Recenzja kamery HDCVI Dahua DH-HAC-HDBW2221FP-0280B

Kamera Dahua DH-HAC-HDBW2221FP-0280B kusi nabywców wysoką rozdzielczością, reflektorem podczerwieni i przystępną ceną. Na co jeszcze może liczyć użytkownik? W jakim miejscu najlepiej sprawdzi się ten model?

Dahua Technology od 2001 roku dostarcza rozwiązania dla monitoringu. W tym czasie firmie udało się osiągnąć pozycję drugiego największego gracza na rynku. Dahua proponuje użytkownikom szeroki wachlarz produktów we wszystkich najpopularniejszych technologiach. W ofercie firmy nie mogło więc zabraknąć również solidnej kopułowej kamery HDCVI.

Jakość obrazu

Zacznijmy od kluczowej kwestii, czyli jakości obrazu. Na monitorze współpracującym z tym modelem kamery możemy zobaczyć bardzo szczegółowy obraz – kamera Dahua DH-HAC-HDBW2221FP-0280B proponuje użytkownikowi rozdzielczość 1080p, co oznacza 1920 x 1080 pikseli. Inny słowy, jest to jakość w standardzie Full HD. Na ekranie widzimy wiele detali, a twarze i numery rejestracyjne są łatwe do rozpoznania nawet z odległości kilku metrów. Co ważne, obraz Full HD oglądamy w satysfakcjonującej liczbie klatek. Kamera dobrze radzi sobie z transmisją 1080p w 25 kl/s, co daje nam płynność zbliżoną do filmu telewizyjnego. Kamera gwarantuje również szeroki kąt widzenia – to zasługa obiektywu 2,8 mm. Model znakomicie sprawdza się w magazynach, sklepach czy pomieszczeniach biurowych – bez problemu obejmuje większość pomieszczenia. Obraz z kamery możemy obserwować również w nocy, bez dodatkowego źródła światła. Urządzenie pozwala na śledzenie otoczenia po zmroku na odległość około 20 m. To niewiele w porównaniu z najdroższymi modelami kamer Dahua, które gwarantują widoczność w nocy nawet w promieniu 150 m. Niemniej 20 m to wystarczająco, by zabezpieczyć okolice domu, mniejszy magazyn, klasę w szkole czy średniej wielkości sklep. Dahua DH-HAC-HDBW2221FP-0280B nie sprawia problemów w trudnych warunkach oświetleniowych. Jest w stanie zapewnić wyrazisty obraz przy dynamicznie zmieniającym się oświetleniu i radzi sobie również z mocnym źródłem światła w tle. To zasługa licznych systemów, takich jak WDR, AWB, AGC, BLC, 3DNR. Producent zdecydował się również na zaimplementowanie mechanicznego filtra podczerwieni, który wpływa pozytywnie na jakość kolorów w świetle dziennym, natomiast w nocy zapewnia wyrazistszy obraz.

Dodatkowe funkcje

Kamera Dahua DH-HAC-HDBW2221FP-0280B zadowoli użytkowników, którym zależy na transmisji audiowizualnej. Urządzenie zostało wyposażone w mikrofon, który sprawnie wychwytuje dźwięki z otoczenia. Zarejestrowana mowa jest dobrze słyszalna. Ten model z powodzeniem przechodzi również testy wytrzymałości i wodoodporności. Kamera może być instalowana na zewnątrz – nie zaszkodzą jej opady ani pył. Urządzenie działa bez zarzutu nawet po pełnym zanurzeniu w wodzie na krótki czas. Użytkownik nie musi się też martwić o uderzenia kul gradowych lub akty wandalizmu. Kamera jest w stanie znieść zderzenie ze spadającym młotkiem o wadzie 5 kg z wysokości 40 cm. To oznacza, że poradzi sobie z lecącymi w jej stronę kamieniami i śnieżkami, czy np. przypadkowymi uderzeniami pracowników przenoszących drabinę.

Podsumowanie

Dahua DH-HAC-HDBW2221FP-0280B to solidna kamera, która może służyć zarówno do ochrony mienia prywatnego, jak i publicznego. Znakomicie sprawdzi się w szkole, sklepie, warsztacie, przed domem, w garażu lub na parkingu – wszędzie tam, gdzie potrzebujemy ostrego obrazu i obserwacji nocnej na odległość do 20 metrów. Użytkownicy, którzy szukają podobnej jakości obrazu dziennego, ale zależy im na większym zasięgu po zmroku, mogą sięgnąć po takie modele, jak Dahua DH-HAC-HDW2221RP-Z lub Dahua HAC-HDW2221EMP-A-0360B.

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...