Jak przygotować się do instalacji do domofonu / wideodomofonu?

Różnorodność producentów i rozwiązań przez nich stosowanych nie pozwala odpowiedzieć w jednoznaczny sposób, ak przygotować instalację do domofonu / wideodomofonu. Po prostu instalacja musi być przygotowana pod wybrany model i funkcjonalność jaka nas interesuje. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi, która zamknęła by temat wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku.


Dlatego proponuję zacząć od wybrania dogodnego rozwiązania – domofonu lub wideodomofonu, który może np.: obsługującego furtkę i bramę wjazdową, dwa wejścia czyli dwie furtki jeżeli można wejść na posesję z dwóch stron, kamerę CCTV jeśli chcemy mieć szerszą perspektywę, dwa monitory jeśli mamy 2 piętra, dodatkową słuchawkę. Od strony możliwości to mogą być funkcje pamięci (zapisania w pamięci urządzenia zdjęcia osoby która dzwoniła i nie została podjęta z nią rozmowa), połączenia przez GSM (możliwość rozmowy z osobą przy furtce przez połączenie GSM, a na wet otwarcie elektrozaczepu), przez internet (z wykorzystaniem komputera lub smartfona z odpowiednią aplikacją) itd.


Wybierając model nie musimy od razu go kupować, czas życia wielu modeli to 4-7 lata, także spokojnie zdążymy z wybraniem sprzętu, pozyskaniem od sprzedawcy instrukcji ze schematem podłączenia, przygotowaniem instalacji i samym zakupem i instalacją. Możemy na etapie budowy przygotować sobie wszystko, a potem tylko podłączyć urządzenia.


Nie każdy jest w tak dogodnej sytuacji, że może sobie pozwolić na przygotowanie instalacji – zostaje nam jakaś wcześniejsza instalacja. Nie należy załamywać rąk, po pierwsze trzeba sprawdzić czy jest ona sprawna. W skrajnych przypadkach są rozwiązania domofonowe i wideodomofonowe przygotowane do pracy na dwóch przewodach, więc można wykorzystać instalację dzwonkową i zamienić dzwonek przy furtce, na pełno sprawny domofon / wideodomofon.


Dostępne są rozwiązania bezprzewodowe, albo rozwiązania oparte o strukturę sieci IP – gdzie za pomocą sieci Wi-Fi także może zrobić rozwiązanie bezprzewodowe, nie tracąc na jakości.


Ważna jest także odległość między domem a furtką – ale nie taka odległość od – do, tylko taka jaką poprowadzimy przewód do miejsca instalacji panelu-kasety zewnętrznej na furtce do miejsca instalacji monitora – słuchawki. Jest to ważna informacja przy dobieraniu przewodu ponieważ spadki napięć występujące na przewodzie mogą odbić się nie korzystnie na jakości połączenia, lub uniemożliwić otwarcie zaczepu ryglującego furtkę.


Warto zatem sprawdzić co się ma – zastanowić co się chce i skontaktować ze specjalistami z się sklepów Eltrox.pl. Wyszkolona kadra postara się spełnić oczekiwania i dobrać odpowiedni sprzęt.

Sprawdź proponowane produkty

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92