Główną potrzebą każdego z nas jest potrzeba bezpieczeństwa. Jeśli tak, to zaplanujmy nasze bezpieczeństwo począwszy od prostego systemu jakim jest domofon.

Domofon to proste urządzenie elektroniczne, dzięki któremu osoba, która chce wejść do naszej posiadłości musi nas przed tym poinformować. Dopiero wtedy podejmujemy decyzję czy możemy ją wpuścić zwalniając zamek elektromechaniczny lub możemy drzwi pozostawić zamknięte, tak aby nikt nas nie niepokoił. Dzięki komunikacji głosowej pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem jesteśmy w stanie rozpoznać kto nas odwiedza i w jakim celu.

Każdy domofon składa się z dwóch podstawowych elementów. Panelu bramowego, zwanego również bramofonem, który jest instalowany przy furtce lub na zewnątrz budynku oraz unifonu, zwanego potocznie odbiornikiem wewnętrznym lub słuchawką montowaną wewnątrz domu.

W dobie szybko rozwijających się technologii klient ma bardzo duży wybór produktów, jednak nie każdy system nadaje się do każdego budynku lub posesji. Wyróżnić możemy 4 podstawowe systemy domofonowe:Przy wyborze systemu domofonowego musimy kierować się przede wszystkim potrzebami dla jakich chcemy zamontować system. Jeśli jest to dom jednorodzinny i nie potrzebujemy otwierania furtki kodem to wystarczy wybrać domofon analogowy lub bezprzewodowy. Natomiast jeśli chcemy otwierać furtkę za pomocą kodu lub kart czy breloków zbliżeniowych, oraz jeśli mamy do czynienia z biurowcami, kamienicami czy też innymi budynkami gdzie znajduje się więcej lokatorów, lepiej wybrać system cyfrowy lub GSM. Może się wydawać na pierwszy rzut oka, że system cyfrowy lub GSM jest droższy od systemu analogowego. Jednak jeśli przeliczymy koszt przeciągnięcia okablowania, to koszty zakupu i instalacji zrównają się, koszt eksploatacji będzie niższy przy systemie cyfrowym, a jeszcze niższy przy systemie GSM.

Wszystkie domofony oraz elementy montażowe znajdziecie Państwo w naszej ofercie pod adresem:

http://www.eltrox.pl/automatyka-domowa/domofony.html

Dlatego pamiętajmy, pierwszą linią naszej ochrony jest wejście na naszą posesję, które możemy zabezpieczyć za pomocą domofonu. Przykładowo przy zastosowaniu domofonu GSM, nawet jeśli nas nie ma w domu, to możemy odebrać telefon i porozmawiać z osobą odwiedzającą, dzięki czemu możemy uniknąć nieproszonych gości.

Filtry
Kategorie
Loading...