Praca zdalna - jak bezpiecznie i efektywnie pracować w domu

Coraz częściej decydujemy się na pracę z domu przy wykorzystaniu łącza internetowego. Firmowe spotkania zastąpiły telekonferencje, a laptop i połączenie sieciowe stały się naszymi najważniejszymi narzędziami pracy. Również szkoły, w trosce o uczniów, postanowiły o prowadzeniu zajęć online. Znaleźliśmy się w kompletnie nowej sytuacji, z którą musimy sobie radzić. Nikt, niestety, nie jest w stanie przewidzieć, jak długo potrwa stan izolacji, natomiast jedno jest pewne, praca zdalna stała się koniecznością. W związku z tym Eltrox przygotował zestaw niezbędnych urządzeń do wygodnej pracy i nauki z domu.

Niezawodny dostęp do internetu

Szybki i sprawny Internet to podstawa pracy zdalnej. Dobre połączenie sieciowe umożliwi przesyłanie plików oraz płynną komunikację ze współpracownikami. Z reguły w domu posiadamy kilka urządzeń, które wymagają podłączenia do sieci (np. laptopy, tablety, telewizory smart czy konsole do gier). W związku z tym potrzebujemy router, który umożliwi rozdzielenie sygnału i korzystanie z bezprzewodowego Internetu.

Do pracy zdalnej nasi specjaliści polecają model: TP – LINK MR 6400 4G LTE.

Duży dom - słaby zasięg

Czasem, pomimo zainstalowania dobrego routera, zasięg Internetu nie jest wystarczający. W dużych, kilkupiętrowych domach mogą występować zakłócenia sygnału. Na to również mamy rozwiązanie. W ofercie sklepu Eltrox znajduje się domowy system WIFI TENDA MESH NOVA MW5 2-PACK.

Większy ekran – wygodniejsza praca

Laptop to, niewątpliwie, bardzo wygodne urządzenie. Mały, lekki, przenośny, można na nim pracować przy biurku, siedząc na kanapie lub leżąc na leżaku. Niestety, jego największa zaleta – mobilność, czasem jest również największą wadą. Każdy, kto edytował arkusz Excel na wyświetlaczu notebooka, wie o czym mowa. Mały ekran bardzo męczy wzrok. A może by tak, na czas pracy, podłączyć do laptopa większy monitor?

Dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje oczy nasi specjaliści rekomendują IIYAMA E2282HS-B1 21,5" HDMI DVI.

Jak przenieść dużą ilość danych?

Współczesne komputery coraz częściej są wyposażone w dyski SSD. Potrafią one znacząco przyspieszyć pracę. Odczyt i zapis jest tu zdecydowanie szybszy niż przy klasycznym dysku talerzowym. Dzięki temu system operacyjny ładuje się kilkanaście sekund. Poza całą masą zalet posiadają one jedną zasadniczą wadę, są dość drogie. Dlatego w komputerach, z reguły, montuje się dyski SSD o małej pojemności (do 500 Gb). Są one przeznaczone przede wszystkim do instalacji systemu oraz niezbędnego oprogramowania. Jako magazyn na pliki, wciąż są wykorzystywane klasyczne dyski talerzowe HDD.

A co jeśli nasz ultra mobilny laptop jest wyposażony w jeden dysk SSD o małej pojemności a na drugi klasyczny, zwyczajnie brakuje miejsca w obudowie? Wówczas warto zaopatrzyć się w dysk zewnętrzny. Nasi doradcy rekomendują ADATA HD710P 1TB 2.5'' USB3.1.

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92