1 opinia
(1)
Dostępny
  • Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe 1-kanałowe do kamer IP serii EXTREME EWIMAR PTF-51-EXT/PoE/Micro v2
Nr kat: 23053

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe 1-kanałowe do kamer IP serii EXTREME EWIMAR PTF-51-EXT/PoE/Micro v2

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe 1-kanałowe do kamer IP serii EXTREME EWIMAR PTF-51-EXT/PoE/Micro v2
Biuro obsługi klienta

Dodaj do ulubionych
Do ulubionych
Porównaj Porównaj produkt

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe 1-kanałowe do kamer IP serii EXTREME EWIMAR PTF-51-EXT/PoE/Micro

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe 1-kanałowe do kamer IP serii EXTREME EWIMAR PTF-51-EXT/PoE/Micro

Opis

PTF-51-EXT/PoE/Micro v2 jest miniaturowym zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym serii EXTREME, dedykowanym do sieci LAN 100-BaseT, opartych na przewodach UTP 5 lub 6 kategorii. Małe wymiary oraz wbudowany przewód z wtykiem RJ45, umożliwia łatwe podłączenie oraz ukrywanie urządzenia w niedużych obudowach. Idealnie nadaje się do ochrony kamer przemysłowych IP, wyposażonych w oryginalne podstawy ukrywające akcesoria i wszelkie połączenia. Zabezpieczenie chroni przed skutkami przepięć oraz wyładowań atmosferycznych, a także aktami wandalizmu (działanie paralizatorów). Urządzenie indywidualnie chroni każdą parę transmisyjną, gdzie następuje eliminacja przepięć powyżej 3,5V wewnątrz nich oraz odprowadza do ziemi ładunki o wartości do 2kA z każdej żyły przewodu.

Wersja 2 została zaprojektowana od podstaw wraz z okablowaniem i obudową, celem zwiększenia poziomu ochrony przeciwprzepięciowej oraz poprawy właściwości mechanicznych. Zmodyfikowany układ ochronny wprowadza dodatkową ochronę ogranicznika przed uszkodzeniami w wyniku przeniknięcia przeskoków iskry od strony słupów i konstrukcji metalowych.

Zalecany jest do ochrony urządzeń LAN, montowanych na metalowych słupach, wysięgnikach lub konstrukcjach metalowych. Dzięki zastosowaniu technologii MOSFET, zabezpieczenie PTF-51 3-krotnie skuteczniej eliminuje powstające przepięcia wewnątrz linii transmisyjnych i ma mniejszą podatność na uszkodzenia w wyniku długotrwałych prądów udarowych. Dzięki super szybkiej reakcji na przekroczony prąd szeregowy, jest znakomitym rozwiązaniem ochronnym przed prądami wyrównawczymi, powstającymi w trakcie wyładowania pomiędzy poszczególnymi punktami uziomu konstrukcji metalowych. Jest to istotne w przypadku instalacji CCTV, gdzie wiele urządzeń końcowych instalowanych jest na słupach lub w środowisku przemysłowym.

Specjalny układ połączeń chroni urządzenia przed wzrostem napięcia na liniach zasilających PoE w każdym z możliwych standardów (również przesyłanego na liniach transmisyjnych). Linie 4-5 i 7-8 są ze sobą połączone, ponieważ LAN 100Base-T wykorzystuje je wyłącznie do zasilania PoE. Zabezpieczenie chroni obydwie grupy par zasilania przed wzrostem napięcia powyżej 58V i uszkodzeniem zasilaczy urządzeń końcowych, takich jak switche lub kamery IP.

Zalecany jest do ochrony urządzeń końcowych, instalowanych na zewnątrz budynków (ściany, poddasza), gdzie wartość zaindukowanego ładunku może być duża.

Urządzenie nie zapewnia ciągłości ekranu dla przewodu FTP, jeżeli taka ciągłość jest wymagana, konieczne jest zastosowanie standardowych urządzeń PTF-51 lub PTF-51/DIN.

Do zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony, konieczne jest podłączenie zabezpieczenia do uziemienia lub w przypadku jego braku, do przewodu ochronnego PE. Nie wolno podłączać uziemienia ogranicznika do obwodów piorunochronowych oraz tworzyć punktu uziomu ogranicznika w pobliżu uziomu obwodu piorunochronowego.

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe 1-kanałowe do kamer IP serii EXTREME EWIMAR PTF-51-EXT/PoE/Micro v2
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe 1-kanałowe do kamer IP serii EXTREME EWIMAR PTF-51-EXT/PoE/Micro v2
Dane techniczne

Marka EWIMAR
Indeks 23053
Model PTF-51-EXT/PoE/Micro v2
Gwarancja dla firm 36 miesięcy
Gwarancja 36 miesięcy
Opinie

1 opinia
(1)

Dlaczego warto pisać opinie?

  • Klienci mogą podejmować świadome decyzje
  • Zdobywaj punkty za opinie
  • Pozwala Nam udoskonalać ofertę
  • Pozwól polepszać jakość produktów
Pytania i odpowiedzi

Nie ma żadnych pytań dotyczących tego produktu.

 

Nie znalazłeś odpowiedzi?
Zapytaj naszego eksperta
166,05 zł
Odroczone płatności
30 dni
Koszt montażu zostanie dodany do zamówienia

Dostawa od 10,99 zł
Kup teraz, a otrzymasz już jutro!
Zamów w ciągu
Sprawdź dostęp w sklepach