Streaming online na przykładzie Mszy Świętej

Świadczenie usług streamingowych materiałów wideo eksplodowało w Internecie już dawno, ale to właśnie teraz, w dobie globalnego zagrożenia, wszyscy uświadomiliśmy sobie jak wiele korzyści ze sobą niesie i jak szerokie jest jej zastosowanie. Wydarzenia sportowe czy kulturalne od lat transmitowane są w sieci, ale dotychczas większość z nas była tylko odbiorcami tych treści i nie koniecznie zastanawiała się w jaki sposób odbywa się sam proces strumieniowania.

W czasach dzisiejszych technologii narzędzia do uruchomienia „live’a” są ogólnodostępne dla każdego, a prostota ich obsługi pozwala nam bez problemu z nich skorzystać. W czasie kwarantanny możemy zaobserwować wzmożoną aktywność relacji online na żywo w różnych formach - konferencji, nauczania, wypowiedzi sportowców, artystów, osób znanych czy właścicieli firm. Kolejnym, dobrze rozwijającym się, trendem są transmisje z kościołów, na których w tym artykule się skupimy. Choć tego typu rozwiązania istnieją już od jakiegoś czasu w wielu z nich, to, do tej pory, skierowane one były do osób, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć osobiście we mszy świętej – chorych, podróżujących, przebywających w krajach o innej dominującej religii. W obecnym momencie, kiedy dookoła nas istnieje zagrożenie epidemiologiczne, a wszelkiego rodzaju zgromadzenia wiążą się z dużym ryzykiem zachorowania, rozwiązania streamingowe są świetnymi narzędziami, których możliwości powinniśmy wykorzystywać.

Stworzenie transmisji na żywo jest rzeczą stosunkowo prostą. Istnieje kilka możliwości jej realizacji. Najprostszą metodą jest użycie kamery IP, która bezpośrednio prześle obraz i dźwięk, np. do serwisu YouTube. W takim przypadku jedyne co musimy zrobić, to podpiąć kamerę do zasilania, a w jej panelu konfiguracyjnym wprowadzić klucz strumieniowania, który otrzymujemy po rejestracji oraz aktywacji naszego konta na YouTube. Kamerę montujemy przed ołtarzem, podpinamy do zasilania oraz routera, który ma połączenie z Internetem, a nasza transmisja rozpocznie się automatycznie już w kilka sekund. Takie rozwiązanie umożliwi odbiór naszych treści praktycznie nieograniczonej liczbie widzów.

Proponowany system przeznaczony do streamingu

W naszej ofercie posiadamy kilka kamer marki Dahua, które pozwolą nam, w prosty sposób, rozpocząć przygodę z Live Streamingiem.

Wyżej wymieniona metoda jest najprostsza pod kątem ilości zastosowanego sprzętu, jak również jego konfiguracji. Jeżeli mieliby Państwo życzenie dowiedzieć się w jaki sposób tworzyć bardziej zaawansowane transmisje na żywo, np. dodając do obrazu napisy, loga czy efekty lub realizować transmisję z wielu kamer, wówczas zapraszamy do śledzenia naszych wpisów oraz portali społecznościowych, gdzie postaramy się przybliżyć temat streamowania bardziej kompleksowo.

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

34 387 29 92

Filtry
Kategorie
Loading...
34 387 29 92