1. EWIMAR HDT-1F-EXT Konwerter UTP do kamer AHD, HD-CVI, HD-TVI z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym

  Oceń jako pierwszy
  Nr katalogowy: 16415

  Najważniejsze cechy:

  • Gwarancja 36 miesięcy

  94,71 zł

  access_time
  Kup teraz, a otrzymasz
  Zamów w ciągu ...
  room
  Sprawdź dostępność w sklepach
  wybierz sklep w swojej okolicy
Opis produktu
Specyfikacja
Recenzje
Pytania i odpowiedzi
Pliki do pobrania
Opis produktu
Specyfikacja
Recenzje
Pytania i odpowiedzi
Pliki do pobrania
HDT-1F-EXT jest wysokiej klasy konwerterem opartym na transformatorze z rdzeniem amorficznym, dostosowującym impedancję skrętki UTP do przewodu koncentrycznego. W urządzeniu zastosowano precyzyjnie wykonane złącza BNC, dzięki czemu zapewniona jest wysoka jakość i trwałość połączenia, nawet w niekorzystnych warunkach temperaturowych.
Dedykowany jest do transmisji sygnałów o wysokich częstotliwościach , które wykorzystywane są do transmisji obrazu Video, w standardach AHD, HD-CVI, HD-TVI / Turbo HD, wysokich częstotliwości.
Wykorzystany w konwerterze transformator z  rdzeniem amorficznym, dzięki liniowej charakterystyce pozwala przenosić sygnały do 42Mhz.

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, znajdujące sie w konwerterze posiada 3 stopnie ochrony, działające w specjalnie zaprojektowanej kolejności podczas wystąpienia wyładowania atmosferycznego lub innych przepięć, zarówno o wysokim jak i niskim poziomie. W zabezpieczeniu został zastosowany szybki bezpiecznik MOSFET, który monitoruje wartość natężenia prądu. Pojawienie się wartości natężenia prądu powyżej 100mA powoduje, zadziałanie bezpiecznika MOSFET, błyskawicznie rozłącza obwód. Działanie tego typu pozwala ochronić obwody wejściowe urządzeń zabepieczonych przed uszkodzeniem. W trakcie pracy znamionowej bezpiecznik wprowadza bardzo niską impendancje, dzięki czemu nie ma wpływu na przesyłany sygnał. Podczas normalnej pracy, urządzenie nie jest galwanicznie połączone z uziemieniem, co ogranicza powstawanie szkodliwych pętli mas oraz zakłóceń sygnału HD.
Zabezpieczenie zaczyna działać już w początkowym stadium powstawania przepięcia, sprowadzając ładunek do ziemii; opóźnia to pojawianie się za wyskokiego napięcia  na obwodach wejściowych kamer bądź rejestratorów. Do prawidłowego działania zabezpieczenia wymagane jest podłączenie przewodu żółto-zielonego do uziemienia możliwie jak najkrutszą drogą. Prawidłowe zamontowanie urządzenia pozwala zapewnić wysoką trwałość urządzenia na impulsy wielokrotne (paralizatory) oraz zapewnia odpowiednią kolejność działania poszczególnych stopni ochronnych.
 
Bardzo niska pojemność obwodu (4pF) ma minimalny wpływ na transmisję sygnałów od 0 ~ 100MHz, co dla sygnałów w standardach AHD, HD-CVI i HD-TVI ma kluczowe znaczenie, ponieważ nie powoduje dużych tłumienności.
Extreme schemat

HDT-1F-EXT, może być używany w aplikacjach 1-kanałowych w połączeniu z zabezpieczeniem serii EXTREME HDT-1F-EXT oraz w systemach wielokanałowych, w połączeniu z panelami serii FKO oraz LHD. Do zapewnienia pełnej ochrony, zaleca się stosowanie zabezpieczeń na 2 końcach przewodu sygnałowego wraz z ich uziemieniem. Zapewnia to szybsze zadziałanie zabezpieczenia i lepszą ochronę urządzeń CCTV przed skutkami wyładowań.Przykład konwersji sygnału HD na skrętkę UTP i podstawowego zabezpieczenia kamery HD oraz urządzenia odbiorczego z zastosowaniem dwóch urządzeń HDT-1F-EXT

HD-TVI, HD-CVI video UTP balun
Przykład konwersji sygnału HD na skrętkę UTP i podstawowego zabezpieczenia kamery HD oraz urządzenia odbiorczego z zastosowaniem urządzenia HDT-1F-PRO oraz HDT-1F-EXT

Specyfikacja techniczna
Impedancja skrętki UTP
75 Ohm
Impedancja dla BNC
100 Ohm
Złącze wejściowe (UTP)
Gniazdo śrubowe wyjmowane
Złącze wyjściowe (Urządzenie)
Przewód z męskim wtykiem BNC
Pasmo przenoszenia42 MHz
Tłumienie0,2dB
Zabezpieczenie antyprzepięciowe
3 - Iskrownik, ochronnik gazowy, transil, bezpiecznik MOSFET
Ochrona linia-ziemia
Ochronnik gazowy: 90V, 2x10kA @ 8/20uS
Ochrona linia-linia
Mostek ochronny: 6V, 15A @ 8/20uS
Maksymalny poziom przepięcia4kV
Pojemność obwodu zabezpieczenia4pF
Zasięg transmisji AHD (max)

720p: 320m
960p - 250m

Zasięg transmisji HD-CVI (max)

720p: 450m
1080p - 250m

Zasięg transmisji HD-TVI (max)960p: 250m
1080p - 250m
Temperatura pracy

-40˚C do +60˚C

Wymiary

82mm x 24mm x 31mm (bez przewodu)

* odległość transmisji zależy od jakości przewodu

Informacje dodatkowe

Numer katalogowy 16415
Model HDT-1F-EXT
Producent EWIMAR
Gwarancja 36 miesięcy
Gwarancja dla firm 36 miesięcy
Link do strony producenta Nie

Recenzje klientów

Opinia "EWIMAR HDT-1F-EXT Konwerter UTP do kamer AHD, HD-CVI, HD-TVI z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym "

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt?

Pytania i odpowiedzi

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Kliknij tutaj i zadaj nam je.

Dodaj nowe pytanie

Pliki do pobrania

 Karta katalogowa