Zasilanie awaryjne UPS do monitoringu - DZIEŃ BATERII

Monitoring i zasilanie awaryjne UPS — sposób na złodziei

Co 7 minut ktoś w Polsce pada ofiarą włamania i kradzieży. Jak tego uniknąć? W mieście z roku na rok pojawia się coraz więcej kamer do monitoringu IP. Warto jednak pomyśleć o osobistym zestawie do monitoringu IP, który dostosujesz do swoich potrzeb. Z roku na rok koszt kamer i akcesoriów do monitoringu spadają, więc ceny przestają być przeszkodą. O czym jeszcze należy pamiętać? Włamywacze mają świadomość, że potencjalna ofiara może posiadać zestaw do monitoringu, więc przed wejściem do domu dość często budynek jest odcinany od napięcia. Ma to pozwolić na uniknięcie zarejestrowania kradzieży. Jak temu zapobiec? Mamy i na to sposób!

Kiedy złodziej odetnie kable zasilania, do akcji wkroczy zasilacz awaryjny. W zależności od ilości podpiętych do niego urządzeń oraz jego mocy zasilacz UPS może wytrzymać od kilku minut do nawet kilku godzin. Połączenie monitoringu z zasilaczem awaryjnym UPS to gwarancja zarejestrowania wszystkiego zarówno podczas włamania, jak i braku zasilania. 

Zasilanie awaryjne UPS — co to jest?

Zasilacz awaryjny UPS to nic innego jak akumulator, który dostarczy Ci energii, gdy jej zabraknie. W przeciwieństwie do agregatu akumulator, jakim jest zasilacz UPS, jest o wiele stabilniejszy. Ponadto do agregatu niezbędne jest posiadanie zdatnego do użytku paliwa, a to po 3 miesiącach od "zatankowania" zaczyna tracić swoje właściwości. Ponadto zasilacz awaryjny posiada zabezpieczenia przed skokami napięcia, przeciążeniem, przeładowaniem oraz rozładowaniem, co jest ogromnym plusem. Dodatkowo akumulatory dostępne na rynku posiadają również ochronę przed przegrzaniem się. W porównaniu do agregatu zasilanie awaryjne UPS zapewni większą stabilność. Ten akumulator robi naprawdę dobrą robotę! Możemy śmiało polecić takie marki jak VOLT POLSKA, Power Walker czy Green Cell.

Zasilacz awaryjny UPS to niewielkich rozmiarów urządzenie, które zapewni dostęp do prądu o każdej porze. Zmieści się bez problemu w niedużej szafce czy na półce w garażu. Akumulator, jakim jest zasilacz awaryjny, sprawdzi się nie tylko do zestawu monitoringu IP, ale także zestawu alarmowego czy systemu smart home. Zestawy te zużywają niewiele energii, dzięki czemu zasilanie awaryjne bez trudu poradzi sobie z pracą przez kilka godzin. Decydując się na zakup zasilacza awaryjnego UPS, otrzymasz:

  • Zasilacz awaryjny UPS
  • Kabel zasilający
  • Instrukcję
  • Oprogramowanie
  • Kabel USB

Technologie użyte w tym urządzenie UPS zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować wszelkie problemy związane ze zmianą napięcia, przerwami etc. Zdecydowana większość akumulatorów UPS dostosowuje parametry prądu wyjściowego. Zapewnia to odpowiednie napięcie w przypadku wystąpienia zakłóceń w sieci.

Zazwyczaj trzymamy w torebce lub plecaku powerbank - mały naładowany akumulator -, którym od razu po podłączeniu do telefonu możemy go naładować. Dlaczego nie postawić na coś takiego w kwestii zacisza domowego? Ile razy po powrocie do domu zastaliście rozmrożoną lodówkę, rozłączony system alarmowy i inne urządzenia IP? Niewielki akumulator UPS jest w stanie oszczędzić nam kłopotów i utrzymać wszystkie zabezpieczenia.

zasilacz-awaryjny-ups

Oprócz oprogramowania na komputer otrzymasz również dedykowaną aplikację, dzięki której:

  • możesz śledzić wszelkie parametry pracy akumulatora,
  • możesz zaplanować plan działań w chwili zaniku zasilania z sieci,
  • istnieje możliwość konfiguracji wysyłania wiadomości e-mail,
  • możesz zdalnie połączyć się z aplikacją w sieci domowej

Warto zainwestować, chociażby w zasilacz awaryjny UPS z podstawowymi parametrami. Takie rozwiązania pozwolą nam uchronić systemy elektroniki, które posiadamy w domu. Szczególnie wrażliwe na skoki napięcia lub zaniki energii będą nasze komputery, router, ale i system kamer czy inne elementy monitoringu IP, jak np. rejestrator. Dla zachowania bezpieczeństwa nie tylko naszej żywności w chłodziarce, ale całego domu podpięcie zasilacza awaryjnego UPS jest bardzo rozsądne. System alarmowy zazwyczaj posiada swój wewnętrzny zapasowy akumulator, jednak przezorny, zawsze ubezpieczony.

Zasilanie awaryjne UPS do kamer IP monitoringu i nie tylko

Przypomnijmy krótko, co wchodzi w skład klasycznego systemu monitoringu IP do domu:

  • kamera IP lub zestaw kamer IP
  • zasilacz do kamer IP
  • rejestrator IP
  • dysk HDD

Pamiętajmy, że kamery IP, pomimo że posiadają swój zasilacz to i tak podłączony jest on do sieci. Wszelkie skoki napięcia czy zaburzenia w systemie mogą być odczuwalne w jakości obrazu. Szczególnie jeśli wybierzemy słabej jakości kamery do monitoringu. Zdecydowana większość zasilaczy UPS posiada wejście RJ-45 oraz USB, dzięki czemu możesz skonfigurować zasilacz awaryjny UPS według potrzeb swoich urządzeń. Czas ładowania tego akumulatora to między 4 a 8 godzin. Dzięki wejściom USB możesz zarządzać zasilaczem UPS z poziomu komputera lub innego urządzenia.

W przypadku zestawu monitoringu w firmie zdecydujmy się na profesjonalny akumulator, który pozwoli udźwignąć całą infrastrukturę. Kamery, serwer czy systemy kontroli dostępu do budynku w chwili utraty zasilania zazwyczaj tracą swoje możliwości, a cała praca wykonana na laptopach może zostać utracona. Cena takich akumulatorów jest nieco wyższa, jednak daje on o wiele więcej możliwości.

Do akumulatora UPS możemy podpiąć takie urządzenia jak:

  • komputery
  • systemy alarmowe
  • serwery
  • sprzęt RTV
  • system kamer lub cały zestaw do monitoringu
  • router
  • kasy fiskalne

Zasilanie awaryjne do zestawu do monitoringu

Zestaw kamer IP wbrew pozorom nie pobiera dużo energii, szczególnie jeśli zamiast podpiętego rejestratora obraz nagrywany jest na kartę SD. Dzienne zapotrzebowanie na zestaw monitoringu IP może oscylować na poziomie około 0,82 kWh, a w przypadku monitoringu z rejestratorem wyposażonym w dysk, wartość ta zwiększyć się może do około 0,94 kWh. Jeśli posiadasz już zestaw monitoringu, na który składają się 4 kamery i zastanawiasz się jaki zasilacz awaryjny do tego wybrać, to mamy kilka podpowiedzi. Warto wybrać akumulator UPS w technologii Line-Interactiv, czas na jego przełączenie na ładowanie to średnio ok. 2-4 milisekund, a dodatkowo chroni przed najczęściej występującymi problemami. Najpierw jednak warto przejrzeć parametry i wykonać krótkie obliczenia. 

Spokojnie, zrobiliśmy to za Ciebie:

ups

Oczywiście na rynku dostępne są akumulatory, które podtrzymają działanie zestawu do monitoringu składającego się nawet z 16 kamer i całym osprzętem. Pozostaje kwestia, do których urządzeń chcesz go podłączyć oprócz elementów monitoringu. Jak widać powyżej im większa moc zasilacza, tym dłużej utrzyma on urządzenia w działaniu.

Podsumowanie: Zasilanie awaryjne UPS do monitoringu

Akumulator UPS dzięki swoim rozmiarom, różnorodności materiałów niezbędnych do jego budowy może być stosowany w zdecydowanej większości budynków. Bardzo dobrze sprawdzi się w domu, niewielkim sklepie czy innym miejscu, które może być narażone na przerwy lub awarie przez skoki napięcia. Urządzenie to pozwoli podtrzymać pracę kamer, rejestratora, zestawu monitoringu, chłodziarki czy mniejszych urządzeń smart home. Akumulator do mieszkania i domu możesz znaleźć w cenie już od 200 zł. Jeśli chcemy podłączyć do niego kilka urządzeń, to warto sięgnąć po zasilacz w cenie około 400-600 zł.

Dla większych firm z monitoringiem składającym się np. z 16 kamer i innymi urządzeniami również możemy zaproponować coś praktycznego. Zasilacze te mają m.in. moc na poziomie między 10000 czy nawet 13500 W. Taki akumulator bez większego problemu udźwignie potężne bardziej zaawansowane i wymagające urządzenia. 

 

 

Monika Bienias-Łocheńska

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92