Wideorejestrator, czyli kamera samochodowa, która zapewni Ci bezpieczeństwo!

Wybór naszych klientów:

MIO MiVue C420 Dual

Kupując samochód niezależnie czy zrobisz to w salonie lub komisie, warto dorzucić praktyczne urządzenie. Wideorejestrator to niewielki, ale obecnie praktycznie niezbędny dodatek w każdym pojeździe. Niezależnie czy pracujesz jako zawodowy kierowca, czy samochód jest Twoim środkiem transportu, kamera samochodowa będzie nieoceniona. Ten niewielki wideorejestrator jazdy zapisze tablicę rejestracyjną czy twarz osoby, która stworzyła niebezpieczeństwo na drodze. Jeśli będziesz uczestnikiem kolizji, to dzięki nagraniom z kamery udowodnisz swoją niewinność. Często bywa, że wideorejestratory są w stanie zastąpić nasz telefon dzięki funkcji GPS, co pozwala bardziej skupić się na jeździe.

Wideorejestrator - krok po kroku

 1. Czym jest wideorejestrator?
 2. Jak działa kamera w samochodzie?
 3. Dlaczego warto kupić?
 4. Czy wideorejestrator działa cały czas?
 5. Jak działa tryb parkingowy?
 6. Czy kamera samochodowa nagrywa też dźwięk?
 7. Gdzie powinna być umieszczona kamera?
 8. Czy można połączyć rejestrator jazdy z telefonem?
 9. Czy wideorejestrator posiada GPS?
 10. Jaki kąt widzenia powinna mieć k. samochodowa?
 11. Jaka powinna być minimalna rozdzielczość?
 12. Jaką kartę pamięci kupić do rejestratora?
 13. Jakie urządzenie do 300 zł wybrać?
 14. Jaką kamerę do 600 zł wziąć pod uwagę?
 15. Xblitz, 70mai, Mi MioVue, Viofo czy Navitel?
 16. Co polecają specjaliści motoryzacji?
 17. Jakie cechy powinna mieć idealna kamera samochodowa?
 18. Podsumowanie

1. Czym jest wideorejestrator?

Kamera samochodowa to niewielkie urządzenie, które pozwoli Ci poczuć się bezpieczniej na drodze. W razie nietypowych zachowań innych uczestników ruchu kamera zarejestruje wszystkie detale. W przypadku kolizji masz dowód swojej niewinności, (czujnik ruchu) automatycznie się aktywuje. Również tryb nocny i parkingowy pozwolą na zapisanie ewentualnego włamania.

2. Jak działa kamera w samochodzie?

Wideorejestrator wykorzystuje samochód/pojazd jako źródło swojego zasilania. W zależności od ustawień kamera samochodowa może nagrywać cały czas lub w konkretnych sytuacjach. Przede wszystkim rejestruje jazdę i to, co dzieje się wokół pojazdu. Specjalny czujnik ruchu wyłapie wszelkie zdarzenia na swojej drodze, zapisując lub nadpisując je w urządzeniu. Zapis może być prowadzony w czasie jazdy, jak i postoju.

3. Dlaczego warto kupić?

Czy kupić? Jak najbardziej TAK. Dlaczego? Kamera samochodowa pobiera niewiele energii. Rozdzielczość nagrań jest wysoka ( nie mniej niż HD, full HD, a odtwarzać możesz nawet 4K). Nie musisz jednak obawiać się o szybkie rozładowanie akumulatora. Przy obecnym zatłoczeniu dróg, wbudowany GPS jest niezwykle praktyczny. Kamera do samochodu dzięki wykryciu ruchu jest nieocenione w przypadku stłuczek czy innych zdarzeń. W zależności od typu kamery możesz rejestrować obraz pod kątem między 120, a nawet 180 stopni.

4. Czy wideorejestrator działa cały czas?

Może on być podłączony na stałe i nagrywać non stop. Może również włączyć się po wykryciu ruchu lub po włączeniu silnika. Wszystko zależy od ustawień, które wybierzesz i rodzaju kamery. Tryb parkingowy pozwoli Ci rejestrować wszystko po pozostawieniu samochodu np. przed domem. Jeśli nie parkujesz w garażu lub w strzeżonym miejscu, warto postawić na tryb parkingowy. Zarejestruje on wszystko, co będzie działo się pod Twoją nieobecność, gdy tylko czujnik wykryje ruch.

5. Jak działa tryb parkingowy?

Kamera samochodowa z trybem parkingowym nagrywa otoczenie samochodu, gdy nie ma nas w pobliżu. Wbudowany czujnik wstrząsów i ruchu niejako informują urządzenie, że coś dzieje się wokół pojazdu. W tym momencie kamera włącza nagrywanie. Jeśli znajdziesz zarysowania czy inne uszkodzenie swojego auta zapis tego, co się stało, znajdziesz na kamerze.

6. Czy kamera samochodowa nagrywa dźwięk?

Większość dostępnych kamer samochodowych na rynku nagrywa dźwięk. Jest to niezwykle pomocne w przypadku niebezpiecznych sytuacji na parkingu, podczas jazdy oraz kolizji na drodze. Takie nagranie może być użyte jak dowód w sądzie. Dla osób, które zawodowo prowadzą auto, proponujemy z naszego sklepu kamery marki 70mai.

7. Gdzie powinna być umieszczona kamera?

Najlepszym miejscem będzie obszar zaraz za lusterkiem wstecznym na przedniej szybie. Rejestrator na tył możesz zamontować na lusterku lub też na tylnej szybie. Warto, aby obie kamery umieścić w miarę wysoko. Dobrze byłoby, aby kąt widzenia mógł objąć to, co dzieje się na drodze. Warto jednak aby obraz też zahaczał o to, co dzieje się w pewnej wysokości nad maską.

8. Czy można połączyć rejestrator jazdy z telefonem?

Tak. Obecnie możesz znaleźć wiele modeli z dedykowaną aplikacją na telefon za pomocą której przez telefon połączysz się z kamerą samochodową np. HIKVISION. Możesz dzięki temu przeglądać nagrania, zgrywać je itp. Aplikacja dostępna jest na urządzenia iOS oraz Android.

9. Czy wideorejestrator posiada GPS?

Niezależnie po który wideorejestrator sięgniemy z dostępnych na rynku, większość z nich będzie miała funkcję GPS. Część nowszych urządzeń oprócz wspomnianej funkcji GPS posiada coś jeszcze. Dzięki łączeniu się z dedykowaną aplikacją w telefonie (WiFi) będzie mogła aktualizować mapy. GPS będzie działać w czasie rzeczywistym, więc kamera nie odtworzy starych komunikatów.

10. Jaki kąt widzenia powinna mieć k. samochodowa?

Kąt widzenia w przypadku ewentualnych wypadków czy włamań do pojazdu jest niezwykle istotny. Im szerszy kąt widzenia, tym większa szansa na zapisanie numeru rejestracyjnego czy twarzy złodzieja. Zazwyczaj urządzenia do rejestracji obrazu posiadają kąt widzenia między 120 a 160/170 stopni. Jedna z naszych najtańszych kamer ma kąt widzenia sięgający już 140 stopni.

11. Jaka powinna być minimalna rozdzielczość?

Minimalną wartością, którą należy rozważyć, jest rozdzielczość przynajmniej HD (High Definition) z klatkażem min 25 kl/s (najlepiej 60). Na rynku dostępne są ponadto:

 • Full HD
 • UWHD
 • QuadHD
 • WQXGA

Oprócz powyższych znajdziesz także urządzenia o rozdzielczości 2k czy 4K rejestrujące przód pojazdu.

Przeglądając ofertę kamer np. z naszego sklepu, warto zwrócić uwagę na tą z większą rozdzielczością. Wideorejestrator ten nagrywa i odtwarza w 4K. Jeśli jednak nie potrzebujesz aż tak dużej dokładności i szukasz czegoś tańszego, to mamy kilka opcji. Zaglądając do naszego sklepu, znajdziesz kamerę, która zapewni Ci odpowiedni kąt widzenia i nagrywanie w rozdzielczości HD z 25 kl/s.

12. Jaką kartę pamięci kupić do rejestratora?

Większość urządzeń dostępnym na rynku posiada wbudowaną kartę pamięci, na której zapisywany jest obraz. Stare rejestry w takim przypadku zostają napisane nowymi nagraniami. Takie zapisywanie określanie jest mianem nagrań w pętli. Dostępne są jednak modele kamer ze slotem na kartę. Wystarczy rzucić okiem na wytyczne. W zależności od modelu możesz użyć karty o pojemności:

 • 64 GB zazwyczaj wybierane są do kamery nagrywającej jedynie przód samochodu
 • 125 GB
 • 256 GB lub 512 GB będą optymalne, szczególnie jeśli używasz trybu parkingowego

Możesz sięgnąć nawet po odtwarzanie HD, wybierz jednak odtwarzanie większej ilości klatek.

13. Jakie urządzenie do 300 zł wybrać?

Zaglądając do naszego sklepu, możesz znaleźć kilka urządzeń do tej kwoty. Na przykład kamera 70mai, która po zamontowaniu jest prawie niewidoczna, co jest ogromną zaletą. Dzięki temu możesz rejestrować wszystkie zdarzenia i zachowania innych kierowców. Posiada też nagrywanie poklatkowe, dzięki któremu dostrzeżesz każdy najmniejszy szczegół. Kolejną bardzo korzystną opcją do 300 zł będzie niewielka kamera, która jest idealnym rozwiązaniem na tył samochodu.

Najtańsza opcja rejestratora, którego kamera nagrywa w HD, a kąt widzenia to 150 stopni. Jakościowo zbliżony jest do innych kamer. Posiada też czujnik G-sensor. Wizualnie jednak możesz dostrzec, że jest to kamera samochodowa. Jeśli sporadycznie prowadzisz i szukasz czegoś niedrogiego, to ta kamera się sprawdzi.

14. Jaką kamerę do 600 zł wziąć pod uwagę?

Jeśli szukasz czegoś z większym kątem widzenia, większą rozdzielczością czy dodatkowymi opcjami to dobrze trafiłeś! Wchodząc do naszego sklepu trafisz na kilka modeli. Wideorejestratory te posiadają wbudowany port USB, komendy w języku polskim czy zaawansowany tryb parkingowy. Obsługuje też karty o pojemności do 256 GB. Innym rozwiązaniem jest kamera cofania z bezprzewodowym zestawem. Taki zestaw dedykujemy kierowcom m.in. busów, kamperów, przyczep i większych pojazdów.

Warto dorzucić kilka złotych więcej, a zyskasz "interaktywne" lusterko. Urządzenie to wygląda i służyć Ci będzie właśnie jako lusterko wsteczne z kamerą cofania. Jakość nagrań to 2K na przodzie i full HD na tyle. Kąt widzenia sięga 170 stopni. Wyświetlacz to aż 10 cali, więc bez problemu dostrzeżesz detale czy niewielkie przedmioty. Posiada także wbudowany mikrofon i głośnik, GPS, czujnik wstrząsów. Urządzenie nagrywa w pętli - nadpisuje starsze nagrania. Jednak posiada dodatkowo slot na kartę pamięci. Nasi klienci bardzo chwalą sobie ten model!

15. Xblitx, 70mai, Mio MiVue, Viofo, czy Navitel?

Kamera samochodowa przede wszystkim powinna być najwyższej jakości i służyć Ci przez długi czas. Warto zwrócić uwagę na solidne wykonanie podzespołów, możliwość aktualizacji systemu urządzenia, dodatkowe funkcje oraz łatwość obsługi. Również wyświetlacz panelu dotykowego odgrywa tutaj istotną rolę. Jeśli jego przekątna będzie zbyt mała, możemy mieć problem z poprawnym ustawieniem urządzenia. Xblitz to dość przyzwoita marka cenowo, jednak niektóre urządzenia są większych rozmiarów. Trzeba więc nastarać się przy montażu, aby były niewidoczne. Mi MioVue znane są z wysokiej rozdzielczości - 4K - oraz szerokiego kąta widzenia. Navitel zaproponuje szeroką listę map różnych krajów. Marka 70mai to wbudowany GPS, bardzo dobra rozdzielczość HD i Full HD a przy tym przystępna cena. Sporą zaletą wideorejestratorów Viofo jest in niewielki rozmiar przy zachowaniu wysokiej jakości podzespołów. Parametry jak rozdzielczości nie schodzą poniżej HD, Full HD a znaczna część sprzętu rejestruje w 4K. Każda z marek posiada urządzenia ze wbudowaną nawigacją GPS. Przeglądając ofertę naszego sklepu z kamerami do samochodu, z pewnością znajdziesz rejestrator, który spełni Twoje oczekiwania.

16. Co polecają specjaliści motoryzacji?

Nie tak dawno eksperci Cartexim w magazynie AutoŚwiat przygotowali TOP 5 najlepszych rejestratorów. Co prawda nie znalazły się tam marki Xblitz czy Navitel. Sprawdźmy jednak, które kamery samochodowe zostały najlepiej ocenione:

 1. Mio MiVue 846 - idź do sklepu
 2. Viofo A-119 - idź do sklepu
 3. Mio MiVue 866 - idź do sklepu
 4. Viofo A-129 - idź do sklepu
 5. Kenwood DRW A-501

Jak widać z TOPowej 5 posiadamy większość sprzętu sprawdzonych przez doświadczonych kierowców! Część nagrywa w Full HD, inne w 4K.

17. Jakie cechy powinna mieć idealna kamera samochodowa?

 • Niewielki rozmiar
 • Niewidoczność (niektóre mogą przypominać i służyć jako lusterko wsteczne)
 • Szeroki kąt widzenia
 • Wbudowana karta pamięci lub możliwość wymiany k. pamięci
 • Rejestracja z przodu i tyłu pojazdu
 • Możliwość nagrywania i robienia zdjęć 
 • Możliwość nagrywania poklatkowego
 • Możliwość nagrywania dźwięku
 • Duża pojemność pamięci
 • Czujnik ruchu
 • Czujnik wstrząsów
 • Tryb parkingowy
 • Tryb nocny
 • Możliwość łączenia się z dedykowaną aplikacją i ściągnięcie nagrania z pamięci na telefon
 • Wbudowany i aktualizowany GPS
 • Rozdzielczość: min. HD  , full HD, 4K
 • Port USB

18. Podsumowanie - kamera samochodowa

Wideorejestrator to urządzenie, które stało się stałym elementem naszych samochodów. Pozwoli Ci na spokojniejszą jazdę i zabezpieczenie samochodu, kiedy pozostawiasz go na postoju. Kamera samochodowa rejestruje obraz w rozdzielczości HD, full HD i innych. Znajdziesz również modele z 2k i 4K. Kąt widzenia to między 120 a 170 stopni, więc oprócz obszaru jezdni zarejestrujesz także część chodnika. Tryb parkingowy pozwoli Ci mieć na oku samochód, kiedy nie będziesz w pobliżu. Tryb nocny jest szczególnie przydatny, jeśli chcesz zapisać obraz wieczorem i w nocy. Dzięki jego zastosowaniu obraz będzie bardzo szczegółowy pomimo niekorzystnych warunków. Warto rozważyć małe urządzenie, które będzie łatwo ukryć za lusterkiem. Nie zapominajmy także o zestawach kamery na przód i tył pojazdu, które posiadają także wspomaganie parkowania. W ciasnych miejscach postojowych taka kamera sprawdzi się idealnie. Zajrzyj do naszego sklepu i wybierz coś dla siebie.

Warto pamiętać! W Polsce kamera samochodowa jest całkowicie dozwolona. Miej na uwadze jednak, że w niektórych krajach UE rejestratory mogą być "problematyczną" częścią wyposażenia pojazdu. W Australii i Portugalii obowiązuje absolutny zakaz posiadania tego urządzenia. Warto o tym pamiętać podczas podróży. Mandat w tych krajach może sięgać nawet 10 tys. euro. Szwajcaria nie wystawi mandatu, jednak będzie nas kosztować sporo wysiłku informacyjnego. Obowiązuje nas w tym kraju nakaz informowania innych uczestników ruchu drogowego, że są nagrywani. Pozostała część UE nie ustanowiła zakazu posiadania rejestratora. Pamiętaj, że stróże prawa w danym kraju mogą mieć do tego urządzenia mieszany stosunek i w razie kolizji mogą nie brać pod uwagę nagrania.

Wideorejestrator zabezpieczy Twój samochód od środka. Zdecyduj się również na niewielką kamerę zewnętrzną, która zadba o Twój pojazd na podjeździe.

KAMERA IP IMOU BULLET 2 4MP IPC-F42FEP

 

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...