Monitory NEC do podglądu z monitoringu

Ściany wideo w nowoczesnych systemach monitoringu wizyjnego są już codziennością. Dlaczego do tych zastosowań warto wybierać profesjonalne i niezawodne rozwiązania?

Główną rolą monitora służącego do podglądu kamer na żywo jest zachowanie bezawaryjnej pracy w reżimie pracy całodobowej. To bez wątpienia najważniejsze zadanie stawiane przed każdym urządzeniem pracującym w tak wymagającym jak bezpieczeństwo środowisku. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest profesjonalny monitor wielkoformatowy przystosowany do wielogodzinnej pracy. Tego typu monitory, w odróżnieniu od telewizorów lub rozwiązań wyposażonych w panel telewizyjny, mogą realnie pracować w trybie 24 godzin na dobę bez ryzyka uszkodzenia elektroniki, a w konsekwencji wyłączenia monitora i newralgicznego obrazu z kamer. Profesjonalne rozwiązania monitorowe, wyposażone w specjalistyczny panel oraz projektowaną pod wielogodzinną pracę elektronikę, stawiają czoła wysokiej temperaturze oraz do minimum ograniczają efekty starzenia się urządzenia.

Bardzo ważną cechą każdego monitora przystosowanego do monitoringu wizyjnego jest poprawne, szczegółowe wyświetlanie obrazu, który dodatkowo przystosowany powinien być do zmiennych warunków otoczenia oraz przyjazny dla oczu operatorów. Należy pamiętać, że niebagatelne znaczenie dla pracy operatora ma jakość wyświetlanego obrazu, a głównie jego jasność (która powinna być zależna od jasności otoczenia) oraz skorelowana temperatura barwowa (zazwyczaj niższa wieczorem i w nocy oraz wyższa w ciągu dnia). Warto, aby całość kontrolowana była przy użyciu wbudowanej w monitor automatyki, tak aby użytkownik nie musiał myśleć o konfiguracji parametrów wyświetlania obrazu w czasie pracy.

Naprzeciw tym wymaganiom wychodzą produkty NEC dedykowane do zastosowań w sektorze security. Serie monitorów NEC MultiSync® V oraz P umożliwiają 24-godzinne wyświetlanie obrazu z zachowaniem najmniejszych szczegółów dzięki pełnej, sprzętowej, 36-bitowej kalibracji kolorów. Monitory wyposażone zostały w szereg zabezpieczeń pozwalających na ich ciągłą pracę, a także w czujnik NFC, który w przypadku uszkodzenia monitora pomoże bardzo prosto przenieść jego ustawienia i konfigurację do zapasowej jednostki, nawet w przypadku kiedy zapasowy monitor nie jest podłączony do prądu. To nie tylko trwałe, ale również bezpieczne rozwiązanie dla systemów monitoringu wizyjnego. Monitory NEC MultiSync® V oraz P to najbardziej zaawansowane wyświetlacze wielkoformatowe dostępne obecnie na rynku i oferujące wszystkie funkcjonalności potrzebne do skonstruowania profesjonalnego monitoringu wizyjnego.

Warto również zwrócić uwagę na serię monitorów pozbawionych ramek, w których przerwa miedzy obrazem pochodzącym z dwóch monitorów może wynosić tylko 1.8mm! NEC MultiSync® UN to seria przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy poza niezawodnością i jakością obrazu wymagają również bezszwowego połączenia między monitorami.

Wszystkie monitory NEC posiadają wbudowany procesor obrazu pozwalający zaprogramować kilka trybów pracy monitora w zależności od warunków, w których aktualnie się on znajduje. Dzięki zintegrowanemu systemowi zarządzania wszystkie monitory mogą być kontrolowane poprzez sieć włącznie z raportowaniem o problemach lub błędach systemu. Czujnik natężenia oświetlenia może automatycznie regulować ścianę wizyjną tak, aby jej jasność dostosowana była do jasności pomieszczenia, w której monitory się znajdują.

Wszystkie te cechy predysponują rozwiązania monitorowe NEC do pracy w warunkach, w których przede wszystkim liczy się niezawodność, automatyzm obsługi oraz niezrównana jakość obrazu pozwalająca dostrzec nawet najmniejsze detale.

nec

Sprawdź proponowane produkty

  • Monitor LED NEC C551 55 cali

  • Monitor LED do ścian video NEC X464UNS-2 46 cali

  • Monitor LED NEC C861Q 86 cali

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92