RANKING TOP3 - Kamera zewnętrzna na podwórko

Kamera zewnętrzna na podwórko. Praktyczne uzupełnienie zestawu monitoringu.

Kamery obrotowe czy stacjonarne? Co wybrać zestawu monitoringu domu?

Kiedy wybieramy zestaw do monitoringu domu, warto zastanowić się nie tylko nad ilością kamer IP, ale też ich rodzajem. Kamery stacjonarne, tzn. te, które obejmują swoim obiektywem wskazany teren bez możliwości obrotu, sprawdzą się w domu i mieszkaniu. Szeroki kąt widzenia i odpowiednia odległość montażu sprawią, że bez problemu uzyskamy dobrej jakości obraz z wnętrza pomieszczenia. Kamery obrotowe do monitoringu IP będą bardzo dobrym wyborem, jeśli szukasz urządzenia, które obejmie swoim zasięgiem większy teren. Przykładowo montując kamerę obrotową na rogu dachu lub budynku, urządzenie będzie w stanie objąć wizją większy obszar dzięki ruchomemu obiektywowi. Ten typ kamery może obracać się nawet do 360 stopni.

Kamera zewnętrzna IP na podwórko - co powinna posiadać?

Wybierając kamerę zewnętrzną, należy zwrócić uwagę jej konstrukcję oraz funkcje, które sprawdzą się szczególnie w urządzeniach działających na zewnątrz domu.

 • Wytrzymała obudowa (metal, wytrzymałe wysokogatunkowe tworzywo)

Obudowa i ewentualny klosz muszą być niezwykle wytrzymałe. Kamery zewnętrzne szczególnie narażone są na wandalizm oraz uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza podczas prób włamań. Obudowa powinna być metalowa lub z elementami wysokogatunkowego tworzywa odpornego na zniszczenie, zgniecenia czy uderzenia ciężkimi przedmiotami, tj. młotek czy kamień.

 • Wodo- i pyłoszczelność

Jeśli zależy nam na kamerze IP, która wytrzyma każde warunki atmosferyczne, wybierzmy urządzenie, które wytrzyma niejedną burzę. Ulewny deszcz, unoszący się kurz czy pył w powietrzu nie powinny mieć możliwości przedostania się do wnętrza kamery i wpływu na jej pracę. Przeglądając ofertę kamer zewnętrznych do zestawu monitoringu starajmy się wybierać te z klasyfikacją IP66 i wyżej. IP69 to najwyższe zabezpieczenia, które można znaleźć z naszych kamerach np. w kamerze mobilnej.

 • Motozoom i dobra rozdzielczość kamery

Gdy zależy nam na bardzo dobrej jakości obrazu i dostrzeżeniu każdego szczegółu na danym terenie, to kamera z motozoomem będzie bardzo praktyczną opcją. Pozwala on na swobodną regulację kąta widzenia oraz przybliżenia obrazu.

 • Tryb nocny

To kolejna bardzo istotna funkcja, która jest nieodzowna w każdej kamerze zewnętrznej. Jeśli chcemy, aby kamera IP swoim zasięgiem obejmowała większy obszar, postawmy na kamery, gdzie noktowizja sięga przynajmniej 30 metrów. Możemy również postawić na kamerę z podświetleniem, co zapewni uruchomienie się oświetlenia w nocy lub przy bardzo słabych warunkach atmosferycznych.

 • Kompatybilność z systemami alarmowymi

Jeśli zależy nam na zbudowaniu zestawu do monitoringu IP domu z prawdziwego zdarzenia, to kamera zewnętrzna powinna łatwo połączyć się z pozostałymi elementami monitoringu IP. Kamera taka również powinna być łatwo dostępna do systemu alarmowego. Połączenie alarmu z kamerą IP to niezwykle przydatna opcja. W momencie, gdy kamera wykryje podejrzane zachowanie na terenie Twojej posesji lub firmy od razu wyśle komunikat na Twój smartfon oraz uruchomi system alarmowy z syreną włącznie.

 • Rozwiązania AI: detekcja ruchu, przekroczenie linii, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych

Rozwiązania sztucznej inteligencji to ogromnie przydatna funkcja, bez której wciąż potrzebowalibyśmy przynajmniej jednej osoby obsługującą zestaw do monitoringu IP nawet w domu. Dzięki AI nasza kamera zaraz po wykryciu osoby, której nie powinno być wokół naszego domu, zarejestruje wszystkie szczegóły, wyśle nam informację poprzez dedykowaną aplikację w telefonie lub innym urządzeniu mobilnym.

 • Zabezpieczenie systemu hasłem

Szczególnie biorąc pod uwagę to, że kamera pracować może na bazie lokalnej sieci czy sygnale WiFi, należy pamiętać, aby cały zestaw monitoringu zabezpieczyć hasłem, które będzie ciężkie do złamania dla osoby z zewnątrz.

Dlaczego warto rozbudować monitoring domu o kamerę zewnętrzną?

Zestaw do monitoringu IP to bardzo dobra forma zabezpieczenia mieszkania, domu, firmy i nie tylko. Kamera zewnętrzna to bardzo dobre uzupełnienie monitoringu IP do domu, ponieważ oprócz podglądu z kamer w domu posiadać będziemy również podgląd z tego, co dzieje się wokół. Zestaw monitoringu zamontowany na budynku jeszcze przed ewentualnym włamaniem zaalarmuje nas, że może dziać się coś niedobrego. Ponadto zestaw monitoringu wzbogacony o kamerę zewnętrzną zapewni nam:

 • Zwiększone poczucie bezpieczeństwa

Obecność kamer może odstraszać potencjalnych włamywaczy i intruzów. Zapewni nam to większe poczucie bezpieczeństwa i pewność, że nawet jeśli będziemy daleko od domu to nasi bliscy i nasze mienie będzie zabezpieczone.

 • Monitorowanie otoczenia

Kamery zainstalowane na zewnątrz pozwalają nam na stałe monitorowanie otoczenia nieruchomości. Pozwala to na szybką reakcję w przypadku podejrzanych lub niebezpiecznych sytuacji. Nawet jeśli nasz dom nie będzie celem ataku, to nasze kamery mogą zarejestrować ważne informacje o działaniach wokół naszej posesji.

 • Dostęp zdalny

Dedykowana aplikacja to rewelacyjne rozwiązanie. Będąc wiele kilometrów od domu, możemy mieć podgląd na to, co dzieje się przy budynku. Ponadto aplikacja umożliwia zarządzanie nagraniami, wykonywanie zdjęć czy udostępnianie podglądu.

 • Dowody w przypadku incydentów

Nagrania z kamer zewnętrznych bardzo często służą jako dowody przestępstwa. Dane zarejestrowane na nagraniach pozwalają na identyfikację podejrzanych i mogą być wykorzystane w postępowaniach sądowych.

 • Monitorowanie dostaw i gości

Czy zdarzyło Ci się czekać na kuriera z paczką, jednocześnie mając problem z dodzwonieniem się do niego? Kamera zewnętrzna, szczególnie ze wbudowanym głośnikiem i mikrofonem to idealne narzędzie do komunikacji z osobami znajdującymi się w zasięgu kamery. Również, jeśli odwiedzi nas sąsiad, to nasza kamera IP to zarejestruje i wyśle nam powiadomienie.

Moglibyśmy wymienić jeszcze kilka funkcji, które zapewnia kamera zewnętrzna na podwórko. Jednak większość z nich sprowadza się głównie do podniesienia poziomu bezpieczeństwa naszego i osób przebywających w nieruchomości.

Modele, które były najczęściej polecane przez naszych klientów w ostatnim miesiącu:

Kamera IP Imou Cruiser Dual 10MP (5MP + 5MP) IPC-S7XP-10M0WED-0360B

Pierwsza kamera, która zdobyła zaufanie naszych klientów to model Imou z dwoma obiektywami. Urządzenie to prawie połączenie dwóch kamer w jednej. Jeden nieruchomy obiektyw jest w stanie stale monitorować dany obszar. Spodnia część kamery dzięki możliwości obrotu z drugim obiektywem, będzie zapewniać podgląd z terenu w zasięgu 360 stopni w poziomie i 90 stopniach w pionie. I tak ustawiając kamerę, aby obserwowała garaż, mamy możliwość podglądu nie tylko stricte garażu, ale i terenu wokół niego. Oba obiektywy mają po 5 MP rozdzielczości, co zapewnia wysokiej jakości obraz.

kamera-obrotowa

Dodatkowo 8-krotny zoom cyfrowy pozwoli na sprawdzenie najmniejszego szczegółu z danego terenu. Warto podkreślić, że kamera wyłapuje sylwetkę ludzką w odległości 22 metrów i pojazdów do aż 44 metrów, co jak na kamerę ze średniej półki cenowej to naprawdę coś. Śledzenie ruchu pozwala na automatyczne uruchomienie kamery i podążanie za człowiekiem czy pojazdem, a przy tym wysłanie informacji o tym fakcie na nasz telefon dzięki dedykowanej aplikacji. Ponadto dzięki wysokiej szczelności (IP66) jest ona wytrzymała na warunki atmosferyczne.

Jeśli zależy nam na szczególnym monitorowaniu terenu w nocy, to kamera Imou posiada aż 4 tryby nocnego widzenia i sprawdzi się do tego idealnie!

 • Smart Mode
 • Full-color Mode
 • IR Mode
 • Off Mode

kamera-zewnetrzna-imou

Warto wspomnieć, że ten element zestawu do monitoringu ma 3 możliwości zapisu danych. Możemy zdecydować się na tradycyjny rejestrator IP, ale też wybrać zapis i archiwizację w chmurze. Kamera posiada również wejście na kartę microSD do 256 BG, więc zapisując dane na karcie, w każdej chwili możemy ją przełożyć do komputera i swobodnie przeglądać czy zgrywać interesujące nas obrazy.

Nie możemy nie wspomnieć o wbudowanej syrenie alarmowej, co sprawdza się idealnie, jeśli nie posiadamy jeszcze systemu alarmowego. Syrena jest dość głośna i wynosi 110 dB., co jest zbliżone do hałasu piły łańcuchowej. Taki dźwięk z pewnością zaalarmuje sąsiadów i wszystkie osoby wokół Twojej nieruchomości.

W zestawie znajdziesz: 1x kamera, 1x przewodnik użytkownika, 1x zasilacz, 1x szablon montażowy, 1x wodoodporna złączka, 1x zestaw śrub i kołków montażowych

KAMERA IP KENIK KG-4230DAS-IL-G (2.8mm)

Choć kamera marki Kenik jest fizycznie nieco mniejsza od poprzedniej, to bardzo dobrze sprawdza się w zestawie do monitoringu IP na zewnątrz. Powiedzielibyśmy nawet, że jej mniejsze rozmiary są nawet zaletą, chociażby ze względu na to, że jest małowidoczna dla niewprawnego oka. Szczególnie ciemniejsza barwa idealnie wpasowuje się w kolorową elewację budynku.

kenik-kamera

Kamera idealnie sprawdzi się w trudniejszych warunkach atmosferycznych. Posiada wyższą klasę szczelności, szczególnie pod kątem zmoczenia (IP67), przez co może być wystawiona na ulewny deszcz bez najmniejszego problemu. Funkcja DEFOG również pozwala eliminować negatywny wpływ pogody, dzięki czemu obraz jest bardziej wyrazisty. Rozdzielczość obrazu jest bardzo dobra i wynosi 4 MPX (2 K) z prędkością 20 klatek na sekundę. Dodatkowo kompresja formatu H.265+ pozwala na oszczędzenie miejsca przy większej ilości danych. Podobnie jak w Imou tak i w tym modelu mamy trzy możliwości zapisu.

starlight

Dzięki zastosowaniu przetwornika SONY Starvis technologia STARLIGHT pozwala na podgląd obrazu nocą w kolorze. Widok w nocy Smart IR sięga aż 30 metrów, więc zobaczysz wszystko w tym zasięgu wokół swojego domu. Ponadto funkcja SMD, czyli detekcji ruchu pozwoli oszczędzić Ci fałszywych alarmów i rejestrowania jedynie ludzi aniżeli bujających się gałęzi na wietrze.

Podkreślić musimy fakt, że kamera zasilana jest przez PoE, dzięki czemu nie musisz martwić się dodatkowymi kablami!

W zestawie znajdziesz: 1x kamera, 1x przewodnik użytkownika, 1x szablon montażowy, 1x wodoodporna złączka, 1x zestaw kołków i śrub montażowych

Kamera IP Hilook by Hikvision obrotowa PTZ 4MP PTZ-C4MP

kamera-ptz

Jakiś czas temu recenzowaliśmy tę kamerę IP i wielu osobom przypadła ona do gustu dlatego tez znalazła się ona w tym rankingu. Kamera marki Hilook od Hikvision to niezwykle wytrzymałe urządzenie z zestawu monitoringu, który wytrzyma ekstremalne warunki. Ta kamera IP oprócz swojej klasy szczelności na poziomie IP69 posiada także najwyższy stopień wytrzymałości mechanicznej (IK10). Mocna obudowa i klosz są w stanie wytrzymać uderzenie o mocy 20 J, czyli uderzenie narzędzia o warze 5 kg z odległości około pół metra. Gdy włamywacz zechce zniszczyć kamerę, to będzie musiał się nieźle natrudzić. Jeśli szukasz bardzo wytrzymałej kamery IP, to ten model będzie perfekcyjnym rozwiązaniem za rozsądne pieniądze.

zoom

Bardzo dużą zaletą tej kamery jest 4-krotny zoom optyczny i 16-krotny zoom cyfrowy, a rozdzielczość 4 PMX zapewni Ci wyrazisty obraz nawet z dużej odległości. Zmienny obiektyw może działać w ustawieniach między 2,8 do nawet 12 mm. Ta obrotowa kamera zewnętrzna jest bardzo dobrym wyborem też, jeśli posiadamy już urządzenia marki Hikvision. Dzięki oprogramowaniu Hik-Connect mamy możliwość sparowania zestawu monitoringu np. z systemem alarmowym czy inteligentnym oświetleniem.

Inteligentna analiza obrazu pozwala uniknąć fałszywych alarmów, a wbudowany mikrofon zapewnia komunikację z osobą, która znajduje się w zasięgu kamery IP. Widzenie nocne sięga aż 20 metrów, a dzięki technologii EXIR (zapewnia ona równomierne rozłożenie oświetlenia) nie musimy martwić się o niedoświetlone obszary w zasięgu 355 stopni w poziomie i 90 w pionie. Co ważne klosz to tzw. Black Glass, który skutecznie ukrywa diody podczerwieni, przez co potencjalny złodziej nie wie, że jest nagrywany nawet w nocy.

Dużym plusem tej kamery jest wejście na kartę micro SD do 256 GB, dzięki czemu możesz uzyskać niezależny zestaw monitoringu złożony jedynie z jednego urządzenia. Podobną opcję posiada model Imou. Należy jednak pamiętać, że na karcie zapiszemy znacznie mniej danych, niż w przypadku, gdybyśmy posiadali rejestrator z dyskiem np. 1 TB.

W zestawie znajdziesz: 1x kamera, 1x przewodnik użytkownika, 1x wodoodporna złączka, 1x zestaw kołków i śrub montażowych

Kamera zewnętrzna - podsumowanie

Podczas rozbudowy zestawu do monitoringu IP kamera zewnętrzna jest nieodłącznym elementem zabezpieczającym naszą nieruchomość, niezależnie czy mowa o domu, czy też firmie. Kamera IP zainstalowana na zewnątrz nieruchomości podniesie nasz komfort i zapewni spokój. W przypadku, gdy pojawią się podejrzane sytuacje zewnętrzny zestaw do monitoringu w postaci jednej lub więcej kamer to źródło wiarygodnych danych. Zarejestrowany obraz i nagranie audio z monitoringu IP pozwoli nam dowodzić swoich praw podczas przesłuchania policji czy sprawy w sądzie.

Pamiętajmy, że wybierając kamerę IP, którą chcemy zainstalować na dworze, powinniśmy kierować się jej odpornością m.in. na warunki atmosferyczne. Warto zdecydować się na kamerę, która posiada wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Tutaj dobrze sprawdzi się model kamery IP Hilook by Hikvision obrotowa PTZ 4MP PTZ-C4MP. 

Dla wszystkich tych, którzy szukają kamery IP z szerokim polem widzenia, ale i wbudowaną syreną alarmową to model kamery IP Imou Cruiser Dual 10MP (5MP + 5MP) IPC-S7XP-10M0WED-0360B będzie pasował idealnie. Możesz tutaj zaoszczędzić na systemie alarmowym ;)

Jeśli szukamy kamery, która wytrzyma niemal każde warunki pogodowe, w tym niejedną burzę piaskową czy ulewne deszcze to model kamery IP KENIK KG-4230DAS-IL-G (2.8mm).

 • -5,16 zł
Kamera IP Hilook by Hikvision obrotowa PTZ 4MP PTZ-C4MP
Porównaj Porównaj produkt
Do ulubionych Dodaj do ulubionych
Porównaj Porównaj produkt
 • -5,16 zł
 • Nowy
Dostępny

Kamera IP Hilook by Hikvision obrotowa PTZ 4MP PTZ-C4MP

(0)
Nr kat: 43648
654,16 zł
649,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed promocją: 613,42 zł
 • Rozdzielczość kamery: 4MPX (2K)
 • Widoczność w nocy: 20.00 m
 • Kąt widzenia: 119°
 • Obsługa WiFi: Nie
Darmowa dostawa
Kup teraz a otrzymasz za 4 dni
Sprawdź dostęp w sklepach
Dostępny
654,16 zł
649,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed promocją: 613,42 zł
Odroczone płatności
30 dni
Kamera IP Imou Cruiser Dual 10MP (5MP + 5MP)
Porównaj Porównaj produkt
Do ulubionych Dodaj do ulubionych
Porównaj Porównaj produkt
 • Nowy
Dostępny

Kamera IP Imou Cruiser Dual 10MP (5MP + 5MP)

(0)
Nr kat: 44017
442,07 zł
 • Rozdzielczość kamery: 5MPX
 • Widoczność w nocy: 30.00 m
 • Kąt widzenia: 78°
 • Obsługa WiFi: Tak
Darmowa dostawa
Kup teraz a otrzymasz za 4 dni
Sprawdź dostęp w sklepach
Dostępny
442,07 zł
Odroczone płatności
30 dni
 • Obecnie brak na stanie
KAMERA IP KENIK KG-4230DAS-IL-G (2.8mm)
Porównaj Porównaj produkt
Do ulubionych Dodaj do ulubionych
Porównaj Porównaj produkt
 • Nowy
 • Obecnie brak na stanie
Niedostępny

KAMERA IP KENIK KG-4230DAS-IL-G (2.8mm)

(0)
Nr kat: 37603
659,99 zł
 • Rozdzielczość kamery: 4MPX (2K)
 • Widoczność w nocy: 30.00 m
 • Kąt widzenia: 104°
 • Obsługa WiFi: Nie
Sprawdź dostęp w sklepach
Niedostępny
659,99 zł
Odroczone płatności
30 dni

Zainteresował Cię ten produkt? Kliknij poniżej, a poinformujemy Cię, kiedy będzie można go zamówić.

Monika Bienias-Łocheńska

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie