultiSync® V to rozwiązania pozwalające nie tylko na bezpieczną i pozbawioną ryzyka black-outu instalację, ale również na prezentowanie najwyższej możliwej jakości obrazu. Sercem monitorów jest platforma Athlon5 zawierająca procesor graficzny SpectraView® zarządzający wyświetlanym obrazem. Dzięki temu monitory operują na palecie ponad 68 miliardów barw i są w pełni sprzętowo kalibrowane. Oznacza to, że dokładność odwzorowania poziomu jasności, szarości, czerni, kontrastu oraz co najważniejsze wysublimowanych barw stoi na poziomie profesjonalnych monitorów graficznych. Athlon5 to również możliwość integracji monitora z mikrokomputerem Raspberry Pi, dającym nieskończone możliwości zarządzania i wyświetlania kontentu przez sieć. Monitory NEC z serii MultiSync® V to pierwsze na świecie tego typu urządzenia pozwalające na bezpośrednią integrację, poprzez wewnętrzny interfejs monitora, z komputerami Raspberry Pi. Monitory wyposażone zostały również w zintegrowany media player użyteczny w przypadku mniejszych instalacji lub w sytuacjach awaryjnych. Zintegrowana funkcja emergency content pozwala w sytuacji kryzysowej wyświetlić wcześniej zaprogramowany w monitorze plik graficzny ilustrujący chociażby drogę ucieczki w przypadku pożaru lub informację o ewakuacji obiektu. Wszystko to za pomocą jednej prostej komendy LAN wysłanej do monitorów przez sieć. Dla bardziej wymagających użytkowników NEC wyposażył monitory z serii MultiSync® V w gniazdo opcji zgodne ze standardem OPS. Gniazdo to pozwala na integrację potężnych komputerów z procesorem Intel i7, media playerów Android oraz wszystkich pozostałych urządzeń kompatybilnych ze standardem OPS. Monitory doskonale przystosowane są do pracy ciągłej w niekorzystnych warunkach otoczenia. Wyposażone zostały w zaawansowany system pasywnego i aktywnego chłodzenia, warstwę odprowadzającą i rozpraszającą ciepło oraz metalową obudowę ułatwiającą chłodzenie podzespołów monitora. Dodatkowo każdy monitor posiada czujnik NFC, który w przypadku awarii monitora pomoże skopiować ustawienia sprzętu i wczytać je do monitora zapasowego. Czujnik NFC działa nawet wówczas, gdy monitor nie jest podłączony do źródła zasilania.

Dla klientów wymagających mniej w kwestii systemów zintegrowanych, NEC proponuje serię MultiSync® C w rozmiarach 43, 50, 55 cali (fullHD) oraz 65, 75 86 i 98 cali (UltraHD) wyświetlającą obraz z jasnością 350cd/m2 z zachowaniem reżimu pracy 24/7 pracujące podobnie jak seria V równie z kontentem HDR. Te korzystne cenowo monitory wyposażone zostały w profesjonalne panele, zaawansowaną elektronikę, gniazdo opcji OPS oraz możliwość zintegrowania komputera Raspberry Pi (dla modeli UltraHD). Seria MultiSync® C to również zintegrowany media player z funkcją emergency content. Zintegrowany w serii C player umożliwia tworzenie podstawowych instalacji DS złożonych z kilku monitorów. Kontent w prosty sposób dostarczać można za pomocą sieci LAN bądź przenośnej pamięci USB. Seria C to również profesjonalna ochrona monitora przed przegrzaniem. Dzięki technologii pozwalającej rozpraszać ciepło na całej powierzchni monitora oraz metalowej obudowie, monitor nie tylko zdecydowanie wolniej zużywa się, ale również pozwala na wielogodzinną pracę bez ryzyka nagłego wyłączenia się.

Oczywiście opisane powyżej serie to jedynie wycinek bogatej oferty jaką NEC dedykuje szeroko rozumianemu Digital Signage. W portfolio producenta znajdziemy bardzo popularne ściany wideo, które NEC proponuje w dwóch rozmiarach monitorów oraz w dwóch technologiach IPS oraz PVA. Wszystko po to, aby dopasować rozwiązanie do wymagań klienta w oparciu o zastosowanie, prezentowaną treść oraz lokalizację. Monitory z serii UN charakteryzują się ramką ekranu wynoszącą zaledwie 0.9mm, co czyni je idealnymi do tworzenia prestiżowych, dużych instalacji DS. Dodatkowo wszystkie monitory NEC wyposażone zostały w procesor obrazu i możliwość sprzętowej kalibracji kolorymetrycznej, dzięki której wyświetlany przez monitor obraz będzie cechował się prawidłowym odwzorowaniem kolorów, co w przypadku marketingu i identyfikacji barwą jest niezwykle istotne.

nec

Sprawdź proponowane produkty