Dlaczego warto zakupić monitoring magazynu?

Obecnie monitoring obiektu jest standardem profesjonalnej firmy, natomiast system kamer przemysłowych w magazynie jest koniecznością. W halach i magazynach fabryk składowany jest towar o wartości często nawet wielu milionów złotych. Jego ochrona z wykorzystaniem monitoringu hali powinna dla firmy stanowić priorytet. Każdego dnia z magazynu wysyłane i przyjmowane są tysiące przesyłek. Zestaw do monitoringu jest praktycznym rozwiązaniem w przypadku włamań, kradzieży czy wypadku przy pracy.
 

Jaki zestaw kamer do monitoringu magazynu wybrać?

Jeśli magazyn posiada bardzo dobrze funkcjonujący system WiFi, to możesz zdecydować się na zestaw do monitoringu IP. Kamera IP, rejestrator obrazu i inne komponenty będą działać na podstawie sygnału internetowego. Przy niewielkich obiektach kamery IP sprawdzą się bez problemu, zapewniając wysokiej jakości obraz na przechowywany wewnątrz towar.

Jeśli bierzemy pod uwagę dużą halę, to warto pomyśleć o systemie analogowym. System taki polega na połączeniu wszystkich elementów monitoringu za pomocą przewodów. Taka struktura, mimo że jest bardziej pracochłonna, to zapewnia większe bezpieczeństwo. Stabilność i jakość obrazu jest o wiele większa, dzięki stałemu połączeniu poszczególnych akcesoriów. W przypadku złych warunków atmosferycznych monitoring analogowy zapewni Ci nieprzerwany obraz.

Zalety monitoringu magazynu?

Nadzorowanie procesu rozładunku i załadunku towaru Wysokiej jakości zapis obrazu z kamer jest pomocna w przypadku rozbieżności zamówienia z pozycjami na fakturze Monitoring w magazynie to także korzyści pod kątem ubezpieczenia (niezależnie czy mowa o wypadku przy pracy, czy problemy z zatowarowaniem) Monitoring to również większa dyscyplina pracowników Kamery na zewnątrz obiektu stanowią wartość prewencyjną i odstraszają potencjalnych złodziei Dobrą praktyką w hali czy magazynie jest połączenie zestawu monitoringu z systemami alarmowymi.

 

Podsumowanie: monitoring hali, magazynu, przestrzeni produkcyjnej

Zestaw do monitoringu stosowany w miejscach, gdzie przechowywany jest towar lub odbywa się produkcja to podstawa bezpieczeństwa. Zwiększasz jakość pracy, usprawniasz działanie firmy, a dzięki pełnemu podglądowi obiektu jesteś w stanie uniknąć nieprzewidzianych i kosztownych sytuacji. Monitoring analogowy - sięgnij po niego, jeśli Twój obiekt to hala produkcyjna, hala magazynowa. Warto zdecydować się na profesjonalny montaż, który sprytnie schowa kable tak, aby uniknąć ich przecięcia. Dzięki przewodom zestaw zapewni wysoką jakość obrazu, a rejestrator z pojemnym dyskiem pozwoli zapisać zdarzenia z wielu godzin. Monitoring IP - system IP zadziała nawet bez sygnału internetu, jednak wymagać będzie on podłączenia dodatkowym kablem do sieci LAN. Kamery IP będą wystarczające i zapewnią Ci podgląd w obiekcie 25 - 60 metrów.

Więcej informacji o rozwiązaniach dla przedsiębiorstw znajdziesz w artykule:Nowoczesne technologie monitoringu Dahua w służbie ochrony przedsiębiorstw

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92