Jaki alarm do piwnicy?

Dobierając zabezpieczenie do piwnicy najlepiej wcześniej oszacować wartość przechowywanych w niej przedmiotów. Jeśli piwnica pełni rolę spiżarni, a przetwory to najbardziej wartościowe produkty jakie składujemy, może zamiast systemu alarmowego wystarczą wzmocnione drzwi i solidna kłódka.

W ostatnim czasie policja notuje zwiększoną liczbę kradzieży w piwnicach. Giną przede wszystkim rowery, narty oraz inny sprzęt sportowy, elektronarzędzia, opony samochodowe itp. Złodzieje łatwo przenikają na klatki schodowe, ponieważ pomimo zainstalowanych domofonów, mieszkańcy sami zostawiają otwarte drzwi. W blokach lokatorzy zapominają o zamykaniu drzwi do piwnic, co ułatwia kradzieże. Zabezpieczenie samych piwnic jest często prowizoryczne, drzwi zbite z desek zamknięte na kłódkę.

Tymczasem złodzieje, kradną wszystko co ma jakąkolwiek wartość. Czują się bezkarnie, ponieważ wykrywalność tego typu przestępstw jest niska. Mieszkańcy narzekają na bezczynność policji, tymczasem sami ułatwiają dokonywanie kradzieży.

W przypadku kradzieży, kluczowy jest czas. Im dłużej przestępcy zajmie dostanie się do piwnicy, tym ryzyko, że zostanie nakryty, rośnie. W samej piwnicy również możemy utrudnić kradzież przestępcy. Jeżeli stoją szafki – zamontujmy zamki. Nawet najprostsze zabezpieczenie to cenny czas konieczny na ich sforsowanie. Rowery przypnijmy do solidnej rurki lub zepnijmy razem, pokonanie drzwi, a potem kolejnej blokady może okazać się na tyle ryzykowne, że złodziej zrezygnuje.

Jaki alarm zamontować w piwnicy?

Na początek musimy ustalić czy w piwnicy jest poprowadzone zasilanie. Baterie w systemach alarmowych pełnią funkcję jedynie podtrzymującą. Nawet najprostszy system alarmowy to poważna przeszkoda dla złodzieja okradającego piwnice. Jeśli zapadła decyzja o zainstalowaniu alarmu najlepiej wybrać profesjonalne rozwiązanie z GSM-em, taki alarm zbudowany na module np.: SATEL MICRA wystarczy nam w zupełności, centrala zabudowana w skrzynce zapewni bezpieczeństwo, dodatkowe zasilanie z akumulatora zadba o to, aby po odcięciu zasilania alarm dalej działał. Czujnik ruchu i kontaktron zainstalowane na drzwi zapewnią wykrycie intruza, a dodatkowy czujnik dymu – może okazać się skutecznym rozwiązaniem, dla ochrony całego budynku mieszkalnego w przypadku pożaru zaczynającego się w piwnicy. Ważne, aby zastosować sygnalizator wewnętrzny – emitowany dźwięk jest na tyle nieprzyjemny, że dość szybko złodziej zrezygnuje ze swojego działania, a sąsiedzi będą wiedzieć, że dzieje się coś złego.

Proponowany alarm to podstawowe rozwiązanie renomowanej firmy SATEL. Posiada duże możliwości rozbudowy, jeden czujnik ruchu stanowi skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą. Czujnik ruchu PIR DSC LC-100-PI nie wywoła alarmu w przypadku wykrycia ruchu zwierząt o masie do 25 kg, co zabezpiecza przed fałszywymi powiadomieniami. Centrala z 4 wejściami programowalnymi i 2 wyjściami umożliwia rozbudowę systemu o inne czujniki (kontaktron, czujnik dymu czy zalania).

Kompleksowe usługi montażowe

Poza szeroką ofertą, największą osiągalnością i dostępnością asortymentu, sieć sklepów Eltrox gwarantuje swoim klientom fachową usługę montażu, serwisu i jego konserwacji bez konieczności powierzania prac innym podmiotom w razie konieczności naprawy lub wymiany. Dzięki dobrze prosperującej współpracy z najlepszymi w branży instalatorami na terenie całej Polski, jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować czas dotarcia do klienta.

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92