Ranking systemów monitoringu

12 Październik 2020 Ranking

Ranking systemów monitoringu

Ranking przygotowaliśmy z myślą o osobach, które chcą zabezpieczyć swoje domy i mieszkania, instalując system monitoringu. W trzech kategoriach cenowych przedstawiamy naszym zdaniem najlepsze i najskuteczniejsze zestawy. Kierując się ceną oraz możliwościami urządzeń podopowiadamy co wybrać aby jak najlepiej zabezpieczyć nasze mienie. Jednocześnie przypominamy, że nasi specjaliści w salonach Eltrox służą pomocą oraz poradą w celu dobrania odpowiedniego rozwiązania.

Spis treści

  1. Zestaw monitoringu KENIK
  2. Zestaw monitoringu HIKVISION
  3. Zestaw monitoringu IP DAHUA
  4. Zestaw CELL PRO IMOU Kit-WA1001-300/2-B26E-Imou

Wraz ze wzrostem liczby włamań do domów i mieszkań, rośnie popularność systemów monitoringu. W nowych domach, obok instalacji elektrycznej czy wodnokanalizacyjnej przygotowuje się plan rozmieszczenia kamer. Nie oznacza to, że monitoring można instalować jedynie w nowo powstałych budynkach. Wykończone już domy i mieszkania również można w ten sposób zabezpieczyć. Często nawet prosty system kamer potrafi uchronić nasze mienie przed włamywaczem. Warto o tym pomyśleć, ponieważ obecnie nawet rozbudowane systemy są oferowane w przystępnych cenach.

Z kablami czy bez?

Instalując monitoring do nowego domu lepiej wybrać zestaw przewodowy. Oczywiście nie obejdzie się bez wiercenia i układania kabli, natomiast będzie to system bezpieczniejszy i bardziej niezawodny. Jeśli zaplanujemy montaż systemu podczas wykańczania nowego domu, wówczas instalacja nie powinna być szczególnie uciążliwa.

System bezprzewodowy jest z pewnością łatwiejszy w instalacji, natomiast z uwagi na komunikację przebiegającą drogą radiową, bardziej podatny na zakłócenia. Jeśli mamy już wyremontowane mieszkanie lub dom, i nie możemy sobie pozwolić na kucie ścian, wybierzmy monitoring bezprzewodowy.

System monitoringu analogowy czy cyfrowy?

Systemy monitoringu możemy podzielić na dwie zasadnicze technologie: Technologię analogową HD-CVI, która wykorzystuje połączenie przewodowe oraz technologię cyfrową IP, która może być przewodowa lub bezprzewodowa.

System monitoringu analogowy HD CVI ma strukturę gwiazdy z centralnie umieszczonym rejestratorem, który zarządza kamerami. Technologia HD CVI pracuje na kablu koncentrycznym, po którym może przesyłać zarówno obraz jak i dźwięk. Dużą zaletą monitoringu analogowego jest możliwość przesyłania obrazu na znaczne odległości nawet do 500 m przy minimalnych zakłóceniach. Z uwagi na transmisję przewodową system monitoringu analogowego trudno jest zakłócić. Coraz częściej ustępuje on jednak pola systemom cyfrowym IP, które są nowocześniejsze i oferują znacznie więcej.

W cyfrowym systemie monitoringu IP do komunikacji wykorzystuje się sieć internetową bezprzewodową WIFI lub skrętkę komputerową. Bardzo często, aby rozszerzyć zasięg wystarczy dodać urządzenie sieciowe, router lub switch. Dzięki temu unikamy pracochłonnego układania przewodów w domu. Korzystanie z kamer IP jest bardzo proste, wystarczy do tego przeglądarka internetowa. Uruchomienie przeglądarki na dowolnym urządzeniu: laptopie, smartfonie czy tablecie umożliwia nam podgląd z kamery IP. Poważnym mankamentem bezprzewodowej technologii cyfrowej jest natomiast łatwość z jaką potencjalny włamywacz może ją zakłócić.

Zestawy monitoringu

1.Zestaw monitoringu domu Kenik

2 149,00 zł

build
Montaż już od 900 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 214,90 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Proponowany zestaw monitoringu to 4 kamery o rozdzielczości 2MPX - 1920 x 1080 px, rejestrator 5W1 KENIK KG-5214UVR wyposażony w dysk twardy SEAGATE SKYHAWK 2TB oraz niezbędne zasilanie i okablowanie. Sercem systemu jest uniwersalny rejestrator, który może obsłużyć 5 różnych technologii AHD/TVI/CVI/CVBS/IP, co pozwala na podłączenie szerokiej palety kamer. Rejestrator umożliwia nagrywanie lokalne na dysku twardym (na HDD 2TB archiwizacja danych do 14 dni) oraz nagrywanie w chmurze (Google Drive lub Dropbox). Kamery KENIK dzięki obudowie o klasie szczelności IP66 mogą pracować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków.Zastosowany reflektor podczerwieni Smart IR zapewnia dobrą widoczność również w nocy (do 30 m). Monitoring umożliwia podgląd mobilny na smartfonie (Android i IPhone) oraz zarządzanie przy pomocy oprogramowania instalowanego na komputerze klasy PC. Zestaw Kenik sprawdzi się jako monitoring domu lub małej firmy.

2.Zestaw kamer analogowych HIKVISION z rejestratorem i dyskiem

2 099,99 zł

build
Montaż już od 900 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 210,00 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Kolejny zestaw, to produkt renomowanej firmy Hikvision, międzynarodowego lidera specjalizującego się w dostarczaniu rozwiązań z dziedziny monitoringu wizyjnego. W ofercie firmy znajdują się m.in. rejestratory analogowe, hybrydowe, NVR, HD-TVI, serwery wideo oraz szeroka gama kamer stacjonarnych i obrotowych. Sprzedaż produktów odbywa się w ponad 100 krajach. Według rankingu Security’50 Hikvision znajduje się w pierwszej trójce liderów działających w branży zabezpieczeń.

Zestaw składa się z rejestratora HIKVISION DS-7104HQHI-K1 wraz z dyskiem SEAGATE SKYHAWK 2TB, 4 kamer 4W1 HIKVISION DS-2CE56D0T-IT3F(3.6mm) oraz niezbędnego okablowania. Rejestrator HIKVISION DS-7104HQHI-K1 został wyposażony w 4 wejścia wideo AHD, HD-CVI, HD-TVI, CVBS, TCP/IP. Dzięki obsłudze kompresji H.265/H.265+/H.264/H.264+ znacząco zmniejsza się wielkość zapisywanych plików. Urządzenie pozwala na zapis obrazu z maksymalną rozdzielczością 4 MP w 15 klatkach na sekundę. Zarządzanie monitoringiem odbywa się przy pomocy intuicyjnego oprogramowania iVMS instalowanego na komputerach klasy PC lub przez aplikację mobilną.

Cztery kamery umożlwiają zapis w rozdzielczości 1920 x 1080 px, i dzięki podświetleniu IR (o zasięgu do 40 metrów) zapewniają dobrą widoczność również w nocy. Obudowa odporna na warunki atmosferyczne z klasą szczelności IP66 pozwala na instalowanie kamer zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

3.Zestaw monitoringu IP DAHUA 4 kamery

Zestaw monitoringu Dahua sprawdzi się jako zabezpieczenie domu lub biura. Składa się z rejestratora IP DAHUA NVR2104-I, 4 kamer, dysku twardego SEAGATE 2TB jako magazynu danych oraz niezbędnych akcesoriów. Rejestrator umożliwia zapis obrazu w rozdzielczości aż 8 MPX. Dzięki kompresji H.265/H.264 MJPEG można znacząco zmniejszyć wielkość zapisywanych plików wideo. Zarządzanie zestawem oraz podgląd jest możliwy dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu dostępnemu zarówno na komputerach klasy PC jak i urządzeniach mobilnych. Rejestrator pozwala na sterowanie kamerami PTZ oraz inteligentną analizę obrazu.

Kamery w zestawie pozwalają na zapis wysokiej jakości obrazu zarówno w dzień jak i w nocy. Solidna obudowa (stopień ochrony IP 67) pozwala na instalacje kamer wewnątrz oraz na zewnątrz budynków.

4.Zestaw CELL PRO IMOU Kit-WA1001-300/2-B26E-Imou

build
Montaż już od 900 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Zestaw CELL PRO IMOU to bezprzewodowy system monitorigu. Sprawdzi się jako zabezpieczenie mieszkania lub niewielkiego domu. Solidna obudowa kamery umożliwia montaż zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Stacja bazowa potrafi obsłużyć do 6 kamer rozlokowanych w odległości do 50 metrów. Zestaw idealnie sprawdzi się w sytuacji kiedy nie możemy sobie pozwolić na rozprowadzenie instalacji przewodowej. Kamery nagrywają wysokiej jakości obraz FULL HD 1080p zarówno w dzień jak i w nocy (dzięki podświetleniu podczerwonemu). Każdy kamera jest zasilana przez akumulator, który należy ładować raz na 3 miesiące. Zastosowanie kompresji H.265 pozwala oszczędzić miejsce na dysku oraz ograniczyć konieczną przepustowość łącza. CELL PRO IMOU to prosty w obsłudze i skuteczny system monitoringu bezprzewodowego.

Kompleksowe usługi montażowe

Poza szeroką ofertą, największą osiągalnością i dostępnością asortymentu, sieć sklepów Eltrox gwarantuje swoim klientom fachową usługę montażu, serwisu i jego konserwacji bez konieczności powierzania prac innym podmiotom w razie konieczności naprawy lub wymiany. Dzięki dobrze prosperującej współpracy z najlepszymi w branży instalatorami na terenie całej Polski, jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować czas dotarcia do klienta.

od 900zł*

Kompleksowe rozwiązania systemu wraz z montażem

Skorzystaj z naszej oferty usług montażowych, dzięki czemu nie będziesz musiał martwic się o instalację i konfigurację systemu. Na miejsce przyjedzie Autoryzowany Instalator Eltrox, który kompleksowo wykona usługę montażu.

Nasi specjaliści zagwarantują niezbędne wsparcie techniczne oraz skonfigurują zestaw.

Przy zakupie usługi montażowej otrzymujesz gwarancję 12 miesięcy na wykonaną usługę. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość wykonanych prac.

*Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt z naszym specjalistą, który po przeprowadzeniu wizji lokalnej, przedstawi ostateczną cenę.

Mateusz Kurowski
tel: 517 015 475
email: inwestycje@eltrox.pl

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Krystian Dąbrowski

tel: 501 945 253

e-mail: k.dabrowski@eltrox.pl