Kamery bezprzewodowe, zasilane bateryjnie

Monitoring to jedno ze skuteczniejszych zabezpieczeń. Na jego korzyść z pewnością przemawia również uniwersalność – może być stosowany w wielu miejscach. Możliwości jego wykorzystania są ograniczone w zasadzie jedynie przez konieczność podłączenia do zasilania. Na to jednak również jest sposób – kamery bezprzewodowe, zasilane bateryjnie. Dowiedz się więcej o tego typu sprzęcie i tym, jak go wybierać.

Sprawdź również dostępne w naszej ofercie kamery Imou oraz kamery EZVIZ.

Kiedy przyda się monitoring bezprzewodowy z własnym zasilaniem?

Technologia rozwija się bardzo szybko, dlatego to, co jeszcze niedawno wydawało się nie do pomyślenia, dziś staje się codziennością. Niegdyś kamery monitoringu musiały być połączone w system za pomocą wielu metrów kabli, a rejestrowany przez nie obraz był mało wyraźny. Dziś standardem jest nagrywanie w bardzo wysokiej jakości (Full HD lub nawet wyższej). Coraz częściej stosuje się również zestawy bezprzewodowe. Dzięki temu instalacja monitoringu przestaje mieć w zasadzie jakiekolwiek ograniczenia. Co więcej, brak przewodów oznacza znacznie łatwiejszy montaż ,a także demontaż lub też modyfikację systemu.

Początkowo stosując monitoring bezprzewodowy, posiłkowano się zewnętrznymi akumulatorami, do których podłączano elementy instalacji. Współcześnie nadal stosuje się tego typu rozwiązania, ale powoli ustępują one m.in. kamerom z zasilaniem solarnym oraz własną, wbudowaną baterią. Ten ostatni wariant jest najbardziej wszechstronny – umożliwia montaż w zasadzie w dowolnym miejscu. Dzięki temu monitoring może się pojawiać na działkach rekreacyjnych, wysypiskach śmieci, parkingach, placach budowy, a nawet polach czy lasach. Technologia bezprzewodowa znacząco ułatwia również zastosowanie nadzoru wizyjnego w innych miejscach – montaż kamer ni musi bowiem oznaczać kucia ścian czy innych zaawansowanych prac.

Zalety monitoringu z zasilaniem bateryjnym

Kamery z własnymi bateriami oferują użytkownikowi mnóstwo korzyści. To dlatego coraz więcej osób decyduje się na właśnie takie rozwiązania. Do najważniejszych zalet bezprzewodowych systemów należą:

  • szerokie możliwości zastosowania – brak konieczności podłączenia do zasilania,
  • łatwość montażu – brak konieczności kładzenia przewodów, kucia ścian pod kable itd.,
  • łatwość demontażu i modyfikacji – możliwość stosowania monitoringu tymczasowego,
  • utrudnienie dla włamywaczy – bezprzewodowy monitoring trudniej unieszkodliwić,
  • długi czas pracy na baterii – nawet do kilku miesięcy,
  • szeroki wybór urządzeń – o zróżnicowanych parametrach i przeznaczeniu.

Monitoring z zasilaniem bateryjnym a łączność Wi-Fi

Własne zasilanie i brak kabli oznaczają konieczność zastosowania bezprzewodowego przesyłu danych z kamer. Dlatego wykorzystują one łączność Wi-Fi. To najprostsze i najtańsze rozwiązanie, które pozwala na zachowanie mobilności monitoringu i dowolności miejsca jego montażu. Należy jednak pamiętać, że wówczas sprzęt nie może znajdować się zbyt daleko od punktów dostępowych, ponieważ musi się komunikować z routerem, który ma określony zasięg.

Łączność Wi-Fi jest niemal niezawodna, a przy tym niezwykle wygodna. Umożliwia zastosowanie rozmaitych funkcji związanych z przesyłem i przechowywaniem danych. Ponadto zapewnia możliwość stałego nadzoru kamery z dowolnego zakątka świata. Wystarczy połączyć się z Internetem, by sprawdzić jej stan lub zyskać podgląd na to, co rejestruje w danym momencie.

Kamery Wi-Fi to jednak nie jedyny dostępny wariant. Istnieje możliwość zastosowania monitoringu również wtedy, gdy odległość kamer od punktów dostępowych jest znaczna. Wówczas należy wybrać kamerę GSM, która ma nie tylko własne zasilanie, ale również modem. Dzięki temu jest niezależna od routera i może przetrwać bardzo długo bez dostępu do zasilania. To sprzęt droższy, przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników, a więc przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych.

Zasilanie solarne dla kamer bezprzewodowych

Alternatywą dla okresowego ładowania akumulatora kamery może być panel solarny, który dostarcza urządzeniu energię do pracy pochodzącą ze słońca. Współcześnie tego typu instalacje są bardzo efektywne, dlatego z pewnością warto rozważyć ich zakup. Niewielki panel tego typu jest w stanie stale zasilać kamerę do monitoringu. Co więcej, prąd jest wytwarzany nie tylko w słoneczne dni, ale również wtedy, gdy niebo jest spowite chmurami – przez cały rok. Dzięki temu zupełnie nie trzeba się martwić o ładowanie sprzętu.

Technologia solarna ma jednak swoje ograniczenia. Nie nadaje się oczywiście do stosowania wraz z monitoringiem montowanym wewnątrz budynków. Również nie każde stanowisko zewnętrzne będzie odpowiednie – w tym przypadku problemem jest przede wszystkim zacienienie. Panel słoneczny powinien być wystawiony na działanie promieni słonecznych przez większość dnia – tylko wtedy będzie prawidłowo spełniał swoją funkcję.

Jak wybrać kamerę bezprzewodową z własnym zasilaniem?

Wybór kamery monitoringu zasilanej bateryjnie pod wieloma względami nie różni się od wyboru każdej innej kamery. W każdym przypadku należy zwracać uwagę np. na parametry związane z jakością obrazu. Podstawowym jest oczywiście rozdzielczość, ale znaczenie może mieć też liczba klatek rejestrowanych w ciągu jednej sekundy (fps) czy sposób kompresji danych. Należy pamiętać, że bezprzewodowe kamery wcale nie muszą oznaczać gorszej jakości nagrywanych materiałów.

Warto sprawdzić, czy kamera stosuje doświetlenie IR (podczerwone) umożliwiające zarejestrowanie wyraźnego obrazu nawet w kompletnych ciemnościach. Ponadto przydatny może się okazać czujnik ruchu (najlepiej najnowszej generacji) czy też wbudowany mikrofon pozwalający rejestrować również dźwięk. Niektóre z kamer pozwalają nawet na dwustronną komunikację audio. Jeśli urządzenie ma być stosowane na zewnątrz, należy dodatkowo sprawdzić jego klasę szczelności (IP). Warto przed zakupem skontrolować kwestie dotyczące łączności, przesyłu i zapisu danych, a także konfiguracji i obsługi. Dzięki temu upewnisz się, że wybrana kamera jest zgodna z Twoimi potrzebami i oczekiwaniami. Pamiętaj, że jeśli w miejscu montażu nie ma możliwości skorzystania z sieci bezprzewodowej Wi-Fi, jedynym rozwiązaniem jest kamera GSM z własnym modemem. Decydując się na kamerę z wbudowaną baterią, należy jednak również dokładnie sprawdzić kwestie związane z zasilaniem. Najważniejsze jest to, jak często należy doładowywać akumulator. Oczywiście wskazane jest, by jego pojemność była jak największa – dzięki temu urządzenia do monitoringu przetrwają nawet kilka miesięcy bez ładowania. Trwałość akumulatora może dodatkowo wydłużyć funkcja wykrywania ruchu. Dzięki temu kamera pozostaje jedynie w stanie czuwania, gdy nic się nie dzieje w jej pobliżu.

Pojemny, wydajny i wytrzymały akumulator znacząco wpływa na niezawodność kamer do monitoringu i wygodę ich użytkowania. Dlatego jego parametry są bardzo ważne w przypadku urządzeń z własnym zasilaniem. Warto sprawdzić również przed zakupem, czy istnieje możliwość podłączenia dodatkowej, zewnętrznej baterii lub też panelu solarnego, który pomoże uzupełnić jej poziom. Dzięki temu sprzęt przetrwa jeszcze dłużej pomiędzy kolejnymi sesjami ładowania.

Kamery bezprzewodowe zasilane bateryjnie – przykładowe produkty

Kamery bezprzewodowe zasilane bateryjnie są coraz nowocześniejsze, a dzięki temu coraz bardziej funkcjonalne. Zakup urządzenia, które zapewnia wysoką jakość obrazu, nadaje się do zastosowania w każdych warunkach i nie wymaga częstego ładowania akumulatora, nie powinien sprawić dużych trudności. W ofercie Eltrox znajdziesz wiele kamer tego typu, dostosowanych do zróżnicowanych wymagań.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dostępnych kamer bezprzewodowych z własnym zasilaniem lub innych podobnych urządzeń, skontaktuj się z nami. Eksperci Eltrox chętnie pomogą Ci wybrać właściwy sprzęt.

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92