Jaka antena do MUX-8?

MUX-8 jest to ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej. Do jego odbioru konieczne jest instalacja anteny obsługującej zakres VHF (kanały 5-12, częstotliwość 174-230 MHz). W przypadku, gdzie obecna instalacja nie umożliwia odbioru z tego zakresu jest konieczność dostosowania jej poprzez wymianę lub dodanie nowych komponentów. W postaci zwrotnicy i anteny na wymienione pasma. Druga opcja to użycie anteny pracującej na pasmach VHF i UHF. Eltrox.pl oferuje takie anteny jak np. Televes czy Opticum.


Należy sprawdzić wszystkie elementy systemu antenowego:


Antena DVB-T - dużo anten dostosowanych jest tylko do pasma UFH (kanały 21-60 lub 69). Antena tego typu nie umożliwi odbiór MUX-8. W tym przypadku konieczna będzie wymiana bądź dodanie anteny na pasmo VHF.


Wzmacniacz - należy unikać zbyt dużych wzmacniaczy antenowych, w przypadku gdy jest on jednak konieczny, powinien być dostosowany do pasma roboczego anteny.


Zwrotnice antenowe - posiadają one filtry oraz oddzielne wejścia dla anten VHF i UHF. Jeśli dojdzie do podłączenia anteny pod niewłaściwe gniazdo zwrotnicy uniemożliwić to może odbiór.


MUX-8 z dużej liczby nadajników jest nadawana w polaryzacji pionowej, a więc antena również powinna być zamontowana w takiej polaryzacji.


W przypadku kiedy odbiór MUX-8 jest nadawany z innego nadajnika niż ten, na którym odbierany jest sygnał z pozostałych multipleksów, konieczne jest montaż drugiej anteny, która będzie skierowana na inny nadajnik. W tym przypadku łączy się ją z instalacją poprzez zwrotnicę.


Inną kwestią jest montaż anteny do odbioru MUX-8 w takim momencie kiedy będzie on nadawany z innego kierunku niż ten, na którym obecnie odbierany jest sygnał z pozostałych multipleksów.


Podsumowując, w przypadku braku odbioru na posiadanej antenie najlepszą opcją jest stworzenie instalacji antenowej z dwóch anten. Osobnej na pasmo UHF i osobnej na pasmo VHF.


W asortymencie firmy eltrox.pl znajdą Państwo antenę z polaryzacją pionową jest to Antena DVB-T VHF z symetryzatorem F. Największymi cechami anteny do odbioru MUX8 są: uniwersalne mocowania, gumowa osłona do złącz F oraz to, że nie wymaga ona zasilania.

Sprawdź proponowane produkty

Warto również przeczytać: Dopłata, bon i dofinansowanie na 100 zł na zakup nowego dekodera tunera DVB-T2 HEVC i telewizora

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...