Zdalne lekcje przez internet - praktyczne porady dla nauczycieli

23 Październik 2020 Poradniki

Zdalne lekcje przez internet - praktyczne porady dla nauczycieli

W dobie zagrożenia pandemią koronawirusa, placówki oświatowe coraz częściej przechodzą na zdalne prowadzenie zajęć. Zamknięcie szkół zmusza pedagogów do nauczania na odległość. W dzisiejszych czasach na szczęście technologia pozwala na takie rozwiązania.

Podpowiadamy, jak w prosty sposób można zorganizować zajęcia online dla uczniów. Usługa streamingu znana jest głównie jako komunikacja jednostronna w postaci relacji na żywo np. podczas wydarzeń sportowych, eventów muzycznych i filmowych, pokazów, gal wręczenia nagród, wywiadów czy gier. W przypadku nauczania online sprawa ma się jednak trochę inaczej, ponieważ podczas pracy z uczniami wymagana jest interakcja pomiędzy nauczycielem i wszystkimi uczestnikami transmisji.

Kolejnym ważnym aspektem realizacji nauczania online jest prezentacja materiału edukacyjnego w postaci: filmów, schematów lub choćby przedstawienie tekstu w sposób taki, aby był widziany dla wszystkich. Zrealizowanie tych zadań może być problematyczne dla osób nie mających wcześniej styczności z tego typu rozwiązaniami, ale w praktyce nie jest to skomplikowane.

Tutaj z pomocą przychodzi oprogramowanie stosowane do telekonferencji: Microsoft Teams lub jego starszy brat Skype. Dzięki nim możemy przeprowadzać zajęcia w sposób podobny do standardowej lekcji w klasie. Wszelkimi tekstami, zdjęciami lub filmami możemy dzielić się przesyłając linki do materiałów na wspólnym czacie.

Jeśli chcemy aby wszyscy uczestnicy zajęć pracowali na tym samym pliku (np. tekstowym lub kalkulacyjnym) polecamy wykorzystać popularne arkusze Google. Tam swobodnie można tworzyć dokumenty, które każdy będzie mógł edytować lub uzupełniać.

Kolejnym istotnym elementem jest sprzęt komputerowy. O ile w prawie każdym laptopie jest kamera internetowa, sytuacja komplikuje się w przypadku komputera stacjonarnego. Wówczas należy dokupić kamerę zewnętrzną podłączaną przez USB. Warto wspomnieć, że kamery zewnętrzne to urządzenia, które oferują znacznie lepsze parametry przekazywanego obrazu niż te wbudowane w laptopa.

Kamera INTERNETOWA PC do LEKCJI + MIKROFON

89,90 zł

64,90 zł

Oszczędzasz: 25,00 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Prezentowana kamerka, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości sensora CMOS umożliwia przekazywanie wyraźnego obrazu o rozdzielczości FULL HD. Wbudowany mikrofon pozwala na rozmowę głosową z uczestnikami zajęć. Kamera stanowi idealne narzędzie do prowadzenia rozmów online, wideokonferencji, lekcji online (e-learning) i wielu innych.Konstrukcja sprawia, że kamerka nie tylko wygląda stylowo, ale jest również bardzo wytrzymała, a przez co niezawodna.

Kamera internetowa PC do LEKCJI + MIKROFON

115,00 zł

62,00 zł

Oszczędzasz: 53,00 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Kolejna propozycja to kamera o rozdzielczości FULL HD 1920x1080 px. Wysokiej klasy wbudowany mikrofon gwarantuje czysty i wyraźny dźwięk. Praktyczny uchwyt zapewnia pewne mocowanie na klapie laptopa. Urządzenie jest łatwe w instalacji oraz konfiguracji.

Kamera internetowa PC do LEKCJI + MIKROFON

265,00 zł

199,00 zł

Oszczędzasz: 66,00 zł

access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 19,90 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Kamera umożliwia rejestrowanie i przekazywanie obrazu w bardzo dobrej jakości 2592×1944px (5MPX). Wbudowany mikrofon umożliwia rozmowę głosową z uczniami podczas prowadzenia lekcji. Wygodny uchwyt pozwala na pewne zamocowanie kamery na pokrywie laptopa. Proponowana kamera świetnie sprawdzi się w lekcjach zdalnych, ale również w czatach i wideokonferencjach on-line.

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Karol Drabik

tel: 515 066 539

e-mail: k.drabik@eltrox.pl