Jak zabezpieczyć swój dom?

Statystyki policyjne bądź straży pożarnej dotyczące włamań czy zatruć są zatrważające. Na przykład w Polsce wykrywa się zaledwie 36% wszystkich odnotowanych włamań. Wielu dramatycznych sytuacji można byłoby uniknąć, działając prewencyjnie i odpowiednio zabezpieczając własny dom.

Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2016 roku odnotowano w Polsce ponad 77 tys. włamań do domów i mieszkań, a w 2017 roku było ich 65 tys. Wykrywalność wszystkich zgłoszonych zdarzeń plasuje się na poziomie 36%. Co trzecia poszkodowana osoba nie odzyskuje swojego mienia i jest zmuszona do pokrycia z własnej kieszeni strat związanych ze zniszczonymi oknami, drzwiami czy wyposażeniem domu. Na uniknięcie wielu przykrych zdarzeń pozwolić może instalacja odpowiednich systemów alarmowych lub monitoringu.

Ochrona domu dzięki kamerom

Pierwszym zabezpieczeniem, które dzięki temu, że jest widoczne, działa prewencyjnie i odstrasza potencjalnego złodzieja, jest kamera. Szeroka oferta produktów analogowych czy HD pozwala na wybór najlepszego zabezpieczenia małych mieszkań czy dużych domów. Kamera HDCVI DAHUA HAC-HDW1200MP-0280B monitoruje w czasie rzeczywistym dowolną posiadłość. Wysoka rozdzielczość urządzenia (1920 × 1080 px) pozwala na zapis obrazu w wysokiej jakości. W nocy zapewnia widoczność do 30 m. Kąt widzenia to 103°, co daje możliwość zapisu wydarzeń na dużej przestrzeni. Koszt kamery jest w zasięgu budżetu nawet niewielkich domostw.

Bardziej wymagającym klientom, posiadającym duży dom lub wielkopowierzchniową posiadłość, dedykowana jest kamera 4W1 KENIK KG-V40SFP4HD-BG. Wysoka rozdzielczość (1920 × 1080 px), kąt widzenia 90° i widoczność w nocy do 40 m pozwalają na ochronę przestronnego domu, a nawet ogrodu. Wysokiej jakości zapis, 36-miesięczna gwarancja w przypadku kamery KENIK to stosunkowo niewielki wydatek (rzędu kilkuset złotych), gdyż może odstraszyć lub pomóc złapać złodzieja narażającego właściciela domu na straty wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Niewidoczny monitoring

Włamywacze starają się uniknąć zdemaskowania – podczas kradzieży obracają kamery tak, aby nie obejmowały rejestracją obszaru, na którym działają. Wobec braku widocznych kamer, złodziej często traci czujność przeświadczony o tym, że pod nieobecność właściciela posesji nic mu nie grozi. Ten moment może uchwycić MINI KAMERA IP WIFI BUDZIK OKRĄGŁY HD 720 P. Kamera działa dzięki czujnikowi ruchu, a obraz jest zapisywany na karcie pamięci. Zasilana jest akumulatorem, co sprawia, że można z niej skorzystać bez podłączenia do sieci elektrycznej.

Monitoring obejmuje nie tylko zagrożenia zewnętrzne, ale także wewnętrzne, w tym dotyczące dzieci. Monitorowanie dziecka we własnym pokoju jest możliwe dzięki niani elektronicznej. Ciekawą propozycją jest kamera IP DAHUA IPC-A46P. Przekazuje ona dźwięk i wysokiej jakości obraz w rozdzielczości 2688 × 1520 px, o zasięgu do 10 m nocą. Parametry te pozwalają skutecznie monitorować pociechę podczas snu czy zabawy.

Bezpieczeństwo domu i domowników

W celu zwiększenia ochrony domu można wykorzystać gotowe zestawy alarmowe. Przewodowy system ZESTAW SATEL PERFECTA 16-SET, LCD jest wyposażony w 4 czujki ruchu, 1 czujkę otwarcia, 1 czujkę dymu i 1 czujkę czadu. System nie tylko chroni lokum przed włamaniem, ale także wykrywa zagrożenia związane z pożarem czy ulatniającym się czadem z instalacji grzewczej. Gotowy system do montażu, który chroni dom i domowników to wydatek niespełna 2 tys. złotych. Dodatkową ochroną przed czadem jest przenośny CZUJNIK CZADU KIDDE 7DCO. Działający na baterie czujnik można zabrać ze sobą do pomieszczenia, w którym znajduje się instalacja grzewcza lub do łazienki wyposażonej w tzw. „junkers”.

Większe domostwa posiadające kilka odrębnych wejść i znaczną liczbę okien można wyposażyć w CZUJNIKI ZBICIA SZYBY SATEL MAGENTA. Ochronę domu można zwiększyć za sprawą dwufunkcyjnego CZUJNIKA RUCHU PIR I ZBICIA SZYBY SATEL NAVY. Zasięg urządzenia wynosi 6 m, co pozwala na zabezpieczenie nawet dużego salonu.

Cały dom można otoczyć „niewidzialny płotem”, czyli z użyciem niewidzialnej gołym okiem podczerwieni. Bariera podczerwieni VIDD-100 składa się z odbiornika i nadajnika. W przypadku pojawienia się przeszkody między nadajnikiem (emitującym wiązkę podczerwieni) a odbiornikiem nadajnik przekazuje informację do centrali alarmowej. Zasięg „niewidocznego płotu” to 100 metrów na zewnątrz i 200 metrów wewnątrz.

Chroń biznes we własnym domu

Posiadłość często jest także miejscem pracy. Prowadzenie własnego gabinetu lekarskiego czy salonu kosmetycznego wymaga drogiego sprzętu. Ochrona mienia, nierzadko wziętego w leasing, jest możliwa dzięki KONTROLEROWI DOSTĘPU ROGER PR612-G. Przejście przez zabezpieczone drzwi czy otwarcie szafy elektrycznej będzie możliwe jedynie na podstawie karty magnetycznej lub kodu. Kontrola dostępu to także WIDEODOMOFON EURA VDP-10A3 JUPITER. Urządzenie jest wyposażone w 7-calowy głośnomówiący monitor LCD, który pozwoli wejść na teren posesji tylko sprawdzonym osobom.

Zabezpieczenie drogich unitów stomatologicznych czy depilatorów laserowych jest ważne zwłaszcza podczas nieobecności właściciela. Poza systemami monitoringu i alarmów warto skorzystać z inteligentnego oświetlenia. LAMPA SOLARNA AKUMULATOROWA LED 2W Z CZUJNIKIEM RUCHU PIR zareaguje na obecność napastnika po zmroku i rozświetli teren przed domem w zakresie 180°. Dodatkowym wyposażeniem zabezpieczającym domowe przedsiębiorstwo może być ZMIERZCHOWY CZUJNIK OŚWIETLENIA ORNO OR-CR209, który uruchomi oświetlenie wokół posesji, pozbawiając potencjalnego złodzieja możliwości dyskretnego przejścia do domu.

Podwójne zabezpieczenie domu i systemów alarmowych

Dom, ogród wokół niego czy miejsce prowadzenia własnego biznesu należy zabezpieczyć podwójnie. Złodzieje to nierzadko profesjonaliści, którzy pozbawiają prądu dobrze chroniony obiekt. W przypadku braku zasilania działanie systemów alarmowe może zostać podtrzymane przez AKUMULATOR ŻELOWY AGM ULTRACELL, który świetnie się sprawdzi jako źródło energii dla urządzeń mobilnych lub rezerwowe zasilanie w UPS.

Na niebezpieczeństwo wynikające z odcięcia zasilania zostają narażone również dane przechowywane w serwerach komputerowych. W podtrzymaniu pracy serwera czy komputera, na którym są zgromadzone dane firmy, pomoże UPS ZASILACZ AWARYJNY POWER WALKER VFI. Wspomagany omawianą baterią przez wiele dni podtrzyma podłączone systemy.

W przypadku większej liczby urządzeń bardzo dobrym rozwiązaniem jest cały system zasilania awaryjnego zasilającego urządzenia medyczne, kamery czy systemy alarmowe, kiedy awarii ulegnie sieć elektryczna. Dobrym rozwiązaniem jest tu zainwestowanie w oferowany po przystępnej cenie ZESTAW DO AWARYJNEGO ZASILANIA GETFORT.

Zbyt duże zniszczenia wynikające z uszkodzenia sieci elektrycznej i długie oczekiwanie na naprawę można zrekompensować agregatem prądotwórczym. Urządzenie potrafi zasilić kasy fiskalne, komputery czy systemy alarmowe i gwarantuje możliwość funkcjonowania urządzeń domowych do czasu naprawienia szkód w sieci elektrycznej. Do wyboru są agregaty prądotwórcze starannie wyselekcjonowanych producentów FOGO oraz YATO.

Usługi montażowe

Aby zainstalować proponowane systemy alarmowe, monitoringu czy inne, klienci stacjonarnych sklepów Eltrox mogą skorzystać z usług montażowych oferowanych przez współpracujące firmy instalatorskie. Usługa komplex obejmuje opis sprzętu oraz czynności montażowych, które zostaną wykonane, a także rezerwacja bezpłatnej wizji lokalnej po zakupie sprzętu. Oferta dostosowana jest do możliwości budżetowych oraz planów klienta. Modele urządzeń czy systemów dostępne na Eltrox.pl są stworzone przez specjalnie wyselekcjonowanych producentów, dbających o najwyższą jakość swoich produktów, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Dodatkowym atutem oferty jest szeroki zakres cenowy, co sprawia, że jest dostępna dla każdej grupy klientów. Szczegółowe informacje na temat usług montażowych można znaleźć pod adresem https://www.eltrox.pl/uslugi-montazowe.

Zabezpieczając swój dom warto wybierać markowy sprzęt, który jest gwarancją poprawnego działania. Działając prewencyjnie, chronimy nie tylko dom w sensie budynku, ale także zdrowie i życie swoich bliskich.

Sprawdź proponowane produkty

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...