Ranking napędów do bram przesuwnych

20 Październik 2020 Ranking

Ranking napędów do bram przesuwnych

Wybór napędu do bramy wjazdowej przesuwnej nie jest łatwy. Mnogość producentów oraz modeli przyprawia o zawrót głowy. W naszym rankingu przedstawiamy kryteria, jakimi należy się kierować, planując zakup. Postaramy się odpowiedzieć na pytania, jakie są najważniejsze parametry automatów do bram przesuwnych, oraz zaproponujemy najlepsze, naszym zdaniem, zestawy napędowe.

Spis treści

  1. Zestaw BFT DEIMOS ULTRA BT A 600 do bram przesuwnych
  2. Zestaw DEA LIVI 400 KIT 6NET
  3. Zestaw NICE ROBUS 600 BDKCE (BiDi) do bramy przesuwnej
  4. Zestaw KEY TURBO 500kg 230V (KSC52KR)
  5. Zestaw FAAC C721 - Cyclo 24V

Wielkość bramy

Kluczowymi parametrami, jakimi należy się kierować, wybierając napęd do bramy przesuwnej jest jej długość oraz waga. Producent mechanizmu, w specyfikacji, dokładnie określa maksymalny ciężar skrzydła, które może być napędzane przez automat. Aby zapewnić długą i bezawaryjną pracę warto wybrać napęd o 40-50% mocniejszy. Z uwagi na warunki pogodowe, opory toczenia mogą się zmieniać. Zimą, przy niskiej temperaturze, smar gęstnieje, co znacząco utrudnia pracę mechanizmu. Zapas mocy pozwoli zniwelować opory a jednocześnie zapewni niezawodną pracę napędu.

Bramy potrafią znacząco różnić się od siebie pod względem wielkości. Każdy napęd jest przeznaczony do napędzania skrzydła o określonej długości. Parametr ten jest również podawany przez producenta w specyfikacji.

Częstotliwość otwierania i zamykania bramy

W zależności od tego czy brama będzie do użytku domowego czy przemysłowego, napęd do niej będzie się znacząco różnił. Bramy w zakładach produkcyjnych czy magazynach są wielokrotnie wykorzystywane w ciągu dnia i tu należy dobrać mechanizm, który zapewni odpowiednią częstotliwość otwierania i zamykania. W przypadku bram przydomowych, 50 cykli otwierania i zamykania na dobę powinno być wystarczające.

Dodatkowe funkcje napędu

Napędy do bram przesuwnych oferują bardzo szeroki wachlarz funkcji dodatkowych. Niektóre modele posiadają zwiększoną prędkość przesuwu, tak aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na otwarcie skrzydła. Inne oferują specjalne podświetlenie ułatwiałące wjazd na posesję. Funkcja furtki umożliwia niepełne otwarcie skrzydła, wychodząc pieszo lub jadąc na rowerze nie musimy czekać na pełne otwarcie bramy.

Mechanizmy renomowanych producentów zapewniają szereg zabezpieczeń przed przypadkowym zamknięciem skrzydła. Dodatkowo funkcja łagodnego startu podczas otwierania i płynnego hamowania bramy chronią mechanizm przed przeciążeniami i gwarantują długą i bezawaryjną pracę.

Istotną rolę odgrywa również elektronika sterująca czyli centrala, która umożliwia obsługę pilotów do zdalnego otwierania bramy.

Zestawy napędowe do bram przesuwnych

1.Zestaw BFT DEIMOS ULTRA BT A 600 do bram przesuwnych

2 103,30 zł

1 593,99 zł

Oszczędzasz: 509,31 zł

build
Montaż już od 650 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 159,40 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Pierwszy prezentowany zestaw przeznaczony jest do bram przesuwnych o masie do 600 kg. W zestawie znajduje się silnik zasilany napięciem 24 V, oraz centrala sterujaca MERAK. Obsługuje ona do 63 pilotów a dwukanałowy radioodbiornik oferuje kodowanie zmieniające się dynamicznie (co uniemożliwia podrobienie sygnału). Napęd posiada mechanizm D-Track, który jest inteligentnym systemem zarządzania momentem obrotowym. Uzyskując dane z kilku czujników, sterownik dobiera poziom siły konieczny do przesunięcia skrzydła. Urządzenia BFT wyposażone w system D-track rejestrują najmniejsze wahania siły bramy, lub drzwi, na przykład z powodu różnic temperatury lub zużycia, stale dostarczając aktualny moment obrotowy do silnika. System D-Track od BFT gwarantuje w ten sposób maksymalne bezpieczeństwo i doskonałe działanie sprzętu, bez względu na warunki klimatyczne i stopień zużycia mechanicznego. Zestaw BFT DEIMOS ULTRA BT obsługuje funkcje amperometrycznego wykrywania przeszkód, miękki start, zwolnienia na końcu cyklu pracy. Magnetyczne wyłączniki krańcowe umożliwiają precyzyjną i bezpieczną instalację w każdych warunkach otoczenia. Siłownik posiada funkcję sygnalizacji konieczności przeglądu.

2.Zestaw DEA LIVI 400 KIT 6NET

Produkt pod indywidualną wycenę
Zapytaj o cenę
build
Montaż już od 650 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Kolejny zestaw DEA LIVI 400 KIT 6NET jest dedykowany do bram przesuwnych o masie skrzydła do 600 kg. W skład zestawu wchodzi siłownik LIVI 400, centrala NET230N, 2 piloty GT2, komplet fotokomórek natynkowych oraz zestaw akcesoriów. Za bezpieczeństwo użytkowania napędu odpowiada elektromechaniczny wyłącznik krańcowy oraz system antyzmiażdżeniowy. Serce napędu, siłownik LIVI wyłączając obudowę wykonany jest w całości z metalu co przekłada się na żywotność i bezawaryjność. Produkt zgodny z normami EN12453 i EN12445.

3.Zestaw NICE ROBUS 600 BDKCE (BiDi) do bramy przesuwnej

2 737,49 zł

2 189,99 zł

Oszczędzasz: 547,50 zł

build
Montaż już od 650 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Zestaw do bram przesuwnych o ciężarze skrzydła do 600kg. W skład zestawu wchodzi: siłownik Robus 600 z wbudowaną centralą BLUEBUS, radiodbiornik OXIBD, pilot NICE ON3EBD, fotokomórki EPMB (nadajnik+odbiornik). Napęd jest wyposażony w szereg funkcji m.in: możliwość częściowego otwierania bramy (furtka), regulację siły i trybu pracu (6 stopniową), energooszczędny tryb uśpienia, płynne zwolnienie podczas zamykania i tryb łagodnego startu, możliwość zasilania akumulatorowego. Przekładnie w napędzie wykonano z brązu i stali co gwarantuje długotrwałą i bezawaryjną pracę. Siłownik wyposażony w wbudowaną centralę sterującą BLUEBUS.

4. Zestaw KEY TURBO 500kg 230V (KSC52KR)

2 152,50 zł

1 499,99 zł

Oszczędzasz: 652,51 zł

Produkt pod zamówienie telefoniczne
build
Montaż już od 650 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475

Napęd do bramy przesuwnej KEY LSC52ER jest dedykowany do skrzydeł o ciężarze do 500 kg. W skład zestawu wchodzi: siłownik SC52, centrala CT102, fotokomórki FT32, dwa piloty czterokanałowe, radioodbiornik RX4X. Zestaw charakteryzuje się mocnym silnikiem oraz łożyskami wysokiej jakości. Napęd pozwala na płynne spowolnienia podczas otwierania i zamykania bramy. Elementy elektroniczne i mechaniczne są dobrze zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Centrala sterująca umieszczona poziomo pozwala na łatwe czyszczenie oraz konserwację.

5. Zestaw FAAC C721 - Cyclo 24V

3 493,20 zł

1 999,99 zł

Oszczędzasz: 1 493,21 zł

build
Montaż już od 650 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 200,00 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Napęd renomowanej firmy FAAC jest przeznaczony do bram przesuwnych o ciężarze do 800 kg. Dzięki dużej wydajności może być stosowany zarówno przy budynkach jednorodzinnych jak i na osiedlach. W skład zestawu wchodzi: siłownik C721 z wbudowaną centralą E721, moduł radiowy XF868, 3 piloty XT2 868 SLH LR czarny oraz para fotokomórek XP20B D.Prędkość przesuwu bramy to aż 18m/min. Systemy przeciwzgnieceniowe oraz wyłączniki krańcowe pozwalają na bezpieczną pracę napędu. Duża niezawodność zastosowanych komponentów gwarantuje bezawaryjną pracę przez długi czas.

Kompleksowe usługi montażowe

Poza szeroką ofertą, największą osiągalnością i dostępnością asortymentu, sieć sklepów Eltrox gwarantuje swoim klientom fachową usługę montażu, serwisu i jego konserwacji bez konieczności powierzania prac innym podmiotom w razie konieczności naprawy lub wymiany. Dzięki dobrze prosperującej współpracy z najlepszymi w branży instalatorami na terenie całej Polski, jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować czas dotarcia do klienta.

od 650zł*

Kompleksowe rozwiązania systemu wraz z montażem

Skorzystaj z naszej oferty usług montażowych, dzięki czemu nie będziesz musiał martwic się o instalację i konfigurację systemu. Na miejsce przyjedzie Autoryzowany Instalator Eltrox, który kompleksowo wykona usługę montażu.

Nasi specjaliści zagwarantują niezbędne wsparcie techniczne oraz skonfigurują zestaw.

Przy zakupie usługi montażowej otrzymujesz gwarancję 12 miesięcy na wykonaną usługę. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość wykonanych prac.

*Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt z naszym specjalistą, który po przeprowadzeniu wizji lokalnej, przedstawi ostateczną cenę.

Mateusz Kurowski
tel: 517 015 475
email: inwestycje@eltrox.pl

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Kornelia Jusiewicz

tel: 500 220 623

e-mail: k.jusiewicz@eltrox.pl