Monitoring Miasta

System monitoringu miasta i osiedla

Monitoring miasta, czyli system kamer zapewniających mieszkańcom bezpieczeństwo

Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców, miejski system monitoringu staje się nieodzownym elementem bezpieczeństwa dla lokalnej ludności.Kamery przemysłowe podnoszą bezpieczeństwonie tylko obiektów użyteczności publicznej, ale i m.in. sklepów. Takie rozwiązania zabezpieczają budynki, dostarczając obraz do centrum zarządzania straży miejskiej lub policji. Monitoring miejski chroni przed aktami wandalizmu i kradzieżami. Systemy monitoringu pozwalają również na podniesienie poziomu bezpieczeństwa ludzi, zmniejszając ryzyko napaści, rabunku czy rozboju. Monitoring zdecydowanie zwiększa poczucie bezpieczeństwa na terenie całego miasta, nie tylko w samym centrum miasta. W pobliskich parkach czy placach monitoring sprawia, iż miejsca te stają się bardziej przyjazne zarówno dla mieszkańców, jak i gości odwiedzających miasto. Monitoring miejski, zamontowany szczególnie przy placach zabaw przydaje się w przypadku potencjalnych zaginięć lub wypadków na placu.

 

Monitoring miejski w każdym zakątku

Monitoring miejski jest możliwy do zainstalowania praktycznie w każdej części miasta.W miejscach nielegalnych wysypisk śmieci bardzo dobrze sprawdzają się fotopułapki, a jeśli chcemy mieć podgląd obrazu z wyższej odległości, to dobrze sprawdzają się do tego systemy kamer wspomagane niewielkimi panelami fotowoltaicznymi.

 

Monitoring wizyjny miasta korzystny dla przedsiębiorców

System monitoringu w mieście pozwala także na zarządzanie ruchem w poszczególnych częściach miasta. Dodatkowo policja dzięki zdobyciu danych z monitoringu miejskiego jest w stanie szybciej reagować na zaistniałe sytuacje.Monitoringwizyjny miastadzięki gęstemu rozmieszczeniu kamer w poszczególnych dzielnicach pozwala na zmniejszenie przestępczość i liczbę aktów wandalizmu popełnianych na ulicach miast. Dodatkowo zwiększona kontrola np. centrum miasta zapewnia sklepom oraz restauracjom korzyści w postaci zwiększonych przychodów lokalnych przy równoczesnym obniżeniu liczby włamań.Zmniejszona liczba przestępstw dzięki systemowi monitoringu

Dzięki systemowi kamer zarejestrowane nagrania obrazu stanowią dla policji potwierdzenie przestępstwa. Policja w takim przypadku ma obciążające dowody sprawcę, a poszkodowany może dochodzić swoich praw i odszkodowania. Monitoring wizyjny to źródło danych zarówno dla mieszkańców, jak i służb. Umieszczenie monitoringu wizyjnego w strategicznych dla służb miejscach, pozwala śledzić zachowania młodzieży oraz podejrzanych osób. W przypadku wandalizmu operator pracujący w centrum zarządzania powiadamia najbliższy patrol o zaistniałej sytuacji i wysyła w miejsca, gdzie znajdują się konkretne osoby. Operator może to zrobić z dużą dokładnością, ponieważ dzięki temu, że system kamer w mieście jest bardzo rozbudowany, to może na bieżąco obserwować, w jakim kierunku przemieszczają się wandale czy rabusie.

Filtry
Kategorie
Loading...