Jak zbudować wydajną i bezpieczną sieć domową.

Szybkie i stabilne łącze internetowe to podstawowe wyposażenie naszych mieszkań i domów. Obok smartfonów, tabletów, konsol czy laptopów, coraz częściej do internetu podłączamy urządzenia AGD, np. lodówki, pralki czy odkurzacze. Dzięki stałemu dostępowi do sieci, inteligentne domy umożliwiają zdalne zarządzanie różnymi systemami budynku (alarmem, ogrzewaniem, roletami itp.). Internet jest obecnie równie ważnym medium domowym jak gaz, prąd czy bieżąca woda.

Router – centrum sieci

Kluczową rolę w naszych domach i mieszkaniach zaczyna odgrywać router. Jest to najważniejsze urządzenie sieciowe, na równi z modemem. Jeżeli chcemy zbudować bezpieczną i wydajną sieć, musimy postawić na wysokiej klasy urządzenie, które zapewni duży zasięg sygnału oraz będzie niezawodne.

Nowością, rekomendowaną przez naszych specjalistów, jest router TP LINK ARCHER C80

Sprzęt zapewnia dostęp do wydajnej i niezawodnej sieci WIFI o łącznej przepustowości 1900Mb/s. Obsługuje dwa pasma sieciowe (technologia Wave2): 2,4GHz (o przepustowości do 600Mb/s), do, mało obciążających sieć zadań, takich jak przeglądanie Internetu czy wysyłanie maili oraz pasmo 5GHz, zapewniające dużą przepustowość (1300Mb/s), które sprawdzi się przy streamingu obrazu o wysokiej rozdzielczości oraz podczas wirtualnych zmagań na platformach dla graczy.

Aby zapewnić zasięg w całym domu, router posiada cztery anteny o wysokiej wydajności. Dodatkowo, wyposażony jest w nowoczesną technologię Beamforming, która potrafi wykryć kierunek, w którym znajduje się, podłączone do sieci, urządzenie oraz wzmocnić sygnał płynący w jego stronę. Dzięki obsłudze 3x3 MIMO, Archer C80 może przesyłać i odbierać dane z wykorzystaniem trzech strumieni (podobnie jak urządzenia z rodziny Apple). W celu zapewnienia szybkiego i stabilnego Internetu, każde urządzenie w sieci łączy się z najmniej obciążonym , w danym momencie, pasmem.

Archer C80, dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu, obsługuje także, tak zwaną, kontrolę rodzicielską, tj. potrafi blokować nieodpowiednie dla dzieci treści w internecie. Pozwala również na utworzenie dodatkowej sieci bezprzewodowej, adresowanej do naszych gości. Zwiększa to bezpieczeństwo domowej sieci lokalnej.

Problem z zasięgiem WIFI

Obecnie, coraz częściej dysponujemy Internetem o wysokiej prędkości, natomiast problemem staje się jego zasięg. Mimo zainstalowania nowoczesnego routera, w dużych domach lub starych kamienicach z grubymi ścianami mogą pojawić się zaniki sygnału. Moc routera jest ograniczona normami prawnymi i musi się mieścić w bezpiecznych granicach, dlatego producenci pracują nad technologiami wspomagającymi zasięg WIFI, bez wzmacniania sygnału samego routera.

Pierwszym rozwiązaniem, które pozwoli wyeliminować strefy, do których nie dociera Internet, jest zastosowanie repeatera TP-LINK RE450

Jest to niewielkie urządzenie, które potrafi znacząco rozszerzyć sieć WIFI. Trzy anteny zapewniają transmisję 450Mb/s w paśmie 2,4GHz oraz do 1300Mb/s w paśmie 5GHz. Dodatkowo, repeater jest wyposażony w port Ethernet, który umożliwia podłączenie przewodowe, dedykowane dla urządzeń, które nie wspierają WIFI. Prosta konfiguracja oraz możliwość współpracy z każdym routerem bezprzewodowym sprawia, że jest to tani i wygodny sposób rozszerzenia zasięgu internetu na cały budynek.

Internet w gniazdku elektrycznym

To propozycja dla klientów, którzy pragnęliby rozszerzyć zasięg internetu, używając do tego sieci elektrycznej. Tak, jest to możliwe. Wystarczy zaopatrzyć się w zestaw POWERLINE TP-LINK TL-WPA7510KIT

Bez wiercenia oraz instalacji dodatkowego okablowania, zestaw umożliwia utworzenie sieci o przepustowości do 1Gb/s. Wystarczy wpiąć transmitery do gniazdek elektrycznych i już możemy przesyłać Internet do innego pomieszczenia. Zestaw transmiterów można rozszerzać o dodatkowe urządzenia i tworzyć sieć na obszarze do 300m2. Transmitery pozwalają na utworzenie dwupasmowej sieci WIFI (o przepustowości 300Mb/s w paśmie 2,4GHz oraz 433Mb/s w paśmie 5GHz). Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla każdego, kto nie chce lub nie może ciągnąć przewodowej instalacji internetowej.

Sieci MESH - nowoczesna sieć internetowa w całym domu

Dzięki zastosowaniu sieci MESH możemy rozprowadzić Internet bezprzewodowo nawet w dużym budynku. Urządzenia TP-link DECO pozwalają na wyeliminowanie martwych stref, do których nie docierał wcześniej sygnał WIFI. Dwa urządzenia DECO M4 wystarczają do pokrycia siecią powierzchni do 260m2. Można też rozbudować sieć MESH o kolejne punkty DECO, aby pokryć znacznie większą przestrzeń. Sposób montażu i konfiguracji jest wyjątkowo prosty i intuicyjny. Wystarczy podłączyć pierwsze urządzenie do źródła Internetu oraz sparować z nim kolejne. Punkty DECO mogą pracować jako routery, punkty dostępowe lub wzmacniacze sieci. Zapewniają szybkie i stabilne połączenie o prędkości sięgającej 1167Mb/s we wszystkich standardach WIFI 802.11a/b/g/n/Ac (w częstotliwościach 2,4GHz lub 5GHz). Każde z urządzeń posiada również port Ethernet do przewodowego podłączenia.

Siecią MESH, utworzoną dzięki urządzeniom TP-link DECO, można zarządzać przy użyciu aplikacji zainstalowanej na smartfonie (dostępnej na system Android i IOS). Aplikacja umożliwia stworzenie profili dla wszystkich członków rodziny, z możliwością przypisania limitów czasowych dostępu do sieci oraz blokady rodzicielskiej.

Budowa sieci MESH jest bardzo intuicyjna i, z pewnością, poradzą sobie z nią osoby, które, dotychczas, nie miały żadnego doświadczenia związanego z budową sieci internetowych.

Internet w ogródku

Kto z nas nie lubi czasem usiąść w ogródku z laptopem na kolanach i posurfować w Internecie? Jeżeli występuje tam problem z zasięgiem, proponujemy instalację punktu dostępowego AP TP-LINK EAP225-OUTDOOR

To kompaktowe urządzenie zapewni doskonałą jakość sygnału również na zewnątrz budynku. Oferowana prędkość transmisji bezprzewodowej to 1200Mb/s. Uwierzytelnianie połączenia odbywa się przy pomocy strony powitalnej. Punkt dostępowy świetnie sprawdzi się również w ogródkach piwnych, restauracjach, hotelach czy pensjonatach.

Kompleksowe rozwiązania systemu wraz z montażem

Skorzystaj z naszej oferty usług montażowych, dzięki czemu nie będziesz musiał martwic się o instalację i konfigurację systemu. Na miejsce przyjedzie Autoryzowany Instalator Eltrox, który kompleksowo wykona usługę montażu.

Nasi specjaliści zagwarantują niezbędne wsparcie techniczne oraz skonfigurują zestaw.

Przy zakupie usługi montażowej otrzymujesz gwarancję 12 miesięcy na wykonaną usługę. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość wykonanych prac.

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92