Ranking systemów alarmowych

16 Październik 2020 Ranking

Ranking systemów alarmowych

Nasi klienci coraz częściej decydują się na montaż systemu alarmowego, który ma zabezpieczyć ich mieszkanie lub dom. W gąszczu różnych rozwiązań zdecydowaliśmy się przygotować ranking, naszym zdaniem, najlepszych i najskuteczniejszych zabezpieczeń. Podpowiadamy również czym się kierować, wybierając system alarmowy oraz na co zwrócić uwagę, aby wybrane rozwiązanie było funkcjonalne i niezawodne.

Spis treści

  1. Zestaw alarmowy przewodowy Satel Integra 32
  2. Zestaw alarmowy bezprzewodowy Satel Perfecta 16-WRL
  3. Zestaw alarmowy przewodowy Satel Perfecta 16-SET
  4. Zestaw alarmowy Jablotron bezprzewodowy centra JA-100KR
  5. Zestaw alarmowy bezprzewodowy Hikvision AX PRO DS-PWA64-Kit-WE

System sygnalizacji włamania i napadu czyli SSWiN

Systemem alarmowym nazywamy zestaw komponentów, które zabezpieczają naszą posiadłość. W jego skład wchodzi: centrala, zestaw czujników, sygnalizatory oraz urządzenia sterujące (manipulatory). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że system alarmowy zabezpiecza nie tylko przed włamaniem ale i przed szeregiem wypadków losowych takich jak: pożar, zalanie, ulatniający się gaz itp. Wszystko zależy od tego jak skonfigurujemy system alarmowy oraz jakie dobierzemy czujniki. Centrali alarmowej możemy powierzyć również zarządzanie naszym smart domem, czyli np: sterowanie światłem, ogrzewaniem lub roletami.

Przewodowe i bezprzewodowe

Jeśli świeżo wyremontowaliśmy dom lub mieszkanie i nie wybrażamy sobie ponownego kucia ścian, wybierzmy system bezprzewodowy. Będzie on równie funkcjonalny jak przewodowy, a jednocześnie instalacja będzie znacznie prostsza. System bezprzewodowy jest trudny do zakłócenia, każdy element jest zasilany akumulatorowo i kontaktuje się niezależnie z centralą. W przypadku wykrycia jakiejkolwiek nieprawidłowości (np. czujnik nie zgłosi się w określnym momencie), system uruchamia alarm. Wszystkie połącznia są szyfrowane i uwierzytelniane, dlatego trudno jest przechwycić lub podrobić sygnał. Jeśli natomiast posiadamy dom w stanie surowym, warto obok instalacji wodociągowych czy prądowych, zaplanować również instalację przewodowego systemu alarmowego oraz monitoringu. System przewodowy jest tańszy, nie wymaga wymiany akumulatorów w czujnikach, oraz jest bardziej niezawodny.

Centrala, czujniki, manipulatory i sygnalizator

Centrala, to "mózg" całego systemu. Przetwarza sygnały z czujników i podejmuje decyzję o wszczęciu alarmu. Ważne, aby była odpowiednio ukryta i zabezpieczona, aby przestępca nie miał do niej dostępu. Warto również pamiętać o tym, że im więcej wejść i wyjść w centrali, tym więcej czujników możemy do niej podłączyć. Jeśli chcemy w przyszłości rozbudowywać nasz system o dodatkowe komponenty, wybierzmy centralę z dużą liczbą złączy.

Czujniki, to "oczy" systemu. Każdy jest wyspecjalizowany w wykrywaniu innych zagrożeń. W ofercie posiadamy czujniki ruchu, kontaktrony (czujniki magnetyczne), przeciwpożarowe, przeciwzalaniowe, akustyczne, zmierzchu oraz wiele innych. Konfigurując system alarmowy w zależności od zagrożeń przed jakimi chcemy się zabezpieczyć dobieramy odpowiednie rozwiązania.

Manipulatory to urządzenia sterujące całym systemem. Zwykle są to klawiatury, choć obecnie coraz częściej spotyka się tablety dotykowe. Odpowiadają one za konfiguację oraz uzbrojenie i rozbrojenie alarmu oraz wskazują status poszczególnych urządzeń.

Urządzeniem, który w przypadku alarmu, emituje sygnał akustyczny oraz optyczny jest sygnalizator (syrena alarmowa). W przypadku wykrycia zagrożenia centrala załącza sygnalizator, który przeraźliwym dźwiękiem alarmuje wszystkich wokół. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę sygnalizatorów wewnętrznych oraz zewnętrznych, które różnią się sposobem działania oraz parametrami.

Polecane systemy alarmowe

1.Zestaw alarmowy przewodowy Satel Integra 32

3 258,20 zł

build
Montaż już od 500 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 325,82 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Pierwszy zestaw, Satel Integra 32 to przewodowy system alarmowy. Składa się z: centrali, 5 czujników ruchu PIR SATEL GRAPHITE, czujnika przeciwpożarowego, czujnika tlenku węgla (czadu), sygnalizatora oraz akumulatora podtrzymującego pracę (w przypadku braku zasilania). Dodatkowo zestaw jest wyposażony w moduł GSM, który wysyła powiadomienia o zagrożeniu bezpośrednio na nasz smartfon. Zestaw oferuje kompleksowe zabezpieczenie domu przed włamaniem, pożarem oraz chroni mieszkańców przed zaczadzeniem.

2.Zestaw alarmowy bezprzewodowy Satel Perfecta 16-WRL

3 037,51 zł

build
Montaż już od 500 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 303,75 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Kolejny zestaw należy do rodziny bezprzewodowych systemów alarmowych. W jego skład wchodzi, obok centrali, 4 czujniki ruchu SATEL MPD-300 PET 3956, czujnik przeciwzalaniowy, czujnik przeciwpożarowy, manipulator, sygnalizator, akumulator oraz pilot do zdalnego rozbrajania alarmu. System alarmowy oferuje również powiadomienia bezpośrednio na smartfon, podział chronionego obszaru na dwie strefy, sterowanie za pomocą pilota, obsługę do 15 użytkowników oraz specjalną aplikację PERFECTA CONTROL do monitorowania stanu alarmu.

3.Zestaw Satel Perfecta 16-SET

2 338,87 zł

build
Montaż już od 500 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 233,89 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Tym razem proponujemy zestaw przewodowy. Dzięki możliwości rozbudowy, aż do 16 czujników (przy użyciu ekspandera INT-E - nie jest w zestawie), system sprawdzi się nie tylko w domach ale również w małych przedsięborstwach. W skład zestawu wchodzą: centrala, manipulator, sygnalizator oraz 4 czujniki ruchu PIR+MW SATEL GREY, 1 kontaktron (czujnik otwarcia), 1 czujnik przeciwpożarowy, 1 czujnik czadu. System alarmowy oferuje możliwość podziału chronionego obszaru na dwie strefy, obsługę do 15 użytkowników, oraz zarządzanie z poziomu aplikacji PERFECTA CONTROL.

4.Zestaw alarmowy Jablotron bezprzewodowy centra JA-100KR

Produkt pod indywidualną wycenę
Zapytaj o cenę
build
Montaż już od 500 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475

Zestaw bezprzewodowy JA-100KR przeznaczony do ochrony mieszkań, domów jednorodzinnych i małych firm. Centrala może współpracować z aż 32 urządzeniami oraz obsługuje do 5 stref chronionych. Dzięki modułowi komunikatora GSM powiadomienia są bezpośrednio przesyłane na nasz smartfon. W zestawie znajduje się również: bezprzewodowy czujnik ruchu PIR JA-150P, bezprzewodowy czujnik otwarcia JA-151M oraz akumulator i dwa sygnalizatory wewnętrzny oraz zewnętrzny. System jest prosty w montażu i konfiguracji a jednocześnie wydajny i niezawodny.

5.Zestaw alarmowy bezprzewodowy Hikvision AX PRO DS-PWA64-Kit-WE

1 317,33 zł

948,48 zł

Oszczędzasz: 368,85 zł

build
Montaż już od 500 zł
Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt ze specjalistą w celu przedstawienia ostatecznej wyceny. Zadzwoń: 517 015 475
access_time
Kup teraz, a otrzymasz
attach_money
Rata tylko 94,85 zł
room
Sprawdź dostępność w sklepach

Ostatni proponowany zestaw to najnowsze rozwiązanie renomowanej firmy Hikvision. Estetycznie wykonany, łatwy w montażu i obsłudze, bezprzewodowy system alarmowy zbudowany w oparciu o protokół komunikacyjny TRI-X. Zapewnia on silny szyfrowany sygnał bez zakłóceń na dużym dystansie. Aplikacja smartfonowa HiK Connect pozwala na pełną zdalną kontrolę nad systemem. Zestaw może obsłużyć do 64 czujników, 8 urządzeń zarządzających (klawiatur) lub czujników RFID. Może być zintegrowany z 4 sygnalizatorami. Aktualizacja oprogramowania oraz dodawanie nowych urządzeń może odbywać się zdalnie. Podstawowy zestaw składa się z centrali alarmowej, pilota sterującego KEYFOB, czujnika ruchu (podczerwieni), czujnika magnetycznego (kontaktronu). Dzięki dużej skalowalności system może zabezpieczać zarówno mieszkanie czy dom jak i przedsiębiorstwo lub inne miejsce użyteczności publicznej.

Kompleksowe usługi montażowe

Poza szeroką ofertą, największą osiągalnością i dostępnością asortymentu, sieć sklepów Eltrox gwarantuje swoim klientom fachową usługę montażu, serwisu i jego konserwacji bez konieczności powierzania prac innym podmiotom w razie konieczności naprawy lub wymiany. Dzięki dobrze prosperującej współpracy z najlepszymi w branży instalatorami na terenie całej Polski, jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować czas dotarcia do klienta.

od 500zł*

Kompleksowe rozwiązania systemu wraz z montażem

Skorzystaj z naszej oferty usług montażowych, dzięki czemu nie będziesz musiał martwic się o instalację i konfigurację systemu. Na miejsce przyjedzie Autoryzowany Instalator Eltrox, który kompleksowo wykona usługę montażu.

Nasi specjaliści zagwarantują niezbędne wsparcie techniczne oraz skonfigurują zestaw.

Przy zakupie usługi montażowej otrzymujesz gwarancję 12 miesięcy na wykonaną usługę. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość wykonanych prac.

*Cena jest orientacyjna. Prosimy o kontakt z naszym specjalistą, który po przeprowadzeniu wizji lokalnej, przedstawi ostateczną cenę.

Mateusz Kurowski
tel: 517 015 475
email: inwestycje@eltrox.pl

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

Nad poprawnym działaniem systemu będzie czuwał nasz dedykowany specjalista, który zapewni pomoc we wszystkich problemach dotycznących bieżącej obsługi. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu, postara się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Michał Grzelak

tel: 504 904 558

e-mail: m.grzelak@eltrox.pl