Spraw, aby Twój dom stał się inteligentny

21 Grudzień 2017 Nowości i testy

Spraw, aby Twój dom stał się inteligentny

Dom, który „myśli”? Dzisiaj to możliwe dzięki zaawansowanemu technologicznie i jednocześnie bezinwazyjnemu w instalacji systemowi inteligentnego budynku FIBARO.

Dzięki rozwiązaniom smart-home FIBARO mamy w dzisiejszych czasach możliwość wprowadzenia bezpieczeństwa i komfortu na wyższy poziom. Co istotne aby się nim cieszyć nie ma konieczności przeprowadzania remontu generalnego w naszym mieszkaniu lub domu. Dzięki bezprzewodowej technologii Z-Wave wszystkie elementy zostają zupełnie bezinwazyjnie połączone ze sobą a nasz dom zaczyna żyć razem z nami.

Pierwszym i podstawowym krokiem w tym celu jest instalacja centrali. Jest ona nieodzownym elementem ponieważ to właśnie dzięki niej wszystkie pozostałe elementy mogą się ze sobą komunikować i realizowac porządane działania.

Zrób to sam:

- Podłącz zasilanie
- Podłącz przewód internetowy do odpowiedniego gniazda
- Przeprowadź niezbędną konfirgurację

Wszelka konfiguracja odbywa się za pośrednictwem interfejsu, który jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze - dostępny z poziomu przeglądarki internetowej. Służy on do dodawania i usuwania urządzeń z-wave znajdujących się w naszej sieci, a ponadto umożliwia tworzenie prostych akcji ale również złożonych i rozbudowanych scen. Wszelkie urządzenia odpowiedzialne za ich realizację możemy w naszym systemie nazwać według własnego uznania i przypisać do wybranych pomieszczeń. Czujnik ruchu, otwarcia drzwi i okien, ognia oraz dymu, czy zalania – wybór dostępnych sensorów zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

To co jest istotne wszelki montaż czujników lub elementów wykonawczych jest zupełnie bezinwazyjny. System wykorzystuje istniejące okablowanie a wszystkie czujniki są zasilane bateryjnie lub bezpośrednio z sieci. Jeden akumulator pozwala każdemu z takich czujników pełnowartościową pracę przez okres około 2 lat. Co istotne moduły wykonawcze współpracują z przełącznikami mono i bistabilnymi.

Po zamontowaniu całego systemu jedyne co pozostaje to programowanie scen według własnych potrzeb i upodobań. Delikatne rozświetlenie oświetlenia led podaczas drogi do łazienki w środku nocy jest jak najbardziej możliwe. Zamknięcie wszytkich rolet po wyjściu z domu - również. Podświetlana szklana wanna paskami kolorowych taśm ledowych w zależności od temperatury wody która jest w danym momencie nalana do niej? Czemu nie.

Hasłem wiodącym FIBARO jest - Twój dom Twoja wyobraźnia i myślę osobiście, że jest ono jak najbardziej aktualne. Nie ma bowiem rzeczy, których z systemem inteligentnego domu FIBARO nie bylibyśmy w stanie zrobić.

Sprawdź proponowane produkty