Wideodomofon Dahua w Twoim telefonie

30 Czerwiec 2018 Nowości i testy

Wideodomofon Dahua w Twoim telefonie

Bezpieczeństwo domu można skutecznie zwiększyć, montując wideodomofon. Dzięki temu będziemy mieli pod kontrolą to, co dzieje się przed wejściem na teren posesji. Nowoczesne rozwiązania pozwalają przesyłać obraz bezpośrednio na telefon.

 

Właściciele domów starają się na różny sposób zwiększyć bezpieczeństwo swojej własności – i oczywiście domowników. Popularnym rozwiązaniem jest nie tylko monitoring, ale również kontrolowanie bramy za pomocą wideodomofonów, co pozwala weryfikować tożsamość osób wpuszczanych za ogrodzenie. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają bezproblemowe korzystanie z wideodomofonów również w nocy. Wysokiej klasy panele bramowe renomowanych producentów są trwałe, odporne na trudne warunki atmosferyczne i celowe próby uszkodzenia przez osoby, które chciałyby się dostać na posesję w sposób niezauważony.

 

Jak działa wideodomofon?

 

Wideodomofon działa w podobny sposób, jak tradycyjny domofon bramowy, ale jego dodatkową i bardzo ważną funkcją jest przesyłanie obrazu. Dzięki temu nie tylko słychać głos osoby stojącej przy bramie – można też ją zobaczyć. To zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo domu i domowników. Wideodomofon to złożone urządzenie, wymagające do działania kilku elementów. Bardzo istotny jest panel zewnętrzny. Jego wybór powinien być szczególnie przemyślaną decyzją. Dobry panel bramowy musi być trwały i szczelny, aby nie uszkodził go nawet najbardziej obfity deszcz. Kolejnym elementem wideodomofonu jest kamera, dzięki której obraz jest przesyłany do domu. Nie można również zapomnieć o panelu wewnętrznym, montowanym najczęściej w holu lub przedpokoju. Warto zwrócić uwagę, że o ile jeszcze kilkanaście lat temu dostępne były na rynku tylko urządzenia wymagające osobnej instalacji i prowadzenia kabla od panelu do panelu, o tyle obecnie można z tego zrezygnować. Coraz powszechniejsze stają się bowiem wideodomofony IP, przesyłające sygnał bezprzewodowo.

 

Panel bramowy – jaki wybrać?

 

Skoro panel bramowy jest jednym z najważniejszych elementów wideodomofonu, warto sprawdzić, na które urządzenia najlepiej zwrócić uwagę. Jednym z najpopularniejszych producentów tego rodzaju asortymentu jest firma Dahua Technology, której panele bramowe można znaleźć w ofercie m.in. sklepu Eltrox. Montując wideodomofon, warto zwrócić uwagę na przykład na panel Dahua VTO1210C-X, który można zainstalować zarówno natynkowo, jak i podtynkowo. To urządzenie doskonale sprawdza się w systemach wielolokatorskich, posiada wbudowany czytnik kart zbliżeniowych MIFARE 13,56 MHz oraz kamerę 1,3 Mpx CMOS i 3-calowy ekran LCD. Sygnał przesyłany jest bezprzewodowo i można go rozbudować nawet do 1000 monitorów. Model ten jest elegancki i do tego bardzo trwały – obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej.

 

Do domów jednorodzinnych warto zamontować panel bramowy Dahua VTO2000A, również wykonany ze stali nierdzewnej i odporny na działania wandali. Urządzenie zostało wyposażone w kamerę 1,3 Mpx CMOS, której kąt widzenia wynosi 75 stopni. Do tego panel posiada nocne podświetlenie kamery. Warto podkreślić, że zastosowana technologia IP pozwala generować obraz z kamery również na urządzeniach mobilnych, co zapewne zainteresuje wielu użytkowników.

 

Wideodomofon i smartfon

 

Dzięki nowoczesnym smartfonom i tabletom można mieć pod kontrolą dom i jego otoczenie – bez względu na to, gdzie znajduje się właściciel posesji. Chociaż na rynku można znaleźć wideodomofony, które łączą się bez problemu z telefonem stacjonarnym i przekazują obraz na wideosłuchawkę, to jednak najpopularniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie urządzeń mobilnych. W takim przypadku urządzenie łączy się za pomocą technologii IP ze smartfonem lub tabletem, na których zainstalowana jest odpowiednia aplikacja (w przypadku paneli wspomnianej wyżej firmy Dahua wymagane jest oprogramowanie DMSS). Dzięki temu, że obraz przekazywany jest na urządzenie mobilne, można mieć dostęp do wideodomofonu praktycznie w każdej chwili. Mało tego – często możliwe jest przesyłanie sygnału z panelu bramowego na kilka telefonów.  Dzięki aplikacji mobilnej możliwa jest komunikacja audio-wideo przez smartfon z osobą znajdującą się przed wejściem na teren posesji. To oznacza, że nawet nie będąc w domu, można prowadzić z taką osobą rozmowę, otwierać drzwi i bramy czy przyjmować wywołania z panelu zewnętrznego wideodomofonu. Takie rozwiązanie ma jeszcze tę zaletę, że rozmówca nie wie, że właściciela posesji naprawdę nie ma w domu, a tylko odbiera połączenie zdalnie.

 

Nowoczesny wideodomofon to duże ułatwienie dla domowników i znacznie zwiększenie poziomu bezpieczeństwa całej posesji. Mając takie narzędzie w telefonie, można kontrolować to, co dzieje się przy bramie naszego domu z każdego zakątka świata.

Sprawdź proponowane produkty