Ranking TOP 3 - Systemy alarmowe do domu.

Zestawy alarmowe domowe. Ranking - TOP 3

Alarm domowy. Co to jest i jak działa?

Niezależnie czy dopiero budujesz dom, czy zastanawiasz się nad jego kupnem, system alarmowy powinien znaleźć się w podstawowych elementach zabezpieczenia Twojego mienia. Alarm domowy można zainstalować zarówno w mieszkaniu, jak i sporej wielkości domu jednorodzinnym.

Jego działanie opiera się na prostej zasadzie. Kiedy wychodzimy z domu i włączamy alarm, czujnik ruchu ma za zadanie wykryć najmniejszy ruch. Emituje on strumień światła podczerwonego, każdorazowe jego naruszenie wysyła sygnał do centrali i włącza cały system alarmowy. Warto postawić na kilka czujników, aby rejestrowały nie tylko drzwi, ale i okna oraz drzwi balkonowe czy na taras. Oprócz włączenia się sygnału alarmowego świetlnego i dźwiękowego otrzymasz też powiadomienie na swój smartfon. Informacja może być wysłana także do firmy ochroniarskiej. W przypadku wybierania alarmu bezprzewodowego WiFi i połączenia go z innymi urządzeniami smart home zyskujesz o wiele więcej. Monitoring może zarejestrować detale włamywacza, alarm powiadomi Cię i wszystkich wokół, że coś się dzieje. Jeśli posiadasz inteligentne rolety i oświetlenie, to również rolety mogą zostać opuszczone, blokując jednocześnie wejście do domu. Alarm bezprzewodowy daje bardzo dużo możliwości zabezpieczenia się przed włamaniem czy próbami wandalizmu.

 • w domu

Jeśli jesteśmy wewnątrz mieszkania lub domu, czuwanie w systemie jest wyłączone. Cały zestaw alarmowy jest jednak podłączony wciąż do prądu, ale nie wykrywa ruchu i nie wysyła powiadomień o włamaniu.

 • wychodzimy z domu

Podczas wejścia do domu czujka rejestruje nasze wejście. Mamy kilkanaście sekund na wpisanie PINu i rozbrojenie alarmu. Zazwyczaj jest to około 15 sekund.

 • jesteśmy poza domem

Przed wyjściem z mieszkania lub domu należy wpisać PIN i uzbroić system alarmowy. Od momentu wpisania PINu mamy kilkanaście sekund na opuszczenie posesji, jeśli zostaniemy dłużej, alarm włączy się automatycznie.

System alarmowy. Z czego się składa?

Systemy alarmowe możemy obecnie podzielić na alarmy bezprzewodowe oraz te połączone okablowaniem. Zaletą alarmów bezprzewodowych jest to, że potencjalny włamywacz musi się bardziej natrudzić, aby go uszkodzić. W przypadku analogowego alarmu przecięcie kabli odłącza cały system. Patrząc całościowo, system alarmowy powinien składać się z następujących części:

 • Sygnalizator

Zapewnia on sygnał świetlny i akustyczny. Powinien być zainstalowany na zewnątrz budynku, aby informować o potencjalnym włamaniu.

 • Centrala alarmowa

Jest to cały mózg systemu alarmowego. Odbiera ona sygnały ze wszystkich zainstalowanych czujek PIR za pomocą okablowania lub łącza radiowego. To właśnie centrala uruchamia syrenę alarmową oraz powiadamia właściciela o zaistniałej sytuacji dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu.

 • Manipulator

Panel do sterowania funkcjami systemu alarmowego. Warto zamontować go niedaleko wejścia do domu. Za jego pomocą uzbraja i rozbraja się posiadany alarm. Można także podłączyć do niego inne produkty typu smart.

 • Czujki PIR

Są to czujki bardziej nowoczesne niż klasyczne czujniki ruchu. Czujki PIR wychwytują zmiany cieplne w otoczeniu. Wyłapuje ruch potencjalnego włamywacza na podstawie zmiany temperatury w danym obrębie.

 • Akumulator

Zasilanie awaryjne. Akumulator zapewnia dodatkową energię w przypadku, gdy zabraknie zasilania.

 • Transformator

Służy głównie do obniżenia napięć sieciowych.

 • Antena GSM

Pozwala ona na sterowanie alarmem bezprzewodowym z urządzenia mobilnego. Jeśli masz zainstalowaną aplikację i aktywną antenę GSM, to możesz zarządzać alarmem z każdego miejsca.

Warto raz jeszcze wspomnieć, że systemy alarmowe dzielimy na:

 • Alarmy domowe bezprzewodowe - alarm bezprzewodowy bywa, że złożony jest z nieco droższych elementów. W zamian możemy zaoszczędzić na montażu i ewentualnym remoncie elewacji i miejsc, gdzie alarm został zainstalowany. Alarm bezprzewodowy nadaje się zwłaszcza do mieszkań po remoncie, ale także ze stabilnym łączem radiowym oraz WiFi. Oczywiście istnieje ryzyko, że potencjalny włamywacz będzie posiadać urządzenie zakłócające, jednak już teraz możesz znaleźć na rynku zestawy alarmowe ze specjalnymi zabezpieczeniami przed takimi próbami.
 • Alarmy domowe przewodowe - zestaw alarmowy składa się m.in. z czujek PIR, centrali, manipulatora, transformatora, akumulatora czy sygnalizatora, które połączone są za pomocą okablowania. Może zdarzyć się, że jest on tańszy od alarmu bezprzewodowego, jednak mamy większą możliwość ukrycia kabli, szczególnie kiedy montujemy system podczas remontu.

W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na dany rodzaj. Jeśli stawiamy na unowocześnienie naszego domu, to alarm bezprzewodowy będzie praktyczną opcją smart.

Wybieramy zestaw alarmowy do domu

Wybraliśmy 3 zestawy alarmowe do domu w zbliżonej cenie. Są to zestawy, które klienci kupowali najczęściej w roku 2023. Przedział cenowy oscyluje między 1100 a 1350 zł. Porównaliśmy alarmy bezprzewodowe oraz przewodowe, a poniżej znajdziecie najważniejsze informacje.

Zestaw alarmowy ELMES ELECTRONIC 

To jeden z tańszych zestawów, które można znaleźć w naszym sklepie. Jest to alarm bezprzewodowy zbudowany z polskich produktów. W składELMES ELECTRONIC wchodzą oprócz centrali, cztery czujki PIR, które mają funkcję wykluczania zwierzęcia do 20 kg. Jest to niezwykle pożyteczna opcja, ponieważ pozwala uniknąć fałszywych powiadomień. Dotykowy tradycyjny manipulator jest niezwykle użyteczny. Posiada fizyczne przyciski, dzięki czemu w przypadku zawieszenia się ekranu LCD nadal możesz uzbroić i rozbroić urządzenie. Jeśli nastąpiłoby zbicie dotykowego ekranu, tracimy możliwość zarządzania systemem.

Do tego zestawu alarmowego otrzymamy 2 piloty, którym możemy dodatkowo zarządzać systemem. W przypadku, gdy chcemy rozbudować alarm bezprzewodowy, to decydując się na zakup tego zestawu, mamy możliwość podłączenia do 32 czujników. To wręcz idealne rozwiązanie, ponieważ możemy zamontować czujki PIR w okolicy każdego okna, drzwi, w piwnicy i innych miejscach, przez które mógłby wejść potencjalny złodziej.

Zasięg komunikacji bezprzewodowej centrali i czujników ruchu to między 50 a 100 metrów. Zasięg detekcji bezprzewodowych czujników ruchu PIR ELMES PTX50 to 15 metrów każdy, więc bez problemu można rozmieścić je w całym domu i zabezpieczyć nieruchomość. Dodatkowo masz możliwość ustawienia czasu na uzbrojenie i rozbrojenie systemu między 0 a 99 sekund.

Głośność syreny alarmowej oscyluje na poziomie ok. 92 dB., który można porównać do hałasu, jaki daje ruch uliczny.

alarm

W pakiecie znajdziesz:

 • 1 x Centrala alarmowa ELMES CB32GN
 • 2 x Pilotów DWB-100HT;
 • 4 x Czujki bezprzewodowe Pir Elmes PTX50;
 • 1 x Sygnalizator bezprzewodowy zewnętrzny Elmes WSS;
 • 1 x Wkrętak płaski precyzyjny 2,5 x 50mm Wiha PicoFinish 260P KENIK MKT35

Zestaw alarmowy SATEL 

Kolejnym zestawem, który cieszył się popularnością wśród naszych klientów był system marki SATEL. Ten przewodowy system alarmowy kupisz już za mniej niż 1300 zł. W porównaniu do pozostałych systemów tutaj producent zapewni Ci okres gwarancji o 12 miesięcy dłuższy - 36 miesięcy na każdy z elementów. SATEL to zestaw przewodowy, który montuje się na ścianie. Dla ukrycia kabli możemy użyć listew maskujących, szczególnie wewnątrz domu. Zasięg detekcji czujników ruchu w tym przypadku to 15 metrów.

W przypadku tego systemu możemy go rozbudować o 16 czujek, co daje nieco mniej możliwości (poprzedni model do 32 sztuk), dlatego ten komplet sprawdzi się do mniejszego domu bądź mieszkania w domu wielorodzinnym. Zdecydowanym plusem jest to, że czujki te to model PIR PET. Wykluczą one z detekcji zwierzęta do masy 20 kg. Manipulator to również tradycyjne dotykowe urządzenie jak w poprzednim modelu.

Coś, co wyróżnia ten system alarmowy to dedykowana aplikacja PERFECTA CONTROL, dzięki której możesz zarządzać swoim alarmem domowym z każdego miejsca, nawet jeśli nie ma Cię w domu. Dodatkowo poziom głośności tutaj to aż 120 dB., czyli na poziomie hałasu pochodzącego ze śmigieł helikoptera.

zestawy-alarmowe

W pakiecie znajdziesz:

 • 1 x Zestaw Satel PERFECTA 16 SET-A (płyta główna, antena, obudowa)
 • 1 x Manipulator SATEL PERFECTA PRF-LCD
 • 4 x Czujki ruchu PIR SATEL AQUA PLUS
 • 1 x Akumulator SECURBAT 12V 7Ah
 • 1 x SYGNALIZATOR SATEL SPL-5010 R
 • 1 x TRANSFORMATOR Pulsar AWT468
 • 1 x Wkrętak płaski SATEL SDR-18

Zestaw alarmowy ROPAM 

Zestaw od producenta ROPAM to najdroższy z prezentowanych (ale spokojnie znajdziecie jeszcze zestawy ponad 4 tys.) System alarmowy w tym przypadku to system hybrydowy. Centrala to połączenie systemu przewodowego z system bezprzewodowy Aero.

Monitor LCD „TouchPanel” to ponad 4,3 cale dotykowego ekranu, z którego możesz zarządzać alarmem, ale i pozostałymi elementami, które sparujesz z panelem w wersji smart home. Monitor posiada o wiele więcej możliwości niż w przypadku poprzednich propozycji. Interaktywne graficzne menu możesz uzupełnić o funkcję termostatu, kalendarz czy sparowanie z aplikacją mobilną. Jeśli jednak ktoś nawet przypadkowo uszkodzi ekran, możesz utracić dostęp do kontrolowania alarmem.

W komplecie znajdziesz 4 przewodowe czujki HIKVISION DS-PDP18-EG2(P), ale możesz rozbudować cały zestaw do 32 czujek PIR. Zasięg detekcji czujki to 18 metrów, więc jeśli posiadasz sporej wielkości dom, to zestaw ROPAM będzie bardzo dobrym wyborem.

Poziom głośności to maksymalnie 80 dB. W porównaniu z innymi hałasami porównać to można do klaksonu samochodowego.

system-alarmowy

W pakiecie znajdziesz:

 • 1 x Centrala alarmowa Ropam NeoGSM-IP SMA;
 • 1 x Obudowa Ropam bez trans. O-R3P PLASTIK ABS
 • 1 x Manipulator dotykowy ROPAM TPR-4BS OptimaGSM, NeoGSM-IP
 • 1 x Sygnalizator wewnętrzny BEEWELL SW (sv-103)
 • 4 x Czujki ruchu PIR Hikivison DS-PDP18-EG2(P)
 • 1 x Akumulator SECURBAT 12V 7Ah
 • 1 x Transformator Pulsar AWT150 TRP 40V/16A/18A

Podsumowanie zestawów alarmowych

Podsumowując powyższe informacje, mamy kilka wniosków. Każdy z podanych kompletów ma swoje plusy i minusy. Możemy kierować się ceną, łatwością montażu czy innymi parametrami, jednak warto skupić się na tym, do czego będziemy potrzebować danego alarmu.

 1. Jeśli mamy ograniczony budżet lub zależy nam na montażu, który nie rozniesie naszego domu w pył, postawmy na ELMES ELECTRONIC. Jak na bezprzewodowy system cena jest dość atrakcyjna
 2. W przypadku, gdy posiadamy elementy smart home (np. zestaw monitoringu IP) i chcemy dołączyć do tego alarm, wybierzmy ROPAM. Dzięki dotykowemu ekranowi możesz połączyć wszystkie elementy w jednym miejscu. Zestaw ten sprawdzi się także w przypadku dość dużego domu - max. 32 czujki z zasięgiem 18 metrów-.
 3. Gdy zależy Ci na głośnym alarmie, przedłużonej gwarancji i szukasz zestawu, którego okablowanie z łatwością ukryjesz podczas niewielkiego remontu, to warto wybrać SATEL.

Trudno wskazać jeden najlepszy we wszystkim zestaw, który odpowiadałby parametrami każdemu z nas. Dlatego wskazaliśmy powyższe 3 komplety w dość rozsądnych cenach, z których możemy wybrać coś dla siebie.

ZESTAW ELMES DO MIESZKANIA 4 czujki
Porównaj Porównaj produkt
Do ulubionych Dodaj do ulubionych
Porównaj Porównaj produkt
 • Nowy
Ostatnie sztuki

ZESTAW ELMES DO MIESZKANIA 4 czujki

(0)
Nr kat: EL002
1 100,03 zł
Darmowa dostawa
Kup teraz a otrzymasz za 2 dni
Sprawdź dostęp w sklepach
Ostatnie sztuki
1 100,03 zł
Odroczone płatności
30 dni
ZESTAW ROPAM NEOGSM-IP DO MIESZKANIA + 4 czujki
Porównaj Porównaj produkt
Do ulubionych Dodaj do ulubionych
Porównaj Porównaj produkt
 • Nowy
Ostatnie sztuki

ZESTAW ROPAM NEOGSM-IP DO MIESZKANIA + 4 czujki

(0)
Nr kat: ROPAM02
1 340,00 zł
Darmowa dostawa
Kup teraz a otrzymasz za 2 dni
Sprawdź dostęp w sklepach
Ostatnie sztuki
1 340,00 zł
Odroczone płatności
30 dni
Monika Bienias-Łocheńska

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...