RANKING - TOP 3 - Monitoring do firmy. Sprawdzamy kamery Kenik.

Kamery Kenik. Monitoring do firmy.

Niezbędne elementy monitoringu w firmie

Monitoring do domu i do firmy, choć posiadają podobne elementy, to ten wybierany do biura zarówno w swoich funkcjach, budowie, jak i zapleczu technicznym zbudowany jest nieco inaczej. Kamera i rejestrator to podstawa w każdym monitoringu. W przypadku monitoringu do firmy powinniśmy wziąć kilka aspektów pod uwagę, np. to czy decydujemy się na monitoring z kamerami analogowymi, czy też wybieramy monitoring bazujący na WiFi.

1. Kamery CCTV:

 • Kamery analogowe, które połączone są z innymi elementami za pomocą okablowania 
 • Kamery IP, które przesyłają dane dzięki Internetowi
 • Kamery wewnętrzne i na zewnątrz, które pozwolą na obserwację tego, co dzieje się wewnątrz biura, jak i wokół budynku
 • Kamery PTZ, które są w stanie obrócić się o 360 stroni, posiadają zoom optyczny i cyfrowy, a także pochylają się ukazując teren znajdujący się pod kamerą

2. Rejestratory:

 • DVR, rejestrator do kamer analogowych
 • NVR, rejestrator do kamer IP

3. Monitory, na których można przeglądać obraz z kamer.

4. Oprogramowanie i aplikacja mobilna

5. Sieci i okablowanie:

 • Kable koncentryczne (systemy analogowe)
 • Kable Ethernet (systemy IP)
 • Switche (przesyła danych w systemach IP)

6. Zasilanie:

 • Zasilacze do kamer i rejestratorów
 • Zasilanie UPS, które wykorzystywane jest w przypadku przerw w dostawie prądu

7. Przechowywanie danych na dedykowanych pojemnych dyskach HDD lub też w chmurze

Bardzo dobry uzupełnieniem, które rekomendujemy, jest połączenie systemu alarmowego i kontroli dostępu. Warto również rozważyć regularny serwis, aktualizowanie oprogramowania, aby wszystkie systemy działały poprawie. 

monitoring

Jakie zadania spełnia monitoring w firmie?

Bezpieczeństwo pracowników

Ogromną zaletą monitoringu w miejscu pracy jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa u pracowników. W newralgicznych sytuacjach tj. wypadku w pracy, kryzysowej sytuacji między współpracownikami czy z klientami.

Bezpieczeństwo przedsiębiorcy

Monitoring do firmy chroni również przedsiębiorcę przed nieuczciwymi praktykami pracowników. Pozwala on na zabezpieczenie firmy i całego systemu pracy poprzez monitorowanie zachowań podwładnych. Dostarcza on również informacji na temat tego, kto i gdzie przebywa w danym miejscu.

Odstraszacz wandali

Monitoring zainstalowany w biurze (na zewnątrz i wewnątrz) szczególnie w połączeniu z systemami alarmowymi pozwoli na odstraszenie potencjalnych wandali i włamywaczy. W przypadku, gdy już dojdzie do aktów zniszczenia, zapisy z kamer pozwolą na zidentyfikowanie sylwetki, twarzy czy tablic rejestracyjnych.

kamery-kenik

Rejestracja czasu pracy

Kamery zarówno przy wejściu do budynku, jak i w pomieszczeniach, gdzie znajdują się stanowiska pracy, mogą być bardzo dobrym narzędziem do mierzenia rzeczywistego czasu pracy. W przypadku, gdy np. dwóch pracowników wchodzi do budynku i tylko jeden z nich odbija kartę dostępu, drugi może zawsze odnotować swoją obecność na podstawie zapisu na nagraniach z monitoringu w pracy.

Rejestracja kradzieży

Nawet wytrawny złodziejaszek prędzej czy później popełnia błąd. Kamery IP wewnątrz budynku firmy pozwolą na zarejestrowanie przywłaszczania firmowego sprzętu czy innych rzeczy przez pracownika. Czasami drobne przedmioty wynoszone systematycznie w skali roku potrafią urosnąć do ogromnej skali ilościowej i kosztowej. Monitoring do firmy pozwoli zminimalizować ryzyko takich kradzieży.

monitoring-do-firmy

Monitoring do firmy - sprawdzone kamery IP Kenik

Do tej pory sporo pisaliśmy o marce HiLook czy Dahua. Tym razem chcielibyśmy przedstawić Wam rozwiązania marki Kenik.

KAMERA IP KENIK KG-8370TZAS-IL

KAMERA-IP-KENIK-KG-8370TZAS-IL

Pierwszą propozycją jest wyżej wymieniony model. Sprawdzi się ona bardzo dobrze jako kamera na zewnątrz jako element systemu monitoringu. Dlaczego? Chociażby z kilku powodów:

 • Reflektor Smart IR sięgający do 70 metrów - zarejestruje wszystko w
 • Obiektyw 2.7 a 13 mm z motozoomem
 • Funkcja Defog - to świetna funkcja, która redukuje zakłócenia spowodowane pogodą, mgłą i innymi warunkami atmosferycznymi
 • Klasa szczelności IP67 - oznacza całkowitą pyłoszczelność oraz wodoszczelność, sprawdzi się podczas ulewnego deszczu i ochroni całego działanie systemu wewnątrz urządzenia
 • Inteligentna analiza obrazu - pozwala na wykrywanie twarzy, człowieka i pojazdu, rejestruje przekroczenie linii, czy wejście w konkretny obszar

Powyższe funkcje zapewniają, że kamera marki Kenik zainstalowana na zewnątrz zarejestruje każdy najmniejszy szczegół nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Motozoom pozwoli na przybliżenie obrazu, tak aby uchwycić wyraźnie twarz każdej osoby w zasięgu monitoringu. Kamera do monitorowania terenu wokół budynku posiada wbudowany mikrofon, więc oprócz wizji nagra również dźwięk. Rozdzielczość na poziomie 8 MPX (3840 × 2160) zapewni przejrzysty obraz bez zakłóceń z zewnątrz. Specjalne funkcje zminimalizują wszelkie szumy i drgania, które mogłyby wpłynąć na jakość obrazu. Cena jest korzystną opcją przy posiadanych funkcjach. Ponadto dzięki aplikacji mobilnej do obsługi systemu monitoringu możesz także połączyć ją z innymi urządzeniami tej samej marki.

KAMERA 4W1 KENIK KG-D60HD5-Z-I

KAMERA-4W1-KENIK-KG-D60HD5-Z-I

Kolejną propozycją monitoringu do firmy z zakresu kamer jest model KENIK KG-D60HD5-Z-I. Ta kamera kopułkowa będzie łatwa do zamontowania na suficie czy w rogu ściany w większości pokoi. Monitorowanie środowiska z pomocą tego urządzenia będzie łatwiejsze i o wiele bardziej przyjemne. To urządzenie marki Kenik do monitorowania pomieszczeń czy korytarzy biura dzięki swoim funkcjom sprawdzi się świetnie.

 • Możliwość dopasowania pracy w 4 różnych trybach: AHD, CVI, TVI i analogowo
 • Strefy prywatności - to niezwykle korzystne rozwiązanie, szczególnie jeśli nie chcemy, aby nagrywane były obrazy z monitorów komputerów czy miejsca, gdzie można by pozyskać wrażliwe dane z nagrania systemu monitoringu.
 • Rozdzielczość na poziomie 5 MPX zapewni przejrzysty obraz niezależnie od oświetlenia.
 • Funkcja Starlight - pozwala na zarejestrowanie osób w pełnym kolorze, nawet gdy nie będzie w pobliżu nie będzie źródła światła

starlight

Kamera ta dzięki kablowi koncentrycznemu 75Ω w trybie pracy AHD, CVI i TVI może przesyłać dane na odległość nawet do 500 metrów. Dzięki takiemu rozwiązaniu kamerę Kenik możemy zainstalować w innym miejscu, niż znajduje się punkt obserwacyjny z rejestratorami i monitorami. Możemy zmieścić kamery nawet w pobliskich budynkach, jeśli kompleks jest podzielony. Model ten dobrze sprawdzi się także w dużych halach produkcyjnych, magazynach i innych wielkopowierzchniowych budynkach jak np. hipermarkety czy centra przeładunkowe.

KAMERA 4W1 KENIK KG-L14HD5-V3

KAMERA -4W1-KENIK-KG-L14HD5-V3

Jeśli poszukujesz niewielkiej kamery do małego biura to model KENIK KG-L14HD5-V3 będzie korzystną i opcją w niewygórowanej cenie. Dzięki łatwej instalacji i konfiguracji to niewielkie urządzenie będzie sprawować się bardzo dobrze. 

 • Programowalne strefy prywatności idealnie sprawdzają się, gdy nie chcemy, aby wskazany monitor czy część obszaru nie była nagrywana
 • Funkcja Dzień/Noc - pozwala na automatyczne przełączenie nagrywania kamery z koloru na czarno-białe.
 • Ogniskowa obiektywu w kamerze na poziomie 2.8 mm zapewnia szeroki kąt widzenia, sięgając 100 stopni.
 • Rozdzielczość w tej kamerze Kenik to 5 MPX (2592 × 1944) w trybie pracy AHD i HD-TVI. W trybie HD-CVI rozdzielczość wynosi 4 MPX (2560 × 1440).

Kamera widzi w nocy na odległość do 30 metrów, więc przy niewielkiej powierzchni będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Cena jest stosunkowo niska w porównaniu do innych droższych marek, dlatego do małego biznesu będzie idealna. Funkcja D-WDR pozwala na równomierne oświetlenie obrazu, co jest praktyczne, gdy pomieszczenie bywa zaciemnione.  

KAMERA IP KENIK KG-5430DAS-IL (2.8mm) - alternatywa dla modelu KG-L14HD5-V3

KAMERA-IP-KENIK-KG-5430DAS-IL

Model ten jest zbliżony do powyżej wspomnianej kamery Kenik, jednak posiada kilka dodatkowych funkcji.

 • Kamera posiada wbudowany czytnik kart pamięci microSD do 256 GB, co pozwala na zapis nagrania na karcie bez konieczności użycia rejestratora
 • Kamera posiada wbudowany mikrofon, więc pozwala to na nagrywanie również dźwięków z otoczenia, gdzie znajduje się urządzenie.
 • Inteligencja analiza obrazu pozwala na detekcję człowieka, co powala zmniejszyć fałszywe alarmy. Kamera posiada funkcję rejestracji wejścia i wyjścia ze wskazanego obszaru oraz zapisz szybkiego ruchu.
 • Obraz z kamery możemy w każdej chwili sprawdzić na naszym telefonie dzięki dedykowanej aplikacji na Android i iOS.

Kamera IP umożliwia połączenie kamery z różnymi systemami zabezpieczającymi nasze mienie i zdrowie. Dużą zaletą tego modelu Kenik jest cena i miejsce na kartę pamięci. To prawie jak połączenie kamery z rejestratorem w jednym systemie.

Monitoring firmy z kamerami Kenik - podsumowanie

Podsumowując powyższe modele marki Kenik, możemy z czystym sumieniem polecić powyższe kamery jako element systemu monitoringu firmy. Polski producent gwarantuje na większość swoich produktów aż 36 miesięcy. Można by wybrać monitoring do biura działający za pomocą sygnału WiFi, jednak, aby uniknąć niechcianych przerw, zerwań sygnału, czy niestabilności obrazu warto zdecydować się na zestaw, gdzie elementy połączone zostały kablami. Dane będą przesyłane stabilnie i bez zakłóceń. 

Pamiętajmy, że wybierając monitoring do biura, zwróćmy uwagę na kompatybilność systemów z innymi urządzeniami np. systemami alarmowymi, kontrolą dostępu. Warto postawić też na dobrą jakość nagrań w rozdzielczości przynajmniej 4 i 5 MPX. Polecamy także inne produkty marki Kenik, które możesz sprawdzić TUTAJ.

 

KAMERA 4W1 KENIK KG-D60HD5-Z-I
Porównaj Porównaj produkt
Do ulubionych Dodaj do ulubionych
Porównaj Porównaj produkt
 • Nowy
Dostępny

KAMERA 4W1 KENIK KG-D60HD5-Z-I

(1)
Nr kat: 29107
669,99 zł
 • Rozdzielczość kamery: 5MPX
 • Widoczność w nocy: 60.00 m
 • Kąt widzenia: 94°
Darmowa dostawa
Kup teraz a otrzymasz za 2 dni
Sprawdź dostęp w sklepach
Dostępny
669,99 zł
Odroczone płatności
30 dni
KAMERA 4W1 KENIK KG-L14HD5-V3
Porównaj Porównaj produkt
Do ulubionych Dodaj do ulubionych
Porównaj Porównaj produkt
 • Nowy
Dostępny

KAMERA 4W1 KENIK KG-L14HD5-V3

(0)
Nr kat: 35659
289,99 zł
 • Rozdzielczość kamery: 5MPX
 • Widoczność w nocy: 30.00 m
 • Kąt widzenia: 100°
Dostawa od 7,99 zł
Kup teraz a otrzymasz za 2 dni
Sprawdź dostęp w sklepach
Dostępny
289,99 zł
Odroczone płatności
30 dni
 • Nowość
KAMERA IP KENIK KG-5430DAS-IL (2.8mm)
Porównaj Porównaj produkt
Do ulubionych Dodaj do ulubionych
Porównaj Porównaj produkt
 • Nowy
 • Nowość
Dostępny

KAMERA IP KENIK KG-5430DAS-IL (2.8mm)

(0)
Nr kat: 41702
839,99 zł
 • Rozdzielczość kamery: 5MPX
 • Widoczność w nocy: 30.00 m
 • Kąt widzenia: 112°
 • Obsługa WiFi: Nie
Darmowa dostawa
Kup teraz a otrzymasz za 2 dni
Sprawdź dostęp w sklepach
Dostępny
839,99 zł
Odroczone płatności
30 dni
KAMERA IP KENIK KG-8370TZAS-IL
Porównaj Porównaj produkt
Do ulubionych Dodaj do ulubionych
Porównaj Porównaj produkt
 • Nowy
Dostępny

KAMERA IP KENIK KG-8370TZAS-IL

(0)
Nr kat: 41056
1 999,99 zł
 • Rozdzielczość kamery: 8MPX (4K)
 • Widoczność w nocy: 70.00 m
 • Kąt widzenia: 108° - 34°
 • Obsługa WiFi: Nie
Darmowa dostawa
Kup teraz a otrzymasz za 2 dni
Sprawdź dostęp w sklepach
Dostępny
1 999,99 zł
Odroczone płatności
30 dni

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie