Ranking TOP 3 - Kamera IP do monitoringu do 300 złotych

Kamera IP do monitoringu za mniej niż 300 zł.

Czym jest kamera do monitoringu?

Kamera jest jednym z podstawowych elementów monitoringu. Jeszcze dekadę czy dwie temu urządzenie to głównie przesyłało jedynie obraz. Dzisiaj to prawdziwe połączenie kamery z możliwościami komputera. Dostępne kamery IP to urządzenia, które używają protokołu internetowego do przesyłania wideo i dźwięku poprzez sieć komputerową, np. sieć lokalną (LAN) lub Internet. Kamery IP różnią się nieco od tradycyjnych kamer analogowych.  

Kamery IP nie wymagają osobnego okablowania do przesyłania danych. Korzystają one z istniejącej już infrastruktury sieciowej do komunikacji z systemem monitoringu lub rejestratorem. Kamery IP obecne na rynku wyposażone są też w bardziej zaawansowane funkcje, niżeli kamery starego typu. Wśród zalet tych kamer znajdzie się m.in. inteligentna detekcja ruchu czy zdalne zarządzanie monitoringiem.

Jakie mamy rodzaje kamer IP?

Choć kamery IP możemy podzielić na przewodowe oraz bezprzewodowe. Oprócz tego rodzaju kamery IP dzielimy jeszcze pod względem innych czynników, np.:

 • budowa kamery - kopułkowa, tuba, box czy PTZ - obrotowa
 • miejsce montażu - kamera zewnętrzna i wewnętrzna
 • połączenie z siecią - kamery bezprzewodowe WiFi i przewodowe z zasilaniem PoE
 • przeznaczenie - kamery do domu, biura, firmy, sklepu, przemysłowe, ale i kamery typu niania, termowizyjne czy szpiegowskie

Kamery IP coraz częściej zastępują tradycyjne kamery. Dzięki swoim funkcjom i technologiom kamery IP stają się coraz częstym wyborem jako kamery do monitoringu. Wysoka rozdzielczość obrazu, większy obiektyw, inteligentne wykrywanie ruchu, czy IR o dużym zasięgu sprawiają, że kamery IP są wybierane przez klientów.

Technologie zastosowane w kamerach IP

Wraz z rozwojem poszczególnych dziedzin nauki, producenci byli w stanie zastosować rozwiązania najnowszej techniki w dostępnych kamerach. To wszystko stało się możliwe jeszcze przed dojściem do głosu sztucznej inteligencji, choć i ta zdecydowanie bardziej udoskonala możliwości kamer, szczególnie w modelach WiFi.

 1. WDR - Technologia ta pozwala kamerom IP na lepsze radzenie sobie z obszarami mniej lub bardziej zaciemnionymi. Prowadzi to do uzyskania lepszej widoczności i wysokiej jakości obrazu przez monitoring

 2. HD i UHD - Rozdzielczość, jaką obecnie możemy spotkać w kamerach to min. Full HD. Dostępne są również rozdzielczości 2, 4 czy 8K

 3. IR i diody LED - Kamery, które zostały wyposażone w tę technologię, są w stanie zarejestrować ruch nawet w całkowitej ciemności. Przy sporej odległości zachowana zostaje bardzo dobrej jakości obraz. Dodatkowo diody LED

 4. 3D-DNR - Technologia ta redukuje szumy i zakłócenia w obrazie, co prowadzi do czystszych i bardziej wyraźnych obrazów. Zastosowanie jej zdecydowanie poprawia jakość wizji
 5. OIS - Funkcja stabilizacji obrazu eliminuje drgania i wibracje, które mogłyby powstać np. podczas wiatru. Przekłada się to na bardziej precyzyjny obraz.

 6. BLC - Funkcja kompensacji podświetlenia pozwala kamerze na wyraźne wyświetlanie obiektów pod światło. Technologia ta poprawia wyrazistość szczegółów.

 7. LET - Są to technologie mające na celu poprawę jakości obrazu. W ich skład wchodzą takie zadania jak eliminacja zaburzeń kolorów, efektu halo czy zminimalizowanie zniekształceń w obrazie.

 8. VCA - Technologia oparta jest o inteligentną analizę obrazu w czasie rzeczywistym, głównie dostępowi do WiFi

 9. Dwukierunkowe audio - Wbudowany mikrofon i głośnik pozwala na komunikację z osobami znajdującymi się w zasięgu kamery WiFi IP. Otwierając aplikację do zarządzania kamerą i monitoringiem możemy nie tylko widzieć, ale rozmawiać z daną osobą.
 10. Zaawansowane funkcje PTZ -  Odróżnieniu od kamer stacjonarnych w kamery IP typu PTZ mogą być zdalnie sterowane. Sterowanie to obejmuje kierunek obrotu kamery, pochylenie kamery czy zbliżenie. Sprawdza się to szczególnie na większych odległościach.

 11. Cloud - Kamery tego typu umożliwiają zapisywanie danych z monitoringu w chmurze. Rozwiązanie to ma wiele zalet, np. utrzymanie wysokiej jakości i rozdzielczości obrazu nagrania czy przechowanie sporej ilości danych. Bywa, że dyski twarde po 2 latach użytkowania w rejestratorze mogą tracić swoje właściwości.

Oczywiście moglibyśmy wymienić jeszcze dodatkowe rozwiązania monitoringu opracowane dzięki sztucznej inteligencji oraz uczeniu maszynowemu. Teraz jednak przejdźmy do konkretnych kamer i tego, jak można wykorzystać ich właściwości w monitoringu.

Wybieramy najlepszą kamerę do domu

Kamera IP Xiaomi Mi Smart Camera C200 2MP WiFi

kamera-c200

To minimalistyczne urządzenie, to świetne rozwiązanie jako kamera i monitoring IP wewnętrzny głównie do domu i mieszkania lub też niewielkiego biura. Kamera IP obsługuje również WiFi, dzięki czemu możesz w czasie rzeczywistym nią zarządzać poprzez dedykowaną aplikację na iOS i Android.

Kąt widzenia obiektywu to 106°, jednak nie ma się czym zrażać. Kamera jest obrotowa 360° w poziomie oraz 106° w pionie, więc nie będzie takie punktu w domu, które kamera nie obejmie. Rozdzielczość sięga 2 MPX 1920 x 1080 ze stałym obiektywem, co jako monitoring wewnętrzny wystarcza całkowicie.

Kamera IP WiFi obsługuje również karty micro SD do 265 GB, co jest niezwykle przydatne. Szczególnie przyda się taka opcja, jeśli chcemy nagrać i wykorzystać video np. komputerze. Do tego technologia kodowania H.265 pozwala na skompresowanie nagrań w o wiele mniejszych rozmiarach.

Kamera IP Mi Smart zapewni Ci 3 metody przechowywania video:

 • karta micro SD
 • na urządzenie NAS - prosty komputer służący do przechowywania dużych ilości danych; swego rodzaju rejestrator IP
 • chmura

micro-sd

Jest to bardzo dobra opcja, możesz wybrać formę, która będzie najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb.

Dwukierunkowe audio pozwoli Ci rozmawiać z osobami, które znajdują się w zasięgu kamery IP w Twoim domu. Jeśli w domu pozostają dzieci lub osoby starsze, a nie odbierają telefonu, to zawsze możesz skomunikować się z nimi poprzez zamontowaną kamerę.

Jeśli już złodziej włamie się do Twojego domu lub biura, kamera posiada systemy ostrzegawcze, zarówno świetle, jak i dźwiękowe. Zaalarmuje to mieszkańców znajdujących się w innej części domu, a sygnał świetlny z pewnością spłoszy rabusia. Jeśli dołączysz do tego inne elementy bezpieczeństwa smart home, to możesz nawet zatrzymać złodzieja nawet do czasu przyjazdu policji.

Ogromną zaletą jest z pewnością cena kamery. Kwota 128,99 zł to niezwykle przystępna cena jak na kamerę i monitoring niewielkiego domu. Do tego inteligentna detekcja ruchu, obsługiwanie WiFi i możliwość obrotu kamery to naprawdę wiele przydatnych funkcji w małym urządzeniu.

W pudełku znajdziesz:

 • Instrukcja obsługi
 • Uchwyt ścienny
 • Kabel zasilający
 • Kamera Xiaomi Smart Camera C200

Przejdź do sklepu

Kamera IP Xiaomi Mi 360 2K Pro

kamera-mi-360

Kolejną kamerą jest model Mi 360 2K Pro. Kosztuje 229,99 zł, czyli o około 100 zł drożej, jednak jest warta swojej ceny. Jest to bardziej kamera do domu, ale na niewielkiej posesji może służyć też jako kamera zewnętrzna.

Jakość obrazu w 2K to naprawdę coś! Ulepszona rozdzielczość 3 MPX jest równa 2304 x 1296, dzięki czemu dostrzeżesz najmniejszy szczegół z kilku metrów. Kąt widzenia obiektywu jest już nieco większy niż w poprzednim urządzeniu, tutaj sięga 110°. Dodatkowo obrót 360° w poziomie oraz 118° w pionie jest idealnym rozwiązaniem, dzięki którym unikniesz martwych punktów. Duży otwór przesłony obiektywu pozwala rejestrować obraz nawet w przypadku słabego oświetlenia i redukować zniekształcenia.

Kamera jest dość minimalistyczna, przez co po zamontowaniu np. w rogu pokoju na suficie będzie prawie niewidoczna. Co warto dodać to, że kamerę można bez problemu zamontować do góry nogami, a w aplikacji ustawić odpowiednie opcje, by otrzymać prawidłowy obraz wysokiej jakości i rozdzielczości.

Podobnie jak w poprzednim modelu, również ta kamera obsługuje karty micro SD do 32 GB. 

Kodowanie H.265 jest świetnym rozwiązaniem, głównie ze względu na kompensację (zmniejszenie) ilości zajmowanego miejsca przez dane.

Również ten model oferuje trzy metody przechowywania danych: lokalna karta micro SD, urządzenie NAS i chmura.

Nie możemy nie wspomnieć o widoczności w nocy przez kamerę Mi 360. Widoczność IR sięga 5 metrów, więc ta kamera i monitoring w jednym zarejestruje wszystko w tej odległości. Co więcej, obraz będzie nie tylko bardzo dobrej jakości i rozdzielczości, ale również w kolorze.

Fizyczna tarcza, którą znajdziesz w tej kamerze, pozwoli Ci na zachowanie prywatności. Jeśli chcesz, aby monitorowanie było wyłączone, włącz fizyczną osłonę w aplikacji Mi Home a obiektyw sam się schowa wewnątrz obudowy.

fizyczna-tarcza

Z zastosowanych technologii, kamera obsługuje WiFi, posiada inteligentne wykrywanie ludzi dzięki sztucznej inteligencji. Redukcja szumów przy dwukierunkowej komunikacji czy kolory w nocnym nagrywaniu to kolejne zalety. Aplikację do zarządzania kamerą i monitoringiem ściągniesz zarówno na Android, jak i iOS. W kamerze tej znajdziesz również bramkę Bluetooth, do połączenia się z innymi urządzeniami smart.

W zestawie znajdziesz:

 • Instrukcja obsługi
 • Kabel USB
 • Kamera
 • Uchwyt ścienny

Przejdź do sklepu

Xiaomi Outdoor Camera CW400

kamera-cw400

Ta zewnętrzna kamera pozwoli Ci na monitoring zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Cena oscyluje na poziomie 299,00 zł, czyli to najdroższa z prezentowanych modeli urządzeń IP.

Jakość obrazu w tej kamerze to aż 2,5K! Rozdzielczość 4 MPX to 2560 × 1440. Obrót kamery w pionie jest znacznie wyższy niż w pozostałych kamerach, w tym przypadku to 160° w pionie i 360° w poziomie. Kąt widzenia obiektywu również jest większy i wynosi 113°. Oprócz czystości i szczegółowości obrazu kamera ta jest w stanie nagrywać poklatkowo i robić zdjęcia, w bardzo dobrej jakości.

2K

Bardzo dużą zaletą kamery CW400 są dwie wbudowane anteny, co zwiększa stabilność sygnału i przekazu wysokiej rozdzielczości i jakości obrazu. Także cztery wybudowane lampy w kamerze poprawia rozdzielczość i pracę obiektywu w niekorzystnych warunkach.

Ponadto dwukierunkowe audio poprzez wbudowany mikrofon i głośnik ułatwi nam rozmowę z każdym, kto znajdzie się w zasięgu urządzenia. Dodatkowo wbudowane miejsce na kartę micro SD sprawia, że możesz nagrania przeglądać także na komputerze. Należy jednak pamiętać, że obsługiwane są kart do 265 GB. Kompensacja video dzięki kodowaniu H.265 pozwala na zmniejszenie rozmiaru danych przechowywanych na karcie.

W przypadku wykrycia intruza podczas naszej nieobecności w domu kamera uruchomi swój alarm dźwiękowy i świetlny, co z pewnością zwróci uwagę sąsiadów. 

Kamera CW400 jest wodoodporna, więc montując ją blisko wejścia na elewacji domu, nie musisz martwić się o zamoknięcie wewnętrznych elementów.

wodoodporna

W zestawie znajdziesz:

 • Instrukcja obsługi
 • Zestaw śrubek
 • Naklejka montażowa
 • Uchwyt do montażu na ścianie
 • Adapter zasilania
 • Wodoszczelna, gumowa opaska na przewód zasilający
 • Xiaomi Outdoor Camera CW400

Przejdź do sklepu

Podsumowanie: Praktyczna kamera IP do 300 zł

O ile każda z kamer spokojnie sprawdzi się w naszym domu jako wewnętrzne narzędzie monitoringu, to każda z nich posiada swoje indywidualne cechy. To one sprawiają, że możesz dopasować poszczególne urządzenie do swoich potrzeb i trybu życia.

Jeśli szukasz kamery na zewnątrz, to sięgnij po Xiaomi Outdoor Camera CW400. Jej odporność na warunki atmosferyczne góruje nad pozostałymi kamerami WiFi. Wytrzyma upalne lato i deszczową jesień. Dodatkowo wbudowane anteny zapewniają stabilniejszy sygnał i odbiór obrazu znakomitej rozdzielczości. 

Do pokoju dziecięcego, a później nastolatka możesz wybrać Xiaomi Mi 360 2K Pro. Fizyczna przesłona zapewni młodemu człowiekowi nieco więcej prywatności. Możesz wybrać taką kamerę również do monitoringu biura, gdzie nagrasz tylko to, czego będziesz potrzebować. 

Jeśli chcesz mieć możliwość w dobrej rozdzielczości nagrywania video na kartę micro SD, to zarówno Xiaomi Outdoor Camera CW400, jak i Mi Smart Camera C200 2MP WiFi. Oba modele obsługują karty do rozmiaru 265 GB, którą później możesz włożyć do komputera i sprawdzić wszystko, co Cię interesuje.

Szukając jak najmniejszej kamery do 300 zł postaw na Mi Smart Camera C200 2MP WiFi. Jej cała wysokość wynosi około 109 mm wysokości, co sprawia, że przy zamontowaniu na suficie, szczególnie w rogu pokoju będzie praktycznie niezauważalna. Model ten jest dodatkowo dość lekki.

Wszystkie kamery posiadają inteligentną detekcję ruchu, kolorowe nagrywanie również w nocy czy świetlne i dźwiękowe sygnały alarmowe. Do zarządzania kamerami wystarczy Ci aplikacja MiHome/Xiaomi Home.

aplikacja

Analizując wybrane modele monitoringu domowego i ich funkcje możemy śmiało polecić jako sprawdzony sprzęt, w tym kamera CW400 również i na zewnątrz domu.

Zapraszamy!!!

Kamera IP Xiaomi Mi Smart Camera C200 2MP WiFi
Porównaj Porównaj produkt
Do ulubionych Dodaj do ulubionych
Porównaj Porównaj produkt
 • Nowy
Dostępny

Kamera IP Xiaomi Mi Smart Camera C200 2MP WiFi

(0)
Nr kat: 35934
128,90 zł
 • Rozdzielczość kamery: 2MPX (FULLHD)
 • Kąt widzenia: 106°
 • Obsługa WiFi: Tak
 • Wbudowany głośnik: Tak
 • Wbudowany mikrofon: Tak
Dostawa od 7,99 zł
Kup teraz a otrzymasz za 4 dni
Sprawdź dostęp w sklepach
Dostępny
128,90 zł
Odroczone płatności
30 dni
Kamera IP Xiaomi Mi 360 2K Pro
Porównaj Porównaj produkt
Do ulubionych Dodaj do ulubionych
Porównaj Porównaj produkt
 • Nowy
Ostatnie sztuki

Kamera IP Xiaomi Mi 360 2K Pro

(0)
Nr kat: 33886
249,90 zł
 • Rozdzielczość kamery: 3MPX
 • Widoczność w nocy: 5.00 m
 • Kąt widzenia: 110°
 • Obsługa WiFi: Tak
 • Wbudowany głośnik: Tak
 • Wbudowany mikrofon: Tak
Dostawa od 7,99 zł
Kup teraz a otrzymasz za 4 dni
Sprawdź dostęp w sklepach
Ostatnie sztuki
249,90 zł
Odroczone płatności
30 dni
Kamera IP Xiaomi Outdoor Camera CW400
Porównaj Porównaj produkt
Do ulubionych Dodaj do ulubionych
Porównaj Porównaj produkt
 • Nowy
Dostępny

Kamera IP Xiaomi Outdoor Camera CW400

(0)
Nr kat: 45418
269,90 zł
 • Rozdzielczość kamery: 4MPX (2K)
 • Obsługa WiFi: Tak
Dostawa od 7,99 zł
Kup teraz a otrzymasz za 4 dni
Sprawdź dostęp w sklepach
Dostępny
269,90 zł
Odroczone płatności
30 dni
Monika Bienias-Łocheńska

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie