Monitoring IP to system kamer IP podłączonych przewodem teleinformatycznym (skrętką) do switcha, który następnie podłączany jest do rejestratora IP. Wykorzystywana technologia IP (Internet Protocol) pozwala na uzyskanie wysokiej rozdzielczości (dochodzących nawet do 4K), a co za tym idzie jakości obrazu. Monitoring IP znajdzie swoje zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i halach produkcyjnych, biurach, czy sklepach.

Monitoring IP oferuje zaawansowane możliwości, jak analityka obrazu, zapis na karcie pamięci (SD), czy łatwą rozbudowę systemu. W systemach monitoringu IP występuje możliwość podpięcia specjalistycznych kamer IP do rejestratora IP wykorzystującą istniejącą sieć bezprzewodową (WiFi). Najczęściej do podłączenia monitoringu IP stosuje się switche PoE (Power over Ethernet) umożliwiające zasilenie kamer IP po kablu teleinformatycznym (skrętce), a nie tak jak przy zastosowaniu zwykłego switcha, poprzez dodatkowe przewody zasilające.

Monitoring IP pozwala również na ograniczenie w ilości przewodu odpowiadającego za dźwięk. W instalacjach analogowych kamery musiały być wyposażone w dodatkowy mikrofon, który potrzebował osobnego kabla do przesyłu fonii. W zastosowaniach IP coraz częściej kamery mają wbudowany mikrofon w kamerę, a dźwięk i obraz przesyłany jest jednym przewodem (nawet w przypadku dodatkowego zewnętrznego mikrofonu podłączonego do kamery IP).

Filtry
Kategorie
Loading...