FAQ - Produkty marki Overmax

Pierwszego uruchomienia kamery dokonujemy podpinając ją kablem Ethernet do portu LAN w naszym routerze dzięki takiemu połączeniu będziemy mogli skonfigurować połączenie bezprzewodowe naszej kamery jak również inne jej funkcje. Po podpięciu kamery do zasilania oraz routera uruchamiamy na komputerze program "SearchPro Tool" dzieki któremu odnajdziemy adres IP naszej kamery. Po uruchomieniu programu klikamy przycisk "Search(1)" w polu IP Adress pojawi się adres naszej kamery. Po ustaleniu adresu możemy przystąpić do konfiguracji urządzenia za pomocą przeglądarki Internet Explorer wpisując ustalony adres IP w polu adresu.

W celu podłączenia kamery bezprzewodowo musimy skonfigurować ją do pracy z naszą siecią. W tym celu łączymy się z kamerą podpiętą kablem ethernetowym wpisując jej adres IP do przeglądarki Internet Explorer. Wpisujemy login oraz hasło.

Klikamy przycisk "ustawienia".

W ustawieniach przechodzimy do "Sieć" a następnie Wi-Fi. Zaznaczamy pozycje włącz i wciskamy przycisk "Wyszukaj".

Kamera pokaże dostępne sieci wybieramy tą z którą chcemy się połączyć, podajemy klucz i wciskamy "Zapisz".

Urządzenie po 10 sekundach pozwoli nam przetestować połączenie poprzez kliknięcie przycisku "Test".

Po prawidłowej koknfiguracji wyświetli nam się komunikat że test przebiegł prawidłowo

Jeśli ustaliliśmy identyfikator naszej chmury możemy połączyć się z naszym urządzeniem z dowolnego miejsca za pomocą przeglądarki WWW. Uruchamiamy przeglądarkę Internet Explorer i wchodzimy na adres: www.vssweb.net Klikamy na "Device Login".

Zostaniemy przekierowani na stronę logowania za pomocą identyfikatora urządzenia. Podajemy dane z menu urządzenia i wciskamy "Login".

Po pomyślnym zalogowaniu się uzyskamy dostęp do podglądu z kamer oraz konfiguracji urządzenia.

Android

iOS

Do łączenia z naszym rejestratorem poprzez urządzenie mobilne służy aplikacja "Vss Mobile" dostępna zarówno dla platformy android jak i iOS. Aplikacje możemy pobrać używając zamieszczonych powyżej qr kodów lub bezpośrednio w sklepie z aplikacjami naszego smartfona/tableta.

Aby dodać nasz rejestrator po uruchomieniu aplikacji klikamy "Pomiń logowanie".

"Lista urządzeń".

Następnie symbol "+".

W kolejnym oknie wybieramy sposób w jaki chcemy połączyć się z naszym rejestratorem w naszym przykładzie użyjemy połączenia poprzez chmurę więc wybieramy "P2P". W polu "Nazwa urządzenia" wpisujemy dowolną wybraną przez nas nazwę pod jaką chcemy aby rejestrator widniał w aplikacji. W polu UID podajemy identyfikator naszej chmury oraz poniżej hasło lub wciskając symbol skanera skanujemy QR kod bezpośrednio z menu naszego urządzenia. Po wprowadzeniu wszystkich danych wciskamy symbol dyskietki.

Zaznaczamy nasze świeżo dodane urządzenie i klikamy przycisk "Play".

Aplikacja przejdzie do widoku z naszych kamer.