System do liczenia ludzi - analiza ruchu w sklepach, marketach i galeriach handlowych

W związku z pandemią koronawirusa wprowadzono obostrzenia dotyczące ilości klientów jednocześnie przebywających w sklepach. Obecnie jest to uzależnione od liczby kas. Rozporządzenie zakazuje przebywania w lokalu handlowym do 100m2 więcej niż czterech osób na jedno stanowisko kasowe. W większych placówkach detalicznych może przebywać jedna osoba na 15m2 powierzchni użytkowej. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny w wysokości od 10 do 30 tysięcy złotych. Grzywna jest nakładana pod rygorem natychmiastowej wykonalności, tzn. że należy ją uiścić natychmiast po nałożeniu, bez względu na ewentualne przyszłe odwołanie się od wyroku sądu. Przedsiębiorcy postawieni w sytuacji, w której muszą zliczać wchodzących klientów, zazwyczaj decydują się na weryfikację zakazu przez pracownika ochrony, kasjera lub innej wyznaczonej osoby. Czy istnieją rozwiązania techniczne umożliwiające automatyczne przeliczanie klientów?

Tak, jest to możliwe, wszystkim zainteresowanym nasi specjaliści rekomendują zestaw inteligentnego monitoringu.

Pierwszy, zestaw składa się z kamery sprzężonej z rejestratorem, która, zamontowana przy wejściu, umożliwia zliczanie wchodzących na teren sklepu klientów. Kamera może być dodatkowo połączona z systemem alarmowym. Ilość przechodzących osób jest wyświetlana na, dołączonym do zestawu, monitorze. Dokładność liczenia wynosi 95%.

KAMERA IP DAHUA IPC-HDW8341X-0360B

Najważniejszą funkcją kamery jest inteligentna analiza obrazu IVS, która umożliwia przeliczanie osób przechodzących w jej polu widzenia. Oprogramowanie oferuje kilka sposobów prowadzenia pomiarów, m.in.: zarejestrowanie osoby, która przekroczyła określoną linię, przeliczanie osób w polu widoczności kamery czy filtrowanie osób poruszających się bez wyraźnego celu. Inteligentna kamera potrafi śledzić określony obiekt (np. pudło umieszczone w jej polu widzenia) oraz pozwala ustawić maskę prywatności, tj. obszar, który ma pomijać podczas rejestracji.

Wystąpienie zaprogramowanego zdarzenia (np. przejścia przez określone pole) wywołuje zdefiniowaną akcję, np. uruchomienie nagrywania, wysłanie maila, zrobienie zdjęcia lub wszczęcie alarmu.

Wygodna i przejrzysta aplikacja w języku polskim ułatwia instalację oraz konfigurację kamery oraz dodatkowo umożliwia podgląd na urządzeniu mobilnym – smartfonie lub tablecie.

Dane zebrane przez kamerę są przechowywane w aplikacji i dostępne w formie czytelnych wykresów. Na dodatek, system umożliwia wyświetlanie, w postaci „mapy ciepła”, obszarów najczęściej odwiedzanych przez klientów. Funkcja ta sprawdzi się szczególnie w marketach wielkopowierzchniowych przy sprawdzaniu, które produkty są najbardziej popularne.

Kamera IP Hikvision z inteligentną analizą obrazu IDS-2CD6810F/C

Powyższe urządzenie to nowoczesna kamera sieciowa, która została zaprojektowana z myślą o skutecznym przeliczaniu osób znajdujących się w jej polu widzenia. Wyposażona w przetwornik obrazu Progressive Scan CMOS, który współpracuje z dwoma obiektywami stałoogniskowymi, zapewnia wysoką jakość zapisywanego obrazu (zapis odbywa się na karcie SD). Kamera potrafi weryfikować osoby przechodzące przez określoną strefę, dlatego świetnie sprawdzi się we wszystkich sklepach, w których konieczne jest przeliczanie wchodzących i wychodzących klientów. HIKVISION IDS-2CD6810F/C należy zamontować bezpośrednio nad wejściem do lokalu handlowego. Urządzenie samo określi wysokość, na której jest umieszczone i automatycznie skalibruje ustawienie obiektywów oraz parametry rejestrowanego obrazu. System może również selektywnie rejestrować osoby o określonym wzroście, pomijając rejestrację, np. dzieci.

Kamera może współpracować z innymi urządzeniami, np. systemem alarmowym, fotokomórkami czy barierami podczerwieni.

Przejrzysta i intuicyjna aplikacja, zarządzająca systemem z poziomu przeglądarki internetowej, umożliwia precyzyjne zbieranie danych na temat ilości osób, które przeszły w polu widzenia kamery. Przedstawiane w formie tabel i wykresów dane ułatwiają analizę i segmentację klientów. Oprogramowanie dodatkowo umożliwia generowanie wygodnych raportów.

Kompleksowe usługi montażowe

Poza szeroką ofertą, największą osiągalnością i dostępnością asortymentu, sieć sklepów Eltrox gwarantuje swoim klientom fachową usługę montażu, serwisu i jego konserwacji bez konieczności powierzania prac innym podmiotom w razie konieczności naprawy lub wymiany. Dzięki dobrze prosperującej współpracy z najlepszymi w branży instalatorami na terenie całej Polski, jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować czas dotarcia do klienta.

Kompleksowe rozwiązania systemu wraz z montażem

Skorzystaj z naszej oferty usług montażowych, dzięki czemu nie będziesz musiał martwic się o instalację i konfigurację systemu. Na miejsce przyjedzie Autoryzowany Instalator Eltrox, który kompleksowo wykona usługę montażu.

Nasi specjaliści zagwarantują niezbędne wsparcie techniczne oraz skonfigurują zestaw.

Przy zakupie usługi montażowej otrzymujesz gwarancję 12 miesięcy na wykonaną usługę. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość wykonanych prac.

Zastosowanie

Dzięki zaawansowanym algorytmom sztucznej inteligencji kamery świetnie sprawdzą się na stadionach, dworcach, lotniskach oraz w innych miejscach użyteczności publicznej. Automatyczne zliczanie przechodniów może być stosowane nie tylko w celu zapewnienia bezpieczeństwa klientom, ale również w badaniach statystycznych oraz marketingowych.

  • Galeria handlowa
  • Dworzec kolejowy
  • Lotnisko

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ich opinia jest dla nas szczególnie istotna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem naszych procedur, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

ocena Google ocena Ceneo

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92